Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 101

Wątek: [mechanika] e38 stukający VANOS

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    hehe czyli mniej więcej mówiąc niech klepie sobie dalej jak zrobi chrup to lepiej zmienić silnik, a tak poważnie koszty spore, dlatego większość M62 klepie :(

    Bo niektórzy wolą sobie dodać jakiś bajerek albo więcej bajerków niż mieć sprawny motor :-)

    PS części można kupić taniej, a robocizna to fakt za mniej niż 1000 nikt się za to nie weźmie bo jest naprawdę sporo roboty, a później tylko satysfakcja że 4,4 nie chodzi jak diesel tylko jak benzyna .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    no cóż ja nie jestem miłośnikiem bajerków nawet choinki na lusterku nie mam

    A tak na marginesie dbam i tak nad wymiar. Jest zima a moja perełka stoi sobie w garażyku ogrzewanym i czeka do wiosny i to nie żart!

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    no cóż ja nie jestem miłośnikiem bajerków nawet choinki na lusterku nie mam

    A tak na marginesie dbam i tak nad wymiar. Jest zima a moja perełka stoi sobie w garażyku ogrzewanym i czeka do wiosny i to nie żart!
    No to gratuluje Danek, jednym słowem laleczka ma z Tobą nad wyraz dobrze :-). Aczym jexdzisz w zime jesli mozna wiedziec?

    Co do bajerkow niektorym zostaje syndrom Golfa , duzy wydech wielkie chromowane felgi ale silnik drzy, stuka, zawieszenie lata :-) itd itp. zaznaczam ze nie chce nikogo obrazic, po prostu wiadomo ze sa osoby ktore tak robia.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    Tak sobie szukałem informacji na temat naprawy Vanosa i znalazłem ciekawa stronę. Co prawda dotyczy silnika m52 ale koszt tej naprawy i stopień trudności wydaje mi się jest niski(na pewno nie 5tyś) 4 godziny pracy to nie tak dużo. W m62 powinno być chyba podobnie tylko 2x więcej roboty:-D Nawet znalazłem na jakimś forum elektronicznym, że jakaś "kobieta" bez żadnej wiedzy na temat mechaniki dała rade to zrobić :-D

    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 10:41

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    Tak sobie szukałem informacji na temat naprawy Vanosa i znalazłem ciekawa stronę. Co prawda dotyczy silnika m52 ale koszt tej naprawy i stopień trudności wydaje mi się jest niski(na pewno nie 5tyś) 4 godziny pracy to nie tak dużo. W m62 powinno być chyba podobnie tylko 2x więcej roboty:-D Nawet znalazłem na jakimś forum, że jakaś "kobieta" bez żadnej wiedzy na temat mechaniki dała rade to zrobić :-D

    http://www.beisansystems.com/procedu..._procedure.htm
    jak dla mnie opis potęga.
    Podziwiam takich ludzi, którzy oprócz tego, że umieją coś zrobić, to mają cierpliwość to opisać.
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    no niestety w M62 jest inaczej z kosztami i z ustawieniem rozrządu jest sporo więcej trudności. Niestety niee jest jak z M52. W zimie jeżdzę swoim firmowym oplem combo 1,7 diesel o którego nie muszę sie tak troszczyć jak o E38. Moja 7er służy raczej do wypoczynkowej jazdy i że tak powiem lansu po mieście od czasu do czasu dowozu do ślubu. Nad podziw dbam o nią taki już jestem typowy maniak marki BMW. Zawsze czysta zawsze wygłaskana. Teraz pokrył ją lekko garażowy kurz. Odpalam sobie tylko raz w tygodniu żeby pomróczała tak z pół godzinki pyrta sobie.

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    Mam do zbycia wałki kompletne z wanosami lub jeden natawnik luzem. U mnie nie klepały ale znikło cisnienie i silnik sie zatarł na tulejech. Wymiana bardzo prosta tylko czasochlonna. Ustawienie rozrządu proste. Opis w kazdej AUTODACIE. Klepanie vanosa nie jest zawsze winą samego nastawika. Trzeba spwdzic rónież ciśnienie oleju. Pozdrawiam

  8. #18
    artek_was zapraszamy do działu Przedstaw się...!!!
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar bobibmw
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    29
    BMW
    e60 530d e38 735IA
    Skąd
    Bydgoszcz
    Co do Vanosów 735i e38 M62, objaw mam następujący od zapłonu na jałówce i przy podkrecaniu obrotów na jałówce silnik raczej normalnie chodzi,niesłychać tego charakterystycznego klekotu jak już szukałem nawet na youtubie,ale jak mocniej przyspieszam od tych 50km w górę to choler....cyklicznie puka.Jadę 80tką równo nie słychać,przyspieszam i jechane cyk cyk.(Okręślę to może prostacko ,jakby łyżką nawalać szybko w metalowy kubas) czy to również związać z Vanosem?
    było:clioII,audi90coupe,rover300,316i,320i,525TDS, 525,530D,323i,320d,120d,330d,grand cheeroke 4.7,jeep liberty 3.7,,E36,A6,E34,e46M,E36,E39,E46Tour,GSXR 1000 K2,330Ci,320i,xara pic,e39,x5 3.0d,e39,e38,e36,535

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Panowie, nie ma ktoś do oddania, lub sprzedania uszkodzonych nastawników Vanosa od m62tu?
    Dla jasności element nr 4 z linka:
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...64&hg=11&fg=25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •