Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Pytanie odnośnie ubezpieczeń AC i OC

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Pytanie odnośnie ubezpieczeń AC i OC

    Jest mały problem.
    Czy gdy poszkodowany zna sprawcę i zostaje wypłacone ubezpieczenie z polisy OC to można żądać wypłaty odszkodowania z AC skro jest to dodatkowe, nieobowiązkowe odszkodowanie??
    Ubezpieczalnie twierdzą, że nie ale jak jest od strony prawnej? Można oddać ich do sądu i wygrać swoje?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Biorąc na logike to mają racje - OC jest po to, żeby każdy kierowca spokojnie sobie jeździł po Polskich drogach, a w razie "W" jak ktoś ze swojej winy w niego uderzy, żeby mógł sobie naprawić auto nie wydając ani zł, bo przecież nie jego wina
    AC jes po to, żeby wypłaciło pieniądze osobie która spowodowała wypadek a nie żeby ta musiała płacić za to, że rozwaliła sobie samochód ;)

    Starałem się pisać zrozumiale :P

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Już znam odpowiedź i zamieszczę ją tutaj w celach czysto informacyjnych.
    A więc zadzwoniłem do:
    Eksperci w Biurze Rzecznika Ubezpieczonych pełnią telefoniczne dyżury codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 19.

    Można dzwonić pod numer 022 333 73 28. Udzielą szybkiej porady w zakresie ubezpieczeń gospodarczych (ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, na życie).

    Skargi i prośby o interwencję należy przekazywać tradycyjną pocztą (a nie elektroniczną), wysyłając je na adres:

    Biuro Rzecznika Ubezpieczonych

    Aleje Jerozolimskie 44 (dawny budynek Uniwersalu)

    00-024 Warszawa
    I dostałem taką odpowiedź:
    Według prawa (standardowo debilnego) w przypadku odszkodowań materialnych lub rzeczowych nie można żądać kilku odszkodowań za jedną szkodę!!!

    Co innego ubezpieczenia zdrowotne i wypłacane odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    @coboss - z całym szacunkiem, ale... jak nie znasz podstaw teorii ubezpieczeń to byś się nie kompromitował. :]

    Oczywiście, że nie możesz wypłacić ubezpieczenia na wartość przewyższającą wartość szkody (obojętnie ile polis byś nie miał). I wszędzie na świecie prawo ubezpieczeniowe jest takie samo pod tym względem.

    Wiąże się to ze zjawiskiem nadubezpieczenia (overinsurance). Postaram się wyjaśnić prosto:
    Wyobraźmy sobie taką historię:
    - jedna polisa kosztuje jakiś ułamek wartości samochodu (powiedzmy 1/10)
    - kupuję sobie 10 polis - łącznie za cenę drugiego samochodu
    - robię szkodę całkowitą
    - i wypłacam 10 odszkodowań na wartość samochodu
    - po odjęciu kosztu samochodu który straciłem i 10 polis - stać mnie nagle na 8 samochodów
    - powtarzam zabieg z nowymi samochodami - a razem ze mną inni kierowcy
    - i po chwili wszyscy ubezpieczyciele bankrutują z gigantycznymi długami :hah:

    Dalej uważasz że prawo jest tu "debilne"?? :>

    PS. Życie z definicji nie podlega pojęciu nadubezpieczenia - zakłada się, że jego wartość materialna jest nieskończenie duża i możesz wykupić tyle polis na ile Cię stać.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Wyżarł się ;D dyplomu i tak nie dostaniesz, nie wiem gdzie tutaj się skompromitowałem. Skoro czegoś nie wiedziałem to spytałem i co to ma być kompromitacja?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    No i temat wyglądał spokojnie i konkretnie ale wdarło się jedno słowo ogólnego zastosowania - "debilne". Problem tkwi w tym, że w połączeniu ze słowem "prawo" daje to już subiektywną ocenę rzeczywistości (z naciskiem na subiektywne). I co się stało z bardzo ciekawym pytaniem i bardzo ciekawą odpowiedzią w zasadniczym temacie. Stanowią (to pytanie i odpowiedź) tylko tło do dyskusji o subiektywnych ocenach rzeczywistości. A co będzie dalej ?? Zobaczymy :) Mam nadzieję, że zaoszczędzicie Nam dyskusji o wadach i zaletach adwersarza :)

    Pomyślcie o tym !!! Zadając jakiekolwiek konkretne pytanie, udzielając konkretnej odpowiedzi postarajcie się nie robić kontrowersyjnych "wrzut" dotyczących Waszych prywatnych, subiektywnych ocen czegoś co zupełnie nie jest związane z tematem :)

    Powodzenia !!!
    Gra muzyka

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Swoimi postami pokazałeś, że brak Ci ELEMENTARNEJ wiedzy o temacie.

    Oczywiście nic w tym złego - ja sam o wielu rzeczach nie mam bladego pojęcia.
    Jednak w takich sytuacjach staram się siedzieć cicho i ew. doedukować - a nie pisać teksty w rodzaju:

    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Według prawa (standardowo debilnego) w przypadku odszkodowań materialnych lub rzeczowych nie można żądać kilku odszkodowań za jedną szkodę!!
    To właśnie jest dla mnie kompromitujące. :]

    PS. dyplom jakiś już mam, póki co wystarczy.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #8
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    No i nie zdążyłem
    Gra muzyka

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    43
    BMW
    7
    Skąd
    białystok
    mozesz sobie wybrać lepszą opcję, zrobić wycenę z ac i zobaczyc jaka jest wycena z oc. I wtedy wybierasz korzystniejszą ofertę dla ciebie

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    @Wojtek - napisaliśmy posty równocześnie ;D

    Dobra, luzik - temat w sumie chyba i tak się wyczerpał (tzn. został wyjaśniony). :papa:
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •