Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [ elektryka] czy to elektrozawory???

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze

    [ elektryka] czy to elektrozawory???

    Witam kolegów mam pytanko, było kilka razy o tym ale dla pewności bo akurat takiego przypadku nie znalazłem. A mianowicie od strony kierowcy wieje mi tylko zimnym powietrzem w kazdym mozliwym ustawieniu, od pasażera jest ok. Czy to wina elektrozaworów czy szukac przyczyny np. w panelu klimy? Idzie mrozik dośc powazny to trzeba rozwiązac ten problem he he. Z góry dzięki za pomoc
    P.S. podmieniłem panel klimatyzacji i jest to samo, ale zauwarzyłem ze na nogi wieje mi cieple powietrze wiec moze klapka od cieplego powietrza na górne nawiewy padła???

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    możliwe że silniczek od klapki wyciągnął nogi , zobacz po wężach od elektrozaworów czy wszystkie są gorące jak zrobisz nawiew na full

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    6
    Najczęstszy problem z elektrozaworami jest taki, że nie domykają obiegu a wtedy leci gorące powietrze. Więc to raczej to nie one. Ja mam podobna sytuację u siebie. Problem tkwi w klapkach nagrzewnicy. Jak zdejmę kratkę nawiewów (dużą na środku deski, umieszczona poziomo) widzę w głębi że klapki się nie zamykają. Dostęp do ich mechanizmu jest przez klapki nadmuchów na nogi.

    Sprawdź jeszcze czy ciepłe leci tylko na nogi czy na nogi i szybę. Jeśli na nogi i szybę to pewnie wina właśnie tych klapek.

    Na http://bmwe32.masscom.net jest opis jak to naprawić ale jest to strasznie pracochłonne (trzeba ściągać deskę)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    ok zobacze co i jak. dzieki za rady. Sprawdziłem rzeczywiście grzeje na nogi i szybe wiec chyba rzeczywiscie jest z klapka lipa.

    dobre wieści na świeta ogrzewanie dziala he he. Pomoglo wyjecie calości(troche roboty ale sie oplacilo) niby wszystko dzaialo ale jakies farfocle było przy klapach nawiewu nie obylo sie bez klejenia kilku klap. wazne jest to ze wszystko smiga ;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •