Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Oryginalne Xenony z E32 750iL

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków

    Oryginalne Xenony z E32 750iL

    Mam w posiadaniu coś takiego jak oryginalny zestaw Xenonów z E32 750iL firmy Bosch ( cały komplet - lampy , przetwornice , zapłonniki itp)


    wygląda to tak (zdjęcie z masscom):





    I teraz najważniejsze - na szkle pisze HC :hah: A policja za HC z xenonem zabiera dowód rejstracyjny bo to halogen ... Tylko z tego co rozmawiałem z diagnostą - nie może pisać na nich DC , bo w tamtych latach jeszcze czegoś takiego nie było ! Dla ciekawych napiszę że jeden kolega na innym forum ma 740 z oryginalnymi xenonami i tam na szkle nie pisze nić - ani HC ani DC - więc lampy wogóle nie mają homologacji ?









    I tak się nasza policja zna :razz:

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: Oryginalne Xenony z E32 750iL

    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Mam w posiadaniu coś takiego jak oryginalny zestaw Xenonów z E32 750iL firmy Bosch ( cały komplet - lampy , przetwornice , zapłonniki itp)


    wygląda to tak (zdjęcie z masscom):

    Obrazek



    I teraz najważniejsze - na szkle pisze HC :hah: A policja za HC z xenonem zabiera dowód rejstracyjny bo to halogen ... Tylko z tego co rozmawiałem z diagnostą - nie może pisać na nich DC , bo w tamtych latach jeszcze czegoś takiego nie było ! Dla ciekawych napiszę że jeden kolega na innym forum ma 740 z oryginalnymi xenonami i tam na szkle nie pisze nić - ani HC ani DC - więc lampy wogóle nie mają homologacji ?


    Obrazek


    Obrazek



    I tak się nasza policja zna :razz:
    za jaką cenę to nabyłeś? :)
    Może ktoś zmienił szkła. Sądzę że policja by dowodu nie zabrała bo by się nie zorientowali że to ksenony, myślę że oni wtedy łapią jak ktoś ma coś poklejone pod maską (widać że przeróbka) i piszę HC przynajmniej w Jaworznie w takich sytuacjach łapali. Aha i oczywiście łapią tylko jak mają akcje na to.

    Powiedz mi jeszcze apropo tych świateł czy u Ciebie działa regulacja wysokości na tych Xenonach z Allegro i czy palniki są pewnie zamontowane tzn. nie ma żadnego luzu itp; jak taki zestaw wygląda od środka? Czy wymienia się całą tą plastikową pokrywkę czy może tylko to co jest w jej środku?


    Pozdrawiam

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Gdybym miał jakiekolwiek wątpliwości, czy szkła są oryginalne to bym tego nie pisał :) Są oryginalne w 100% - na szkle oprócz standardowych napisów jest jeszcze taka fala i napis K4447 - chyba oznacza to ilość Kelwinów - i takie same są oznaczenia na zapłonnikach ...



    Jak chcesz pogadać o xenonach to wpadnij do mnie to ci wszystko pokaże i wytłumacze...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    Gdybyscie sie umawiali na pogaduchy o ksenonach dajcie znac, tez chetnie wpadne sie dowiedziec dokladnie co i jak ;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Nie ma problemu - możemy zrobić np jutro xenonowego spota u mnie - chętnie wam wszystko wytłumaczę :) i pokaże jak ja to mam zrobione ...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    Jutro czeka mnie trasa nad morze, ale jak cos to po weekendzie kazdy dzien. Mozecie wpasc wieczorowa pora na warsztat, to zrobimy spocik techniczny :D :D

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To jakoś się zgadamy ...

    Tak na szybko mogę napisać, że da się to założyć tak, że nie będzie nic widać - jak ktos popatrzy na lampę od tyłu , bo bedzie wyglądać jak oryginał.

    Temat jest rozległy, dlatego lepiej się spotkać i obgadać na żywo :D

  8. #8
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Tak to są oryginalne xenony właśnie na tych szkłach jest takie oznaczenie "~~~~" to było stosowane w lampach wyładowczych ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez max mt
    Tak to są oryginalne xenony właśnie na tych szkłach jest takie oznaczenie "~~~~" to było stosowane w lampach wyładowczych ;)
    Zgadza się - bo na oryginalnych lampach helli też jest ten znaczek - ~~~~






    Tylko, że w żadnych przepisach tego oznaczenia nie znajdziesz, więc jest ono nic nie warte...

  10. #10
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Dla ciekawych napiszę że jeden kolega na innym forum ma 740 z oryginalnymi xenonami i tam na szkle nie pisze nić - ani HC ani DC - więc lampy wogóle nie mają homologacji ?
    Homologacja to oznaczenie w kółku E1 ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •