Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 101

Wątek: [mechanika] e38 stukający VANOS

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    No i co Panowie, nikt nie ma nic do obhandlowania? Na pewno ktoś to zmieniał w swojej buni.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    A po co Ci takie uszkodzone elementy? Ja nie wiem czy niedługo nie będe zmieniał to dam znać.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Pojawiła się w głowie myśl i być może patent na zregenerowanie tego ustrojstwa :)

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu Zobacz posta
    No i co Panowie, nikt nie ma nic do obhandlowania? Na pewno ktoś to zmieniał w swojej buni.

    Ja mam takie vanosy sztuk dwie :-) Tylko nie wiem po co Ci to bo regeneracja tego jest niemożliwa , podchodziłem do nich z każdej strony.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  5. #25
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Ja to chętnie bym się dowiedział na czym to zużycie polega i jak taki nastawnik jest zbudowany.

    Można wszystko wyfrezować numerycznie, utwardzić, wygładzić - pytanie tylko właśnie o to, co dokładnie się dzieje, że nastawnik klepie.


    Search nie znalazł frazy "DrVanos" więc zamieszczam i polecam dział "All other V8":
    Currently we do not offer a VANOS product or service for the M62 V8 based engines found in several models such as the 540i, 740i, and most other V8 engines. Typically these vanos units will never need replacing or repair as they are very simple units.
    A tu link do strony: Dr Vanos
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Problem polega na zużyciu plastikowego uszczelniacza i tracenia ciśnienia oleju, które to steruje całym nastawnikiem. Zębatki stalowe mieszczące się wewnątrz są niezniszczalne.
    Strona podana przez Ciebie do tematu nic nie wnosi, bo nie ma tam nawet wyszczególnionych takich nastawników jakie pracują w m62tu.

  7. #27
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu Zobacz posta
    Problem polega na zużyciu plastikowego uszczelniacza i tracenia ciśnienia oleju, które to steruje całym nastawnikiem. Zębatki stalowe mieszczące się wewnątrz są niezniszczalne.
    Strona podana przez Ciebie do tematu nic nie wnosi, bo nie ma tam nawet wyszczególnionych takich nastawników jakie pracują w m62tu.
    To prawda - nie ma, ale przytoczyłem ogłoszenie, że M62 nie naprawiają, bo one "nigdy nie będą potrzebowały wymiany lub naprawy" - taaaaa, jassne.

    No cóż, ja jestem mężczyzna pracujący, żadnej pracy się nie boję :] toteż kupię nastawnik za te 1500 zł, wymienię i poexperymentuję na zużytym -- myśl zasady, że jak ktoś nie wie, że się nie da zrobić, to zrobi ;D
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Mi vanos klepie od 100tys i nic się nie pogarsza, będzie gorzej wtedy się wymieni na nowe i będzie git.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    To prawda - nie ma, ale przytoczyłem ogłoszenie, że M62 nie naprawiają, bo one "nigdy nie będą potrzebowały wymiany lub naprawy" - taaaaa, jassne.

    No cóż, ja jestem mężczyzna pracujący, żadnej pracy się nie boję :] toteż kupię nastawnik za te 1500 zł, wymienię i poexperymentuję na zużytym -- myśl zasady, że jak ktoś nie wie, że się nie da zrobić, to zrobi ;D
    Szczerze? Podejrzewam że inżynierowie z BMW też myśleli że nastawniki nigdy nie będą potrzebowały wymiany, czy naprawy, a jednak rzeczywistość okazała się bezlitosna. Choć muszę przyznać że to całe ustrojstwo, wygląda bardzo solidnie.

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    21
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Radom/Londyn
    Mam taki sam problem tylko w m52. Podaje stronkę gdzie można zamówić zestaw naprawczy i opisane jest też jak to zrobić ze zdjęciami.
    http://www.beisansystems.com/
    Najwięcej problemu to z rozkręceniem tego wszystkiego widzę i z zablokowaniem, tylko po to aby jedną małą uszczelkę wymienić;/
    Ostatnio edytowane przez Artur7er ; 30-01-2011 o 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •