Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Akcyza

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    63
    BMW
    ex 38, może e65?
    Skąd
    breslau

    Akcyza

    Witam, mam takie pytanie, nie orientujecie się ile mniejwiecej wyszła by akcyza za e38 2001r. 3L diesel? I jak to teraz jest z tymi rzeczoznawcami? Mój kolega miał przypadek, że powołał swojego rzeczoznawce który wycenił mu auto tanio a w urzędzie nie przyjęli mu tego i powołali swojego z urzędu który wycenił mu na dużo więcej...i akcyza wyszła kilka tys. więcej. Jak to jest?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Cześć

    Z tego co się orientuję to 18,6% od wartości auta. Wartośc ustalana jest według eurotax.
    Urzędnika nie obchodzi wartość na umowie zakupu lub fakt. Urzędnik sam ustala średnią według tabeli eurotax i ma w dupie czy kupiłeś to za cenę x czy y. Możesz się oczywiście odwołać i powołać swojego rzeczoznawcę który zrobi ci wycenę ale to walka z wiatrakami. Niestet żyjemy w złodziejskim kraju gdzie jesteśmy okradani na każdym kroku pobierając od nas coraz to nowe i wyższe daniny, podatki od podatków, nielegalne akcyzy itd... :razz:

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    @Volumax - generalnie tak, z tym że nie do końca celnik ustala cenę.
    Sekwencja jest taka:
    - Twoją deklaracją za ile kupiłeś jest cały czas umowa lub faktura,
    - celnik weryfikuje czy wg niego Twoja cena jest realna (robi to na podstawie Eurotaxu, z pewną tolerancją w dół)
    - jeżeli cena jest ok lub wyższa, to płacisz akcyzę dokładnie od tej ceny (wniosek z tego, że nie warto kupować aut drożej niż średnie ceny rynkowe w PL... ;) )
    - jeżeli cena na umowie/fakturze okazała się niższa, to wtedy zaczynają się cyrki z rzeczoznawcami, itp. (wniosek - nie warto też kupować aut dużo tańszych niż średnie ceny rynkowe w PL...)

    Odpowiadając na pytanie - akcyza za takie E38 na pewno rzędu kilku (obstawiam 5-7) tysięcy PLN.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    63
    BMW
    ex 38, może e65?
    Skąd
    breslau
    kurde... no 5tke jeszcze bym przyjął na klate z 7demką było by gorzej...

    a jak widzicie jazde na przeglądzie i ubezpieczeniu?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Powiedziałem orientacyjnie, wnioskując na podstawie rocznika i modelu. Być może wyjdzie np. 5885 - żeby wiedzieć dokładnie, musisz dotrzeć do cennika Eurotax.

    A o co chodzi z przeglądem? Nie powinno być kłopotu, nie sprowadzasz przecież fury z Ameryki.

    Chyba że masz na myśli zwolnienie z przeglądu zerowego (nowa opcja). Tu nie jestem pewien - ale to chyba działa pod warunkiem, że zagraniczny przegląd jest ważny tyle ile byłby ważny polski. Czyli nie np. dwa lata dla 14-letniego auta.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    63
    BMW
    ex 38, może e65?
    Skąd
    breslau
    chodzi mi o jazde na samym ubezpieczeniu i przeglądzie do czasu opłacenia akcyzy i rejestracji samochodu w kraju. Czyli czy mogę jeździć na niemieckich blachach (chyba nie waznych) ale z polskim przeglądem i wykupionym ubezpieczeniem do czasu az oplace akcyze i zarejestruje auto?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    120
    BMW
    Brak
    Skąd
    EPD
    Witam serdecznie cliłem ostatnio mondeo 1997 rok 2,5v6 zapłaciłem akcyzy 1100zł jeśli pojazd posiada ważny przegląd za granicą (unia europejska) nie musimy robić już w kraju a co do cennika to mają kilka(3) mądrych książek i wyliczał śrędnią wartość
    pojazdu ,akcyza 18,3% porażka co do rzeczoznawcy to robimy najpierw jeśli autko jest uszkodzone zlecamy rzeczoznawce z okolicy cena około 500zł i wystawia nam dokument ile autko jest warte i z tym dokumentem do urzędu celnego i liczą akcyzę od wystawionej ekspertyzy w łodźi nie ma problemu w innych regionach podważają opinie a nie powinni i zlecają swojego biegłego rzeczoznawcę .Pozdrawiam serdecznie Robert.














    9

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez szu730
    chodzi mi o jazde na samym ubezpieczeniu i przeglądzie do czasu opłacenia akcyzy i rejestracji samochodu w kraju. Czyli czy mogę jeździć na niemieckich blachach (chyba nie waznych) ale z polskim przeglądem i wykupionym ubezpieczeniem do czasu az oplace akcyze i zarejestruje auto?
    Tu akurat robiłem gruntowne rozpoznanie.
    Jeżeli chodzi o jazdę na niemieckich tablicach po upływie ich okresu ważności, to nie jest to legalne. Jest to równoznaczne z jazdą niezarejestrowanym pojazdem, nawet jeśli masz polski przegląd i/lub ubezpieczenie OC.

    Możesz zatem:
    - zaryzykować (niektórzy tak robią),
    - wykupić maksymalnie długie tablice w Niemczech (max to chyba nawet 3 miesiące, jednak sporo to kosztuje),
    - starać się wszystko załatwić jak najszybciej i po prostu nie jeździć autem po upływie rejestracji niemieckiej a przed otrzymaniem polskiej.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Za jazdę na nieważnych blachach czyli takich gdzie wyszedł ich termin ważności w pionie data po prawej stronie na tablicy wyjazdowej 2 lata temu był domiar jakieś 600 PLN i lawetto delasporto + opłata za holowanie + za każdą dobę postoju na parkingu policyjnym także nie radzę bo jak trafisz na trepa to masz problem. Przykład z życia wzięty kolega stał sprowadzonym golfem pod marketem w Kutnie podjechali panowie i nie było przebacz. Skończyło się 500 do kieszenie i pół godziny gadki.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    63
    BMW
    ex 38, może e65?
    Skąd
    breslau
    ale nie mam tablic tych zjazdowych z przekroczonym terminem, tylko mam niemieckie te niebieskie blachy tylko ze z wygrapanym kółkiem od ubezpieczenia 8/ czyli pewnie tak samo są nie ważne... a nie orientujecie się ile kosztują blachy na 3mies. w niemczech?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •