Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: [mechanika] Stuki - jakby łańcuch rozrządu

  1. #11
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Nie wiem jaki mam olej. Gęstość też mi trudno ocenić. Sprzedawca ma faktury na 4k zł, to może na oliwie nie oszczędzał...

    U mnie chrobotanie dochodzi z przodu silnika. Tuż po zimnym odpaleniu chrobotnie sobie 1-2 sek. potem jakby cichnie, a dalej powoli głośność narasta i zmienia się nieregularnie.

    No ale dość gadania. Zrzucam dziś wszystko - pokrywy zaworów i pokrywę łańcucha. A tak very serio to chętnie rozebrałbym silnik na czynniki pierwsze i wymienił co trzeba.

    I na końcu złożył oczywiście :]

  2. #12
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    No i się deczko zes.ałem... Po zdjęciu przodu auta okazało się, że jest dużo do zrobienia.

    1) w dolocie jest olej
    2) na końcówkach cewek jest olej
    3) na głowicach i bloku jest olej - wycieki spod pokrywy
    4) no i na wspominanym łączeniu skrzyni z silniorem jest olej

    wszędzie olej... całe szczęście, że w misce olejowej też jest olej, bo inaczej byłoby chooyowo :]

    Poza tym coś mi się widzi, że wwierty LPG w kolektorze są nędznie zrobione, toteż przeciąłem wszystkie wężyki wtrysków (Valtek listwy 4-ki) i zmieniam ścierwo na MJ, a przy okazji wyrównam dł. wężyków.

    Podsumowując... zakopuję w szukajkę naszego forum (i innych też) i do roboty.

    PS: Jak zdjąć pokrywę zaworów, kiedy nie chce zejść po dobroci?

  3. #13
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft
    Jak zdjąć pokrywę zaworów, kiedy nie chce zejść po dobroci?
    :D ...

    Siłą... A tak poważnie to sprawdź, czy odkręciłeś wszystkie nakrętki (11 sztuk).

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To masz standardowe bolączki tych silników ...


    Olej w dolocie - czyli w kolektorze czy rurze przed kolektorem ?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    jeszcze nie widziałem kolektora suchego jak pieprz. Zależy ile tego oleju tam jest tak czy siak trza sie przyjrzeć i to mocno odmie. Dekle mają ciasno zejść ale jak szarpniesz za listwę z wtryskami to nie ma bata muszą zejśc. jest ciasno przeszkadzją kielichy.

  6. #16
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Na pokrywki mam patenta - wbić płaski duży wkrętak na górze na samym rogu, po usunięciu śruby.

    Co do stuków (chrobotania), sprawa wyjaśniła się po zdjęciu wieloklinów: alternatorowi umarło łożysko.

    Tak czy inaczej, zrzucę kolektor (w kolektorze jest olej, nie w rurze dolotowej) żeby wymienić separator, bo już listwy wtryskowe zdjąłem.
    I zmienię wtryski LPG na MJ, bo te biedne czerwone Valteki nie wzbudzają we mnie zaufania.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •