Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] Wyciek na łączeniu silnika i skrzyni [foto]

  1. #1
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    [mechanika] Wyciek na łączeniu silnika i skrzyni [foto]

    Wjechałem na kanał i zobaczyłem coś takiego na łączeniu silnika i skrzyni:



    Czy to z silnika czy może być ze wspomagania?

  2. #2
    7ka
    Gość
    ze wspomagania bylby czerwony olej

    tutaj sa dwa wyjscia

    zimering miedzy skrzynia a silnikiem

    lub

    uszczeliki pod deklami zaworowymi itp...

    u mnie bylo podobnie ale nie az tak zasrane-byla to przyczyna tych uszczelek zaworowych,swiece byly tez zalane i nie zawsze wszystkie chodzily..nie masz objawow przerywania itp?

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Objawy przerywania były raz, 2 tygodnie temu - telepało, włączyła się kontrolka silnika, a po 3 minutach pracy wyrównało się. Kontrolka zgasła po którymś kolejnym odpaleniu.

    Co do pokryw - szykuję się do kupienia uszczelek, bo znalazłem ślady oleju obok świec, ale nie było tego tyle, żeby się przelewało... :]

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce
    Witam.
    Jeśli nie jesteś pewien skąd ten olej pochodzi to sprawdź to w następujący sposób :
    Wjedź na kanał i od spodu na obudowie skrzyni , na jej kołnierzu od strony silnika jest gumowa zatyczka ok, 1.5x2cm na dolnej części skrzyni oczywiście. Jak się ją wyjmie to można świecąc latarką w powstały otwór zobaczyć zębatkę kola zamachowego.Wkładając w to miejsce palec trzeba sprawdzić czy od środka obudowa skrzyni jest mora od oleju. Będziesz miał ubrudzony olejem palec. Jak będzie brudny to masz do wymiany uszczelniacz skrzyni od strony silnika. Uszczelniacz firmowy kosztuje od 50 zł. Ale niestety trzeba wyjąc skrzynie i mieć precyzyjnego mechanika żeby go prawidłowo zamontował i nie trzeba było ponownie go zmieniać za jakiś czas. Poza tym w takiej sytuacji ważne żeby mechanik obejrzał stan wyrobienia piasty konwertora bo wtedy wymiana uszczelniacza nic nie da i dalej będzie wyciek oleju. Potrzebna będzie wtedy regeneracja konwertora.
    Pozdrawiam Waldek

  5. #5
    To, ze skrzynia jest do zdjęcia to pewne.

    Ja bym po prostu wymienil oba simmeringi (na wale korbowym i pod konwerterem) i po kłopocie. Po co rozważać który padł? W/g mnie to nieistotne.

    To tak samo jak zmieniac koło zamachowe w manualu i nie zmienić simmeringu na wale :/

    Działaj kolego póki jeszcze masz olej w skrzyni ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Działaj kolego póki jeszcze masz olej w skrzyni ;)

    U mnie też jest taki wyciek. Mówisz, że jeżeli jest taki wyciek między skrzynią a silnikiem to ten olej wycieka ze skrzyni? Moja skrzynia na zimnym silniku zachowuje się dziwnie. Jakby coś w niej latało i wyło. Olej sprawdzam i jest ok. Ostatnio dolewałem na zimnym i dolałem na max. Mam mały wyciek z kostki sterownika ale przez miesiąc ubyło mi 300ml i uzupełniłem. Może być tak, że wyciek jest od strony silnika? Nie wiem jak to wszystko wygląda w środku dlatego pytam. Na pewno uszczelki pod pokrywami miałem wymieniane.

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Jurij
    ...jeżeli jest taki wyciek między skrzynią a silnikiem to ten olej wycieka ze skrzyni?
    Dokładnie tak. Najczęściej pada uszczelnienie konwertera, ale zawsze trzeba obejrzec co to za olej wycieka. Silnikowy czy skrzynia.

    Cytat Zamieszczone przez Jurij
    Moja skrzynia na zimnym silniku zachowuje się dziwnie. Jakby coś w niej latało i wyło
    A to niedobry znak. Może warto po zdjęciu skrzyni dać konwerter do regeneracji? Najlepiej podjechac do gości od skrzyń żeby osłuchali co jest nie tak. Przeważnie pada konwerter, ale nie kryjmy - każdy przypadek jest inny

    Cytat Zamieszczone przez Jurij
    Mam mały wyciek z kostki sterownika
    Weź wolne od jazdy samochodem i zdejmij skrzynię, uszczelnij ją, wymień olej z filtrem napraw konwerter i zapomnisz o kłopotach ze skrzynia biegów
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    weż na palec ten olej i powąchaj. Olej ze skrzyni będzie miał inny zapach i konsystencja lekko też inna, barwa. Silnikowy odrazu powinieneś wywąchać. Dla porównania wyjmij bagnet z silnika i porównaj jak taka sama ciecz to masz odpowiedz jak zapach inny to będzie ze skrzyni. W poprzedniej e39 leciało mi ze skrzyni miałem to robic nawet uszczelniacz mam gdzieś zakupiłem w ASO koszt 45zł. Auto sprzedałem zanim się przybrałem do wymiany. Wyciek był minimalny ubyło mi wtedy na około 15tys km jakieś 200 do 300ml oleju w skrzyni. Musisz to poprostu obadać metoda macania i węchu postąpic jak z kobietą postępuje ginekolog ;) To oczywiście żart był :what:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •