Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [mechanika] Witajcie wymiana zacisków z 1 tłoczkowych na 4 t

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań

    [mechanika] Witajcie wymiana zacisków z 1 tłoczkowych na 4 t

    Witajcie mam pytanko czy wymieniał kiedyś ktoś zaciski z 1 tłoczkowych na 4 tłoczkowe czy jest sens ??
    Obecnie mam takie zaciski

    a takie mogę mieć


    Napiszcie mi tylko czy taka operacja przekładania jest coś warta ?
    Mam takie zaciski nowe klocki tarcze i piastę
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Może moje pytanie jest bez sensu, ale je zadam.
    Dlaczego przy silniku 2.8 mam 4 - tłoczkowe zaciski? Dlatego, że to indywidual czy może mam wnioskować, że właściciel w Niemczech sam to zrobił?
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Jeśli chodzi o czterotłoczkowe zaciski to były one montowane na rynek niemiecki w standardzie. Związane to jest z jakością dróg i prędkościami jakie tam można rozwijać, a czymś te dwie tony trzeba zatrzymać.
    Pewnie się mylę - poprawcie. :x

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Zaciski 4 tłoczkowe były montowane do słabszych wersji - np 2.8, 3.0 i 3.5l.

    Do silników 4.0 i w górę montowane były właśnie te jedno tłoczkowe zaciski - nie wiem dlaczego bo można myśleć ,że są słabsze - ale jednak lądowały w mocniejszych autach ...

    Nie słyszałem nigdy o jakichś takich wariantach ,że niby na Niemcy czy coś takiego ( wtedy właściciel miał zakaz opuszczania kraju ?? ).

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez sokół
    Jeśli chodzi o czterotłoczkowe zaciski to były one montowane na rynek niemiecki w standardzie. Związane to jest z jakością dróg i prędkościami jakie tam można rozwijać, a czymś te dwie tony trzeba zatrzymać.
    Pewnie się mylę - poprawcie. :x
    Moja czarnulka ( 4,4 )była przygotowana na Niemcy a ma jeden tłok.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    Nie słyszałem nigdy o jakichś takich wariantach ,że niby na Niemcy czy coś takiego ( wtedy właściciel miał zakaz opuszczania kraju ?? ).
    Nie nie, to zasłyszane. Dlatego chciałem aby forumowicze wypowiedzieli się w tej kwestii.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    34
    BMW
    -
    Skąd
    -
    To są generalnie dwa różne systemy rozwiązań w zaciskach hamulcowych, hamulców traczowych. Pokazane na zdjęciu zaciski 4-o tłoczkowe (dwa tłoki z jednej dwa z drugiej strony tarczy) to typ hamulców Dunlop, zacisk hamulcowy z tłoczkami po jednej stronie tarczy to typ hamulców Lockheed. Wyższość jednego nad drugim to jak dyskusja na temat wyższości bożego narodzenia nad wielkanocą i odwrotnie. Na pewno zastosowanie takiego czy innego rozwiązania ma swoje powody, jednak to że coś ma 4 tłoki nie znaczy że będzie hamowało lepiej niż jakby miało jeden. Wszystko zależy od ciśnienia i ilości cieczy "wychodzącej" z pompy i ilości cieczy i jej ciśnienia na tłoku w zacisku.
    Zamienić jedne zaciski z drugimi można, jest to wykonalne z punktu widzenia ze cos bedzie pasowac w otwory itp ale w tym przypadku chyba więcej można zaszkodzić niż pomóc. Znajomy zamienił kiedyś w 730i układ hamulcowy na układ z 750iL, nie wymagało to wybitnego nakładu pracy, aczkolwiek efekt końcowy nie był tak zadowalający w stosunku do poniesionego nakładu finansowego.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun
    Jak ma sie te heble brembo to tarcza ma mniejsza srednice. 4.0 i 5.0 mialy jednotloczkowe zaciski, ale wchodzila wieksza tarcza.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Do autora tematu - taka operacja nie ma sensu najmniejszego. Sama ilosc tłoczków o niczym nie swiadczy, to nie sa sportowe zaciski. Jest to najsłabsza opcja hebli w E38. Własnie 740 ma sporo wieksza tarcze, dokładnie 324/30 i jedyny słuszny ( z autopsji ) krok to montaz zacisków i tarcz z 750 ( dwa DUZE tłoki i tarcza 334/32mm ). To według mnie sa dopiero hamulce ktore sprawnie radza sobie z masa E38. Tarcze 750ki maja sporo wieksza pojemnosci cieplną, z reszta tak jak i naprawde duze klocki jakie sa tam montowane.
    Czterotłoczkowe to krok wstecz. Nadają sie do tuningu co najwyzej E30.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    Tomar, o taką odpowiedz mi chodziło konkretna i krótka wielkie dzięki
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •