Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Obroty na biegu jałowym wg komputera - np gazowego lub nie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Obroty na biegu jałowym wg komputera - np gazowego lub nie

    Witam

    Czy sprawdzał ktoś z Was obroty na biegu jałowym przy rozgrzanym silniku, chodzi mi nie może o ich konkretną wartość ale o zmienność. U mnie niby wskazówka obrotomierza stoi równo ale silnik nie chodzi idealnie równo a gdy podpiąłem kompa gazowego to (zarówno na gazie jak i benzynie) silnik nie trzymał ładnie obrotów tylko raz pokazywało 750 czasami 740 rpm a czasami lekko ponad 800. Generalnie starał się i nie mógł się zdecydować :)
    Mam przepustnicę EML. Czy takie zmiany obrotów mogą mieć wpływ na kulturę pracy?

    Czy tak nie powinno być? Dodam że na "D" jest lepiej niż na "N".
    Czy takie zmiany prędkości obrotowej silnika mogą mieć wpływ na kulturę lub raczej chamstwo pracy silnika? :D


    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Benzynowy komputer silnika (DME) widzi obroty z krokiem 40 -tzn. 720-760-800 itd. Mniejsze zmiany są dla niego niewidoczne. Normalnym jest, że obroty skaczą podczas obserwacji pamięci komputera benzynowego o jeden bit - czyli o 40. Wynika to z samej zasady pomiaru. Skoro projektanci uznali, że mniejszy krok zupełnie nie ma sensu to o czymś to musi świadczyć.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    A na D różnica jest mniejsze bo silnik wtedy pracuje pod obciążeniem, więc ma mniejsze tendencję do wahania prędkości obrotowej...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •