Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [mechanika] Stuki - jakby łańcuch rozrządu

  1. #1
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    [mechanika] Stuki - jakby łańcuch rozrządu

    Stuki - albo chrobotanie - dochodzą spod lewej pokrywy (tej ze złączem +). Brzmi jak tarcie łańcucha o obudowę. Czy to mogą być też popychacze zaworów?

    Chcę zrzucić cały przód i dobrać się do napędu rozrządu - obejrzeć wszystko dokładnie i ewentualnie wymienić. I pytanie -- brać się za to na żywca, czy może koniecznie zdobyć serwisówkę? BTW: TIS czy Bentley?

    Niedługo wrzucę filmik z nagranym odgłosem chrobotania - może ktoś z was rozpozna ;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    Dawaj stary te odgłosy na pewno ktoś ci pomoże Piterek miał taki sam problem
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    hatecraft, zacznij od zaworów, robota niezbyt skomplikowana, a wyeliminujesz jedną z możliwych przyczyn...

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Tutaj jest filmik z chrobotem - generalnie jest cały czarny, ale słychać to co trzeba. :]

    @Cychol: i co mam sprawdzić w tych zaworach?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft
    @Cychol: i co mam sprawdzić w tych zaworach?
    oczywiście luzy, nie wiem czy popychacze są hydrauliczne, jeżeli tak to sprawdź czy któreś nie popadały, jeżeli są mechaniczne to ustaw luz na zaworach.

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez Cychol
    oczywiście luzy, nie wiem czy popychacze są hydrauliczne, jeżeli tak to sprawdź czy któreś nie popadały, jeżeli są mechaniczne to ustaw luz na zaworach.
    W m60 były tylko hydrauliczne. Skoro stuka, to pewnie oliwa nie taka, jak producent przewidział.... I wtedy benzyniak udaje diesla....

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Skoro stuka, to pewnie oliwa nie taka, jak producent przewidział.... I wtedy benzyniak udaje diesla....
    U mnie też jest takie stukanie... Dochodzi z okolic tyłu silnika. Klekocze jak diesel. Czy mam nie taki olej jaki trzeba? Używam półsyntetyk liqui molly. Przebieg niby 240 tyś.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Stukać może wiele rzeczy :-) Podjedz na kompa jak tam nic nie wykryje to trzeba będzie zajrzeć do środka serduszka . Tylko nie zalewaj gęstszego oleju .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Jedynie co to poci mi się między skrzynią a silnikiem.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    W temacie - ciężko tak wyczuć, bo nie wiem na ile filmik realnie oddaje dźwięk...

    Brzmi tak jak by łańcuch nie był naciągnięty, wpadał w rezonans i obijał się o napinacz - mogłeś na filmiku dodać jeszcze delikatnie gazu, potrzymać chwilę na obrotach i puścić gaz ...

    A jaki masz olej ?


    Najprościej zrzucić ten dekiel i zobaczyć co się tam dzieje - jak będzie rozebrane , to warto pokręcić wałem i dokładnie oglądnąć cały łańcuch.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •