Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Przednie wycieraczki

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120

    Przednie wycieraczki

    Hej. MAm takie dziwne zjawisko, czasami na pierwszej i drugiej pozycji nie dziala mi wycieranie szyb, na 3 pozycji dziala normalnie.przekazniki i bezpieczniki sprawdzone.
    Zauwazylem ze jak nie dzialaja i włącze je na druga pozycje, i tak zostawie to po chwili zaczynaja dzialac, i wtedy dzialaja wszystkie pozycje.Mieliscie juz cos takiego ?:)
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Wydaje mi się, że pomogło by odłączenie akumulatora na dłuższy czas, żeby jak najwięcej systemów się zresetowało. Kumpel miał kiedyś podobne objawy i pomogło o ile nie było to zbiegiem okoliczności. Ale równie dobrze winna może byc manetka od włączania wycieraczek(styki itp.).

  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Mowisz o tym jak auto jedzie czy jak stoi?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    Mowisz o tym jak auto jedzie czy jak stoi?
    w zasadzie to niema roznicy czy jedzie czy stoi, wiem ze jak mam wlaczone czasowe wycieraczki to jak np.stane na swiatlach to mi przestana dzialac a jak rusze to wachluja dalej, ale wlasnie zastanawia mnie to ze jak przestana dzialac, to jak wlacze na 2bieg wycieraczek to po chwili sie włączaja idzialaja normalnie, jak przez jakies czas nie dzialaja to znowu jest to samo.niema reguly. moze to po prostu kaprys 23-letniego wozu :)
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    To nie kaprys :D ,w mojej 7 jest to samo ,teraz nie pamiętam dokładnie, ale na pierwszym biegu jak zatrzymam się to prawie przestają działać ,natomiast drugi bieg na postoju przechodzi w pierwszy .

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Panowie, chyba nie do końca rozumiem wasz problem.

    Zgodnie z działaniem wycieraczek:
    bieg I - niezależnie czy auto stoi czy jedzie, działa czsówka
    bieg II - w czasie jazdy działają ciągle, po zatrzymaniu czasówka, przy ruszeniu znowu ciągle
    bieg III - cały czas ciągle

    @ Zielonyz84 - jak dobrze zrozumiałem, to ja stawiam na niesprawną manetkę (podmień na próbę i zobaczysz, moim zdaniem na bank w tym problem)
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #7
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    A ja chyba dobrze rozumuję. W e32 tak samo jak w e34 są fabrycznie wycieraczki które dostosowują się do prędkości jazdy. Zauważ, że jak stoisz to wycieraczki nie chodzą a jak już się ruszą to bardzo rzadko. Dopiero jak dasz na 3 bieg to się ruszają(postój). To jest po to żeby w korku nie potrzebnie nie machały a jak bardzo pada to wtedy dajesz na 3:) Nie pamiętam dokładnie jak jest z jazdą ale z tego co sobie przypominam to jak jest na 1 biegu to czym szybciej jedziesz tym one szybciej powtarzają cykl.

    Postaraj się zaobserwować tę zależność, na początku też nie mogłem ogarnąć o co w tym chodzi pozdr ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Nie.
    Przy 140 km/h musza dzialac wycieraczki.niema innej opcji.Jak włączyłem na 2 bieg przy tej predkosci to dopiero po minucie zaczely dzialac i juz dzialaja na wszystkich biegach.
    To wina manetki?
    Zdazylo sie ze wogole probowalem raz uruchomic wycieraczki i niedalo sie, ale 3bieg dzialal.
    Jechalem sobie i juz nie probowalem ich wlaczyc.nagle same jakby drgnely do góry troszke, tak jakby sie do normalnej pozycji ustawily jak nie pracuja i normalnie wtedzy działały.
    Ja stawiam na przekaznik od wycieraczek.
    Jutro zamontuje inny i zobaczymy jak to sie bedzie sprawowac.
    Tylko pytanie, czy przekaznik od wycieraczek to ten czarny wiekszyod innych pod tylnym fotelem za kierowca?
    Pozdrawiam
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    u mnie problem z wycieraczkami jest taki sam. Powiązane jest to z licznikiem, jak mi licznik działa to i wycieraczki działają. Jak licznik leży to nie działa. Mówię oczywiście o jeździe

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    U mnie działa normalnie licznik, jedyne co mnie dziwi w nim to ylko to, że jak gasze motor, to obrotomierz zamiast opaść wskakuje na 2-3-4 tys obrotów i spada na dół ...
    Nadal tak mam ze raz działa, a raz nie.dałem inny przekaźnik :|
    Lada Niva do zabaw w terenie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •