Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: [mechanika] grzejący sie silnik

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Stvstifler
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    95
    BMW
    E32 750iA
    Skąd
    wro

    [mechanika] grzejący sie silnik

    Witam Panowie, więc opisze jeszcze raz całą kwestie bo już zakładałem temat z tym pytaniem :)

    Mianowicie wymienione zostało wisko od wiatraka chlodnicy i widac ze duzo mocniej dmucha, auto grzalo sie nadal, wymienilem wiec termostat na nowy, auto zaczelo grzac sie jeszcze bardziej, a moze nie bardziej ale po prostu szybciej.. pompa wody jest ponoc ok, tak mowil mechanik. Na starym termostacie wąż odprowadzający wode raz byl zimny a raz cieply, tak jakby raz pusczal raz nie, na nowym tak samo ( bynajmniej mi sie tak wydało ). Wczoraj mechanik wyjął całkiem termostat, dzisiaj jezdzilem autem i zero problemow z grzaniem sie, tylko temperatura nie dochodzi do polowy, tzn dochodzi doslownie grubosc kreski przed polową ale trzeba czekac dosc dlugi czas. Czy taka jazda bez termostatu oprocz wiekszego spalania paliwa przez dluzzsze ssanie silnika niczemu nie szkodzi ? Bo mechanik mowil ze nie.
    No i cos nadmienił że mogą to być początki uszczelki pod głowicą.

    pozdrawiam i czekam na opinie

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Stvstifler
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    95
    BMW
    E32 750iA
    Skąd
    wro
    wiec ? :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    16
    Niedogrzany motor to szybsze jego zużycie większe spalanie ale to już wiesz no i zima idzie a z ogrzewaniem bez termostatu mogą byc problemy. Ja również borykałem sie z grzejącym sie motorem m30b35 ale już się z tym uporałem. Powodzenia w walce z kaprysami BMW

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    A czy jesteś pewien co do tej pompy? No i czy osłona wentylatora jest cała?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Stvstifler
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    95
    BMW
    E32 750iA
    Skąd
    wro
    Co do pompy nie jestem pewien, mechanik tak mowil, ale moze tylko spojrzał powierzchownie albo wogole... Osłona wentylatora jest cała, jest jedynie w jednym miejscu lekkie pęknięcie ale to niczemu nie przeszkadza według mnie

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    borykałem się przez dłuższy czas z tym problemem w mojej e32 m30, nie pomagało dosłownie nic, wymiana termostatu, przekładanie pompy, czyszczenie układu,
    i tu pewnego dnia przy kolejnym demontażu chłodnicy urwałem górny krucieć wyjściowy wody, no cóż, zdarza się, zamiast kleić i kombinować zakupiłem zregenerowaną chłodnicę od e32 m40:) problemy się skończyły, nie wiem czy to był problem zatkanej chłodnicy czy co innego ale pomogło, i od kilku ładnych lat jest spokój,
    chłodnica prawie pasowała, trzeba było tylko osłone wiatraka przerobić,

  7. #7
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Re: grzejący sie silnik

    Cytat Zamieszczone przez Stvstifler
    Witam Panowie, więc opisze jeszcze raz całą kwestie bo już zakładałem temat z tym pytaniem :)
    Więc po co nowy temat??Wystarczyło stary odświeżyć tym bardziej że w tym też każdy mówi że to pompa wody.

    Skoro to wszystko wymieniłeś to bym sprawdził termostat w garnku z wodą,jeśli będzie ok to oczywiście pompa lub dobre odpowietrzenie układu.Ja np osobiście uważam że to jest dość trudne w porównaniu np do silnika M50.

    aha.A VISCO jakie kupiłeś?Nowe/używane?

    Mój znajomy też w 735 nie ma termostatu ale wskazówka praktycznie nie wychodzi z niebieskiego pola nawet przy ostrej jeździe.Ostatnio kolektor wydechowy był już czerwony (dosłownie) a temp się wychyliła milimetr za niebieskie pole.

    A może ktoś miał ten problem i załatwił układ proszkiem uszczelniającym...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Stvstifler
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    95
    BMW
    E32 750iA
    Skąd
    wro
    WISKO kupiłem nowe, co do Twojego znajomego to jeśli mowisz ze wskazówka wyszla raz za niebieskie pole, a mi po jezdzie przez pol godziny doszla dopiero do polowy, to znaczy ze moze byc u mnie przyczyną ta uszczelka pod głowicą ?

  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Nie mówię że uszczelka.A visco jakie kupiłeś?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Stvstifler
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    95
    BMW
    E32 750iA
    Skąd
    wro
    Nie wiem co to jest, mechanik zamowil z hurtowni jakies do E32, BEHR to chyba nie jest ale daje dość spory podmuch wiatru i kreci sie szybciej wraz ze wzrostem obrotów motoru

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •