Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: 740iA - ASC - bez możliwości wyłączenia ?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Ale właśnie- pytanie, czy jest taki bezpiecznik od samego ASC ? Czy może zadziała opis z tego linku który wcześniej wstawiłem ?
    Pomocy, bo ASC zabiera całą przyjemność z jazdy..

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Wg mnie to z linka powinno zadziałać - wpinasz rezystor i oszukujesz moduł asc ...


    Tylko że to rozwiązanie ma wadę - do jak wepniesz rezystor to żeby włączyć asc będziesz musiał go wypiąć i podłączyć wtyczkę ...


    Ale czego się nie robi dla fun'u :D Ja tam nie mam asc i mi go nie brakuje :)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Oki, a gdzie w M60 znajduje się ten moduł ASC ?

  4. #14
    Przypuszczam, że tam gdzie i w innych e38 czyli za schowkiem, obok GM3, po lewej jego stronie.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Jest może gdzieś jakiś opis jak się do niego dobrać? Nie chciałbym nic połamać, etc.

  6. #16
    Schowek przed pasażerem po otwarciu wyciągasz jakby do siebie i jak zanurkujesz pod niego to będziesz miał już moduły na widoku :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ale nie musisz się dostawać do modułu asc !

    W tym linku gość wpina przecież rezystor we wtyczkę idącą do silniczka od sterowania przepustnicą ASC !


    Jest tak - przepustnica od asc jest cały czas otwarta - dopiero jak asc chce zmniejszyć prędkość obrotową silnika, to ją przymyka - wieć jak wypniesz wtyczkę od silniczka ( znajduje się chyba w m60 obok filtra oleju ) to przepustnica asc nie bedzie działać ale i abs bedzie miał błąd ( to trzeba sprawdzić ) - a jak wypniesz wtyczkę , wlutujesz rezystor to asc myśli ze wszystko jest ok i nie ma żadnych błędów .l

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Rozumiem. Za godzinkę będę z tym działał, zobaczymy co się stanie jak wypnę tą wtyczkę od silniczka - jeśli ABS zgłosi błąd i nie będzie działał - wstawię rezystor i zobaczymy czy zda egzamin :)

    >>>>>>>>>>>>>>>>

    14:17

    Panowie, dziękuje za pomoc, problem rozwiązany. Wypięcie wtyczki od silniczka ASC powoduje jego wyłączenie, ale ABS nadal działa, czyli tak jak chciałem :)
    Pozdrawiam!

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Bingo ! :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •