Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: [mechanika] problem z silnikiem M60 B30

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS

    [mechanika] problem z silnikiem M60 B30

    Witam !
    Problem jest tego typu, że po wymianie oleju i przejechaniu ok 100km zaczęły strasznie stukać regulatory zaworowe. Wcześniej zalany był Mobil super S 10W40, kolega postanowił wymienić na Castrol Magnatec 10W40. Wcześniej było super auto nigdy nie widziało LPG. Wiecie może co mogło się stać ??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    zrobiło się po porostu zimno , rozumiem że jak się rozgrzeje jest oki ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Nie to nie dlatego że jest zimniej on po prostu klepie jak diesel, zaczął stopniowo w trakcie jazdy gdy temperatura była w połowie skali. Będzie szok jak Castrol GTX Magnatec załatwił szklanki, przerabiałem ten temat w TDI VW też z udziałem tego oleju. Zbieg okoliczności ???

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Wątpię żeby to od oleju zależało.Ja przeszedłem w e39 w mobila na castrol i nic się nie stało.Zawsze możesz olej wymienić na mobil i zobaczyć co się będzie działo.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Kempes, wywal ten Magnatec.Słyszałem już od nie jednej osoby o podobnych problemach związanych z tym olejem.Generalnie jest wiele silników które ponoć nie tolerują tego oleju.
    Ze swojej strony polecam Ci RS-a 0W40 bo taki jest dedykowany do M60 i uwierz mi, że różnica po zalaniu tego oleju była w moim przypadku spora w porównaniu z 10W40.
    Silnik pracuje ciszej, lepiej się wkręca i nawet w tęgie mrozy samoregulacje cichną zaraz po uruchomieniu ;)

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Z wypowiedzi Słowika wychodzi na to że 3.0 V8 to bardzo delikatny silnik i zalecany castrol przez fabrykę (w m30 i m50,nie wiem jak w m60) jest do niczego.

    A uważam że w aucie 15-20-letnim lać syntetyk to kiepski pomysł.Ale to tylko moje zdanie....

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Dzuda mówiłem konkretnie o Magnatecu, nie o wszystkich olejach 10W40.
    Ja również z wiadomych przyczyn obawiałem się zalewania pełnego syntetyka, ale jednak zaryzykowałem i mimo przebiegu prawie 300 tyś nic się nie wydarzyło, a wręcz przeciwnie, wiele się poprawiło ;) Wynika z tego, że skoro fabryka zaleca 0W40, to nie bez powodu i należałoby się tego trzymać ;)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Z wypowiedzi Słowika wychodzi na to że 3.0 V8 to bardzo delikatny silnik i zalecany castrol przez fabrykę (w m30 i m50,nie wiem jak w m60) jest do niczego.

    A uważam że w aucie 15-20-letnim lać syntetyk to kiepski pomysł.Ale to tylko moje zdanie....

    Coś cię chyba boli z tym m60 ... wg mnie jest tak samo wytrzymały jak m30 - każdy ma swoje bolączki...


    A lanie syntetyka w takim silniku to obowiązek ... Przez takie gadanie są potem tematy na forum że m60 się rozsypał - bo jak silnik pozatykał glutami cudowny mineral z markety "stonka" to nie ma się co dziwić...

  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Coś cię chyba boli z tym m60 ...
    Mnie?Dziwne bo ty się spinasz jak jest mowa o tym silniku...Mnie nie boli bo w e32 nie bylo zlych silników chodź uważam (moje zdanie ) że m60 jest delikatniejszym silnikiem niż m30-nie gorszym!

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Koniec OT, bo to nie ma sensu :D


    Jaki tam jest przebieg ?

    Ja bym zlewał jak najszybciej tego magnateca i zalał coś dobrego ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •