Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Chce zlikwidować instalacje gazową

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    40

    Chce zlikwidować instalacje gazową

    Jak już napisałem w temacie chce zlikwidować instalacje gazową LPG w e32 na silniku R6 3 litry.
    Co trzeba zrobić, co wymienić żeby silnik i inne podzespoły nie "pamiętały" gazu tak jakby auto nigdy nie chodziło na gazie ??
    Nie ukrywam ze nie jestem zwolennikiem gazu, a tym bardziej w BMW 7.

    Nie mam jeszcze 7er ale chce właśnie taką kupić i większość jest za gazowana i będę musiał taką kupić i pozbyć się tego gazu. (Ps. zwolennicy podtlenku LPG niech się na mnie nie wściekają :)

    Pozdrawiam :)

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Najpierw kup !!
    Gra muzyka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    40
    Najpierw chciałbym się dowiedzieć czy opłaca się coś takiego robić czy jednak szukać tak długo aż znajdę taką co mi odpowiada. (co będzie ciężkie)

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    moim skromnym zdaniem, szukaj auta niezarażonego gazem nigdy, bo wydaje mi się że jak nawet znajdziesz i wymontujesz wszystko to jakieś pozostałości po użytkowaniu gazu pozostaną
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    Zawsze masz 2 opcje. Możesz jeździć na samej PB (tak jak chcesz ) nie używając przycisku od gazu ;) albo w ostateczności demontaż instalacji ,chociaż nie wiem jak wygląda to papierkowo ,bo demontaż parownika przewodów miedzianych i butli nie jest trudne.
    Ale jak nie jesteś zwolennikiem LPG to szukaj bez ,takie jest moje zdanie. Ja osobiście taką sekwencją bym nie pogardził
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Nie da się zrobić tak żeby było jak oryginał bez gazu - zawsze zostaną dziury - np po butli czy jej mocowaniu...


    Zeby pod maską wyglądało jak ideał to trzeba wszystko wywalić , wymienić 2 przewody wodne , w zależności jaka to instalacja - trzeba zrobic porządek w dolocie albo wymienić kolektor ; wywalić butlę , wlew gazu , rurkę miedzianą , centralne i przełącznik w kabinie - i oczywiście wpis w dowodzie ...

    Dlatego chyba lepiej zostawić lpg i na nim nie jezdzić , albo doprowadzić go do stanu perfekcyjnego i cieszyć się jego prawidłową pracą .

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO
    moim skromnym zdaniem, szukaj auta niezarażonego gazem nigdy, bo wydaje mi się że jak nawet znajdziesz i wymontujesz wszystko to jakieś pozostałości po użytkowaniu gazu pozostaną

    Racja w 100%, z resztą jak kupisz auto które przejechało .....tyś km na gazie i go zdemontujesz to jaki ma to sens, 1000 więcej czy 1000 mniej nie kumam. Jeżeli jesteś przeciwnikiem podtlenku to tylko auto które nigdy go nie miało.

    ps. Mysłałem dokładnie tak jak ty ale chciałem koniecznie białe auto, wybór miałem tylko jeden i był tam gaz, teraz nie żałuję decyzji a nawet cieszę się że jest ,zero problemów różnic itp, pod warunkiem że to dobra i dobrze zamontowana instalacja pozdrawiam.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    40
    Cytat Zamieszczone przez lockbud
    pod warunkiem że to dobra i dobrze zamontowana instalacja
    No właśnie, a czy poprzedni właściciel powie jak była montowana...
    Są tacy co mówią że chodzi jakby BMW montowało, a tak naprawdę to Władek i Romek mieli chwilkę czasu i w szopie coś porobili i jeździ. Polak potrafi :D

  9. #9
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez SOJA
    No właśnie, a czy poprzedni właściciel powie jak była montowana...
    Nie spekuluj !!!
    Gra muzyka

  10. #10
    Jak kupisz z instalacją inną niż mieszalnikowa (I i II generacja) to nie ma sensu demontować.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •