Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ elektryka] problem z ABS ? S.O.S S.O.S

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    335
    BMW
    E38 740IL 2001r
    Skąd
    Grantham UK

    [ elektryka] problem z ABS ? S.O.S S.O.S

    To znaczy od jakiegoś czasu jak rano odpalam auto to świecą mi się kontrolki , do kontroli trakcji, ABS i takie coś jak ABS tylko w kółku jest wykrzyknik( zaraz obok po lewej stronie ABS-u)
    -Wszystkie są żółte, a do tego mam następujące objawy automat zmienia biegi tylko w zakresie 1,2,3.
    -Dodam że te objawy pojawiły się od kiedy pada deszcz , a po przejechaniu około 20/30 min i ponownym odpaleniu auta wszystko wraca do normy .
    -Jak używam manualnej skrzyni to biegi chodzą idealnie .
    -Podejrzewam że gdzieś się dostaje wilgoć ,tylko gdzie i jak do tego się zabrać., za wszystkie wskazówki z góry dzięki..

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    puszki z bezpiecznikami, podszybie ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    padający moduł ABS? u mnie tak było, czasami działało czasami nie i wtedy zapalały się kontrolki o hamulcach(ten wykrzyknik), ABS, trakcji i problemy ze zmianą biegów. Po wyjęciu modułu przestał mi pokazywać prędkość, ale za to skrzynia zmieniała biegi "lepiej". Wysłałem kurierem do polski do naprawy (ogłoszenie z allegro) (250zł + wysyłka) od tamtej pory spokój. Gdzieś na jakiejś stronie wyczytałem, że to jest problem i wada po liftowych e38.
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 29-07-2015 o 07:57

  4. #4
    7ka
    Gość
    mialem podobnie -ale bez objawow skrzyni..

    padl modul abs- a na kompie pokazywal czujnik,po wymianie czujnika komp pokazal kolejny czujnik

    naprawa modulu w pl ok 350 zl


    poszukaj , bo bylo troche o tym na forum.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    335
    BMW
    E38 740IL 2001r
    Skąd
    Grantham UK
    Dzięki wielkie
    -a że tak nie śmiało zapytam to ile nowy kosztuje. :x
    -i jak on się nazywa w katalogu części

  6. #6
    Nowy na allegro 1550zł. U mnie też ciąg dalszy walki z tym problemem :/ Już nie mam siły. Uszkodzony czujnik wymieniłem i ABS działa. Natomiast DSC działało przez ok 2 minuty, po czym przestało. Pokazało błąd pompy DSC, tej przy podszybiu od strony kierowcy. Pompa DSC nie działa, ale po podaniu napięcia startuje, więc powinna być ok. Wiązka od sterownika ABS/DSC też jest ok, więc wszystko wskazuje że to jednak uwalony moduł. I teraz pytanie: wysyłać do naprawy czy kupić używkę za 150-200zł.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •