Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [mechanika] Nie wchodzi bieg P /parkingowy/

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    [mechanika] Nie wchodzi bieg P /parkingowy/

    czy ktoś mi poradzi co robić kiedy nie chce mi wejść bieg parking w tiptroniku? zrobilo sie to nagle. samochod odstawilem po jezdzie, zdazyl przestygnac. pozniej naszlo mnie na film, a ze tv w domu byl zajety ogladalem w samochodzie. w polowie filmu odpalilem silnik zeby mi aku nie padl /silnik oczywiscie nie byl calkiem zimny, mial z 40-50 stopni/, pochodzil tak z 10 minut zdazyl sie zagrzac do ok 100 stopni, wylaczylem. poznym wieczorem odwiozlem jeszcze znajomego do domu z 6km. Gdy go wysadzalem chcialem wrzucic wteczny, nie chcial wejsc, cofnalem, jeszcze raz i wszedl, ale praking juz nie chcial. wrocilem do domu po drodze wyczulony na zachowania automatu wrzucalem po kolei biegi od 1-5, neutrala podczas jazdy i znow D, alle nie dzialo sie nic. skrzynka chodzila idealne bez szrpniec, bez jednego zajakniecia po prostu idealnie gladziutko. postawilem na parkingu ale p nie chcial znow wejsc. tak jakby drazek trafial na ściane, jakby biegu wcale nie bylo. nie wejdzie dalej niz na R. zdjalem dekiel z oznaczeniami biegow, nie zauwazylem zeby w mechanizmie bylo cokolwiek co by blokowalo wajhe. kolega z forum sprawdzal carsoftem jakis miesiac temu skrzynie profilaktycznie, ani jednego bledu, cisnienie oleju wg. Niego bylo dobre, nawet nie wiedzialem ze mozna to sprawdzic softem. co sie tam moglo stac, jakas linka spadla/poluzowala sie? bo nic innego nie przychodzi mi do glowy...

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    pewnie linka wybieraka przy skrzyni ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    ja bym obstawiał blokade biegu P i N, nic sie niezmienia jak wciskasz przycisk z przodu gałki? pewnie tam sie coś zacieło :/

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    o blokadzie wybieraka nawet nie pomyslalem, nie dzialalby tez chyba przy wrzucaniu wstecznego, a wteczny daje sie wrzucac bez probemu, zreszta na zgaszzonym mozna chyba bez przycisku wrzucac wszystkie biegi ladznie z P? jak sprawdzic przycisk? zdemontowac gałkę? przy okazji: jak się demontuje gałkę/drążek/wybierak jak kto woli ??

  5. #5
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    do usunięcia ...
    Pewność na każdym kilometrze ...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    sennapowieka, bez tego przycisku mozna przelaczac tyko z N na D. zreszta niewazne, nie ma to teraz znaczenia. sprawdzilem caly mechanizm i przy wybieraku wszystko jest cacy. na dole auta tez nic nie widac, co by moglo blokowac tę linkę, ona tam poprostu sobie chodzi i nie ma zadnych przeszkod. rzecz tkwi w skrzyni. ktos mi powiedzial ze bolec sie mogl wygiac, niby jak i czemu tak nagle, zawsze zaciagalem reczny przed wrzuceniem P, specjalnie po to by oszczedzac ten mechanizm. co teraz robić zeby ze mnie nnie zdarli fortuny? jak rozmawiac z mechanikiem? i do kogo jechać poznan/warszawa/lublin ?? jak moze wygladac naprawa tego i jakie to są orientacyjne koszty?

    -----------

    dzisiaj mialem problem z wrzuceniem R. zaraz po odpaleniu silnika wrzucilem normalnie wteczny, wycofalem pojechalem, po 1,5km zaparkoowalem ze wstecznym, postal tak 1,5h, wsiadlem odjechalem 1,5km do sklepu i juz nie chcial wejsc wteczny, ale ze sie wku***ilem pomahalem drazkiem i wlazl na hama, cofnalem, znow xiezko ale wszedl, kolejnym razem i pozniej juz prawie ze normalnie. temp. silnika 70-80stopni, kiedy zaczal wchodzic wteczny mial juz 84st. Nikt się nie wypowie? jest naprawdę dużo informacji zeby cos wywnioskowac majać jakieśtam doświadczenie...

    [color=red]
    RockR: Dzisiaj udalo mi sie wrzucić bieg P, prawdopodobnie będzie chodziło o linkę. odsyłam do tematu ''linka od automatu'' tam opisalem jak to zrobiłem. temat nie jest zakończony, nadal nie mam pewności co to, ale na 99proc. nie będzie to skrzynia gdyż problem cięzko chodzącego lewarka dotyczy juz także wrzucania biegów w trybie sport, a to nowsza skrzynia gdzie wrzuca sie je bez udzialu linki jak mi się wydaje/color]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •