Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: WYCIEK PLYNU CHLODNICZEGO NIE WIADOMO SKAD!!!!!POMOCY

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    29

    WYCIEK PLYNU CHLODNICZEGO NIE WIADOMO SKAD!!!!!POMOCY

    witam serdecznie i prosze o pomoc!! wycieka mi płyn chlodniczy ale nie wiadomo skąd!mechanik stwierdził że walneła uszczelka pod głowicą bo robi się ciśnienie i wywala płyn korkiem!i stwierdził że węże sztywnieją...........co wy o tym myślicie?prosze o podpowiedzi......
    REMMY

  2. #2
    No to wróżymy..... Może mechanik ma rację? A może się myli? Widzisz ten wyciek?

  3. #3
    Ja wiem co się stało!!!



























    Auto się zepsuło

    Napisz cos więcej co i jak, albo pojedź do innego mechaniora. Ktoś sprawdzał świece pod katem nalotu? Układ chłodzenia pod kątem wycieków?

    Poszerz prosze nasza wiedzę na temat Twojego kłopotu :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez remibmw
    wywala płyn korkiem
    Którym korkiem ??
    Gra muzyka

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    29
    wiesz co nie widac.tzn.z boku po prawej stronie chłodnicy powiedzmy w połowie jest lekko wilgna wiec ja pomyślałem że to chłodnica walneła a mechanik stwierdził że ulana jest cała miska olejowa od spodu płynem........rozgrzal auto,wcześniej powycierał wszystko i stwierdził że to górą korkiem płyn idzie bo sie robi ciśnienie duże i mówił mi że węże sztywnieją.znów zadzwoniłem do znajomego mechanika z poznania który naprawia już kika lat min.takie 7er i mówi że niechce mu się wierzyć że to uszczelka walneła......

    --------------

    wiecie co to jest 4.0d więc świece odpadają....a korkiem pytasz którym......chyba mówil że od zbiornika.wiecie co mam problem bo jestem w trasie zagranicą i tylko żona lub mechanik mi dzwonią i tyle wiem! ale podjąłem decyzję pojechania do innego mechanika,bo ten już chce silnik wyjmować żeby wymieniać uszczelki....
    REMMY

  6. #6
    Doczytałem że masz 740d.

    Uszczelka pod głowicą? No chyba że kręciłes bąki przez dłuzszy czas lub uszkodzona pompa wodna. Tylko raz widziałem taki przypadek :/ choć silników jest niewiele

    Podjedź sprawdzić szczelność układu chłodzenia. Świece żarowe powyjmować do oględzin to niemal sztuka :/

    Napisz jeszcze czy olej z wodą się mieszają, masło itp.

    To że ciśnienie się wytwarza w układzie chłodzenia to i dobrze. Pytanie tylko jakie? Mierzył to ktoś ile?

    Ogólnie - diagnostyka 4.0d nie jest prosta
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    29
    woda sie nie dostaje do ukladu ponieważ sie masło nie robi i oleju nie przybywa.....nie dymi na siwo więc do cylindrów raczej też sie nie dostaje.....koniecznie musze sie udać do innego mechanika...
    REMMY

  8. #8
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez remibmw
    koniecznie musze sie udać do innego mechanika...
    Moim zdaniem dobra decyzja.
    Gra muzyka

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    29
    witam.dziś żona pojechała do mechanika który od lat robi bmw nawet miał kiedyś autoryzację,więc zaczął poszukiwania i stwierdził że woda idzie korkiem czyli górą.....zamówił na jutro będzie nowy korek od chłodnicy więc zobaczymy co dalej......też go zastanawia skad się robi ciśnienie w wężach......ale narazie nie wspomnieł o uszczelce więc jest iskierka nadzieji......zobaczymy jutro.......jak tylko złapie neta to wam napiszę co z tym fantem dalej....pozdrawiam.
    REMMY

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    29
    witam......chyba problem zażegnany.....wiecie co było?????????wymienił mi mechanik korek od wlewu do zbiorniczka wyrównawczego i sieę ustabilizowało,ani nie ubywa płynu ani węże nie sztywnieją, korek oryginał kosztował 60zl.......oczywiście obserwcje będą trwały dalej.........pozdrawiam wszystkich. kto by pomyślał że to może być korek.
    REMMY

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •