Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: [inny] Dobry dzień

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez patrykzuch
    Jeśli jest tu jakiś mistrz KE to chętnie się z nim umówię na piwo :)
    Heh, to była bolączka nie tylko M104, o ile pamiętam... ;)

    Cytat Zamieszczone przez patrykzuch
    Wracając do BMW, na razie czytam i czytam... chcę zdecydować się najpierw na silnik. Wersja wyposażenie jest dla mnie prawie bez znaczenia (ale musi mieć ASR, skórzaną tapicerkę i xenon).
    Jak się zagłębisz, zobaczysz że lista wyposażenia w BMW jest nieskończona a przy tym nie ma dwóch takich samych 7er ;) . Warto to rozpoznać i jednak określić pewne wymagania.

    Co do skór i xenonu, to raczej trudno będzie trafić BEZ tego (choć bywają) - natomiast samych rodzajów skór i siedzeń masz kilkanaście kombinacji, nie wliczając w to kolorów. ASR-a nie znajdziesz bo to nie Mercedes. W "naszej" nomenklaturze zwie się to ASC+T lub DSC. ;)

    Cytat Zamieszczone przez patrykzuch
    Prawie nie wierzę że znajdę coś takiego w Polsce dlatego będę szukał kogoś kto sprowadza limuzyny z Niemiec.
    Generalnie się zgadzam - natomiast pamiętaj, że: (a) w DE też można różnie trafić, (b) koszt sprowadzenia to (w obecnym stanie prawnym) parę dodatkowych tysięcy PLN, które musisz na to przeznaczyć.
    Jakbyś chciał, to mogę polecić człowieka, z którym sprowadzałem auta dla siebie.

    Cytat Zamieszczone przez patrykzuch
    Nie szukam super-taniej okazji. Do wydania będę miał... hmm zależy od kilku czynników. Myślę że chciałbym dać za samo auto 25 tyś (+ 5 tyś na wstępne remonty i wymiany części w pierwszym miesiącu używania).
    Nie napisałeś tego wprost, ale rozumiem, że ogólnie mówimy o E38? W tych pieniądzach szukałbym raczej dobrego przedlifta.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    43
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    zapomniałem powiedzieć że zakupy chcę zrobić najwcześniej za 2-3 miesiące

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    43
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    Tak, e38, być może 3-litrowy Diesel. Ale moje uprzedzenie do benzyny wynika wyłącznie z powodu silnika który teraz mam. Być może dam się przekonać do benzyny, ale to już wasza w tym głowa żeby mnie do niej skłonić :)

    Odnośnie wyposażenia - ja na prawdę chcę mieć auto z motorem w bardzo dobrym stanie, dobrym zawieszeniem, bez rudej, niewysiedzonym fotelem, z bardzo dobrą instalacją niskich napięć, dobrą szprycą, itd...
    Dlatego na wyposażenie patrzę w dalszej kolejności. Z autopsji wiem że nadmiar wyposażenia może człowieka zaślepić i kupi szrot.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Hmm... Ten 3.0 diesel to całkiem niezły motor, ale niestety roczniki od '99 w górę - więc raczej będzie trudno w pieniądzach, które Cię interesują.
    A ogólnie naprawy/remonty diesli (innych niż 725tds) są tu dużo bardziej kosztowne niż silników benzynowych - więc warto to dokładnie rozważyć.

    W niebitym E38 z rdzą raczej nie będziesz miał problemów. Ew. trochę jeśli wczesny rocznik i zaniedbany.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #25
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Witam kolejnego wrocławiaka :]

    Rośniemy w siłę !!

    Polecam silnik m57 :]
    Pewność na każdym kilometrze ...

  6. #26
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Witam

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Witam. Ja bym kupował 4,4 m62 na Twoim miejscu.

    Pozdrawiam!

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    43
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    Ponieważ?

  9. #29
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie
    Cytat Zamieszczone przez patrykzuch
    Ponieważ?
    Ponieważ to połączenie ekonomi i dynamiki. Wrażenia niezapomniane. Oczywiście polecam również 5.4. Miód malina, tylko troszkę większe spalanie i koszty obsługi. No ale coś za coś. 750 ma przeważnie lepsze wyposażenie, choć patrząc na autka kolegów z forum można się nieźle zdziwić. ;D

    Aha, witam Cię oczywiście na forum :)

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    @Patryk - podchodź z rezerwą do tego M62 4.4L.
    Utarło się, że jest to taki "najlepszy" silnik dla E38 i pewnie 9 na 10 zapytanych ludzi tą jednostkę właśnie Ci poleci (niezależnie czy mieli okazję ją eksploatować czy nie, i czy mogą to głębiej uzasadnić).

    Ja osobiście nie uważam, że ten silnik jest taki miód-malina. Konkretnie mam zastrzeżenia do jego niezawodności (dużo poniżej tego, czego spodziewałbym się po V8). Opieram się na tym, że sam miałem/mam dwa takie motory + obserwuję przejścia innych posiadaczy.

    Nie mogę niestety w rzetelny sposób polecić innego silnika, ponieważ z nimi akurat nie miałem doświadczeń. Jednak przeszukując Forum znajdziesz sporo info.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •