Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Bagażnik

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa

    Bagażnik

    Pomożcie, bo jak nie wy to kto ?
    Wczoraj rozładował mi się akumulator. Nie miałem dziś czasu zostawiłem ojcu prostownik żeby naładował bez wyjmowania. Najwyraźniej w świecie podłączył na odwrót bo rozładowało go do imentu tak, że szyber nie chodził zegary. Na komputerze po podłączeniu pokazało brak napięcia do zamków. Pewnie wielu z was się teraz zastanawia po co zawiozłem na komputer. Nie chce się otworzyć bagażnik. Przewertowałem wszystkich sposobów z kluczyka itp itd. Nic naciskałem, ciągnołem żadnej reakcji nawet nie zajęczy. Tak jakby ten silniczek nie pracował nie ma żadnego odgłosu. Co najlepsze gdy zerknę przez podłokietnik lampka w bagażniku się świeci i rozładowuje samochód. Puki co wyciągnołem bezpiecznik od podświetlania wewnątrz. W zakladzie, który zajmuje się awaryjnym otwieraniem zamków powiedzieli, że jakaś zapadka się opsuneła i są tylko dwie możliwości. Nawiercenia dziurki pod tablicą rej. lub jak nie trawi fachowiec wyciecie kwadratu 5x5 cm. Samo otwarcie 150 zł bez naprawy zamka. Chce jednak wyjąć tylnia kanape wyciąć ten materiał i dostać się samemu do środka, bo Ci fachowcy zrobią mi tak że będę miał dziurę w bagażniku i nie sprawny zamek za 200 zł. Zna ktoś dobrego fachowca w okolicach Ostrowca, Kielce, Radom ogólnie woj Świętokrzyski. Lub jakaś metode jak go otworzyć z zewnątrz lub inaczej ??
    Błagam pomocy.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    43
    BMW
    7
    Skąd
    białystok
    mam rozumieć ze dałeś prąd na akumulator? I dalej nie chce chodzić?

  3. #3
    hmmm, a centralny w aucie działa?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Tak, dałem prąd na akumulator i nic. Przyjechał kumpel z kablami i tak go postawilem.
    Tak centralny działa. Mam pytanie czy idzie osobny kabel do tego mechanizmu do bagażnika, bo dziś jak zdejmowałem kanape próbując dostać się do bagażnika zobaczyłem że jeden kabel jest urwany taki w miarę cienki w porównaniu do innych koloru niebieskiego i na końcu blaszka okrągła jakby była do nałożenia na jakiś "cycek" Jutro mogę zrobić zdjęcie tego kabla. Zastanawia mnie bardzo do czego on jest.
    Tak jak to chcą zrobić w awaryjnym otwieraniu zamka panowie wiercac dziury pod tablica i płacic im 150 zł nie ma dla mnie najmniejszego sensu. Mogę sam otworzyć ten zamek używając śrubokręta i wstawić nowy zamek przecież i tak się będzie zamykać z centralki nie musiałbym używać drugiego śrubokręta, ale co z tego jak nie będzie działać ta elektryka i nie będę mógł otwierać i zamykać.
    Sam nie podpinałem tych kabli tylko dałem ojcu, bo się spieszyłem mam nadzieje, że nie podpioł odwrotnie choć na to wychodzi, bo aku zamiast się naładować to się rozładował, ale nie ma jak tego sprawdzić, bo nie da się dostać do bagażnika.
    Może poszedł jakiś bezpiecznik. Mógłby mi ktoś zrobić zdjęcie tego bezpiecznika zekreślone w kółko ?
    Choć nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, bo nie znam się ani na elektryce ani na niczym związanym z samochodem.

  5. #5
    hmmm. Skoro działa central, to GM3 przynajmniej trochę żyje. Jest to moduł odpowiedzialny za wiele spraw (centralny, obsługa klapy, oświetlenia wnętrza, alarmu). Do silnika dociągania idzie kabel żółto-brązowy (1mm) a żółto-czarny (0.35mm) połączony jest ze zintegrowanym przełącznikiem. Wyzwalanie odbywa się pośrednio również przez GM3 (otwieranie kabelkiem niebiesko-brązowym).

    Sprawdź dodatkowo bezpieczniki F58 (chyba się nie uda bo to w kufrze...) i F29.

    Jak masz spalony ten F58, to tłumaczyłoby brak możliwości otwarcia kufra z klucza.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Komputer wykazał brak napięcia do centralnego. Hmmm to jak sprawdzić ten bezpiecznik w kufsze ? Jest jakaś możliwość wyjęcia tylniej kanapy i odkręcenia tej blachy która znajduje się z tyłu ? bez cięcia ? Awaryjne otwieranie zamka w moim wykonaniu śrubokrętem lub lewarkiem chyba nie jest najlepszym pomysłem.
    Co radzicie ?
    Poszukuje pracy jak i mieszkania w Warszawie i okolichach.

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    patrykg4, a może po prostu bagażnik jest zamknięty kluczykiem? Jak tak zrobisz to klikając centralnym bagażnik się nie otwiera i trzeba przekręcić kluczyk w lewo...

    Czasem najciemniej pod latarnią ;)

  8. #8
    Sprawdź koniecznie bezpiecznik F29.

    A jak się okaże, że jest dobry, to podaj na chwilę napięcie na pin 9 białej wtyczki modułu GM3 (moduł jest z tyłu za schowkiem, chodzi o małą białą wtyczkę, kabel niebieski z brązowym paskiem). Powinien odskoczyć Ci zamek.

    ----

    tuczi77, w e38 nie ma takiej opcji. W lewo otwierasz, w prawo zamykasz. Kluczyk wyjmujesz w pozycji pionowej.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Mam krótkie włosy więc koloru raczej nie rozpoznamy, ale nie czuje się blondynką. Przekręcałem w lewo w prawo kilkanaście razy. Jednak po włozeniu kluczyka nie ma charakterystycznego dźwięku tak jak to miało miejsce wczesniej.

  10. #10
    A próbowałeś kręcić w lewo mocniej? O ile pamiętam, wtedy da się otworzyć awaryjnie zamek....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •