Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Akcyza

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    120
    BMW
    Brak
    Skąd
    EPD
    Miesiąc około 130 ojro http://www.sfd.pl/ubezpieczenia_na_%C5%BC%C3%B3%C5%82te_i_czerwone_t ablice_niemieckie_!_tanio-t431988.html nie wiem czy aktualne?!!! poszukaj w necie bo link nie działa!

  2. #12
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Volumax
    Za jazdę na nieważnych blachach czyli takich gdzie wyszedł ich termin ważności w pionie data po prawej stronie na tablicy wyjazdowej 2 lata temu był domiar jakieś 600 PLN i lawetto delasporto + opłata za holowanie + za każdą dobę postoju na parkingu policyjnym także nie radzę bo jak trafisz na trepa to masz problem. Przykład z życia wzięty kolega stał sprowadzonym golfem pod marketem w Kutnie podjechali panowie i nie było przebacz. Skończyło się 500 do kieszenie i pół godziny gadki.
    A ja bym ich nagrał telefonem i oddał do sądu ;D i do TV
    Co prawda auta bym już stamtąd bez (własnej) lawety nie zabrał ale ich bym po gonił w ...
    Parking pod marketem nie jest drogą publiczną a więc władza milicji kończy się na wjeździe na parking!!!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez szu730
    ale nie mam tablic tych zjazdowych z przekroczonym terminem, tylko mam niemieckie te niebieskie blachy tylko ze z wygrapanym kółkiem od ubezpieczenia 8/ czyli pewnie tak samo są nie ważne... a nie orientujecie się ile kosztują blachy na 3mies. w niemczech?
    :hah:
    Jak masz "wydrapane kółko" w normalnej tablicy - to jest ona tym bardziej nieważna! To jest przecież urzędowe "niszczenie" tablic przy wymeldowywaniu samochodu.

    Co do kosztu tablic czerwonych (Ausfuhrkennzeichen) jak i żółtych (Kurzzeitkennzeichen) - to trudno powiedzieć, bo oprócz długości zależy też od regionu.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  4. #14
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Idziesz do urzędu celnego i płacisz coś ok 120zł za blachy te z czerwonym paskiem (ważne miesiąc). Potem do PZU po OC dla aut sprowadzonych, 99zł niezależnie od marki rocznika itp - to jest tylko jednorazowo na miesiąc. Drugi raz takiego OC nie dostaniesz i podejrzewam ze blach też. To tyle a jak 3 miechy jeździć to nie wiem niestety.

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    A ja bym ich nagrał telefonem i oddał do sądu ;D i do TV
    Tylko pamiętaj o zgodzie osoby nagrywanej na rejestrację jej głosu....

  6. #16
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    A ja bym ich nagrał telefonem i oddał do sądu ;D i do TV
    Tylko pamiętaj o zgodzie osoby nagrywanej na rejestrację jej głosu....
    Jakiego głosu nagrałbym film. Rejestrowałbym materiał dowodowy, panowie milicjanci w tym momencie dokonują minimum wykroczenia jak nie przestępstwa... nie będę się nad tym skupiał. Po prostu smerfy nie mają nic do auta które nie porusza się po drodze publicznej.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    I tu jesteś w błędzie Coboss - każde auto zarejestrowane pozostawione na parkingu nawet unieruchomione nawet uszkodzone ale stojące w miejscu publicznym musi być ubezpieczone. Uważasz że jak przejedziesz mochera na parkingu pod marketem to policji nic do tego ?? Po drugie na jaki h..j mam ich nagrywać po co takie ceregiele i robienie sobie problemów. Generalnie w zaistaniałej syt chodziło o to żeby ukręcić łeb sprawie i meć św spoks a nie się bujac po sądach a przy okazji być samemu oskarżonym o dawanie łapówek.

  8. #18
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Volumax
    I tu jesteś w błędzie Coboss - każde auto zarejestrowane pozostawione na parkingu nawet unieruchomione nawet uszkodzone ale stojące w miejscu publicznym musi być ubezpieczone..
    Chciałem zwrócić uwagę na słowo "zarejestrowane". Jeżeli auto jest sprowadzone i NIE jest zarejestrowane to jego też się to tyczy?

    A przejechanie kogoś pod marketem to już jest zabójstwo. Nie można tego tak porównać, tak samo jakbyś mówił że nie możesz mieć auta bez OC i przeglądu na swojej posesji - bo co jak kogoś tam przejedziesz to też Ci nic nie zrobią? Całkiem różne sytuacje nie mieszajmy dwóch światów..

    P.S. nie wiem czy może stać auto bez OC na parkingu marketu bo na prawie się nie znam, chciałem tylko zaznaczyć że ten przykład nie jest trafny :P

  9. #19
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    I tu jesteś w błędzie Coboss - każde auto zarejestrowane pozostawione na parkingu nawet unieruchomione nawet uszkodzone ale stojące w miejscu publicznym musi być ubezpieczone.
    Oczywiście masz rację ale tereny przy marketach nie są publicznymi parkingami ale prywatnymi ;) to Ci potwierdzi nawet policja, że w razie stłuczki itd oni nic nie mogą zrobić. Jeżeli trafi się debila który nie przyzna się do uszkodzenia auta trzeba uzbierać materiał dowodowy i dochodzić roszczeń przed sądem cywilnym :( na szczęście takie sytuacje to rzadkość.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •