Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [ elektronika] licznik...obrotomierz...

  1. #1
    7ka
    Gość

    [ elektronika] licznik...obrotomierz...

    wiec tak...kupilem lepsze chromowane ringi...sa mega ;) polecam ;) ;)

    kiedy juz rozebralem licznik zeby zalozyc te jakze piekne ringi...to....pomyslalem kurde zrobie moze te pixele... :)


    no i kur... zrobilem :x :x odkrecilem srubki,i se mysle teraz wskazowki...zabralem sie od obr...no i wyciagam a tu mi jakas sprezyna sie rozciaga...dalej juz chyba wiecie...obr mi nie dzialaja.. :o :razz:

    i tu moje pytanie...czy mozna naprawic to tak zeby dzialalo...oczywiscie przy okazji zrobie pixele...

    2 pytanie..bo moze byc tak ze bede musial kupic inny licznik...wiec mysle sobie ze moze przypasuje taki od e39 M5 (300km/h) lub alpina (320km/h) czy to bedzie prawidlowo dzialac?? czy trzeba cos programowac?? jakie koszta?? poradzcie!!! :papa:

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    haha ja jestem na tym samym etapie ale mi 2 sprezynki w zegarach padly hmm i na biurku mam zegary :) jakos nie chce mi sie skladac tego bo nie wiem jak to bedzie bez tej sprezyny chodzic no zobaczymy czy chlopcy cos wymysla na nasz problem :)

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Facet z koszalina który robi pixele naprawia także te sprężynki. Koszt pixeli plus sprężynka mi powiedział 300 zł. można zadzwonić i popytać. Podobno jest bardzo dobry.

    Naprawa licznika

    Sławomir Zwiefka
    ul. Śliwkowa 8 / 8
    75-950 Koszalin

    tel 602 268 217

    Aha zmienił adres więc i tak w celu wysyłki musicie zadzwonić..

    Z licznikami robi wiele więc i nowe cyferblaty też wsadzi.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Ten gość z koszalina jest najlepszy w te klocki, pierwsza osoba w Polsce która robiła takie rzeczy.
    7ka co do zegarów z E39 - da się wsadzić a programować tak czy siak trzeba obojętnie czy z E39 czy z E38. Zaprogramować trzeba nr nadwozia i takie tam inne pierdołki, wyjątkiem są tylko liczniki z lat '95 - początku '97, one mają odpinany IKE (instrumenten kombi elektronik) - wystarczy je przełożyć. Zegary po połowie '98 roku nie dadzą się programować przez złacze diagnostyczne i trzeba je wymontować i na programator. ASO wogóle twierdzi ze przeprogramowanie raz zaprogramowanych zegarów nie jest mozliwe, ale oni sie nie znają :D Ja znalazłem w Gliwicach kolesi dla których taka czynność to bułka z masłem. W przypadku zegarów z E39 pozostaje jeszcze problem zbiornika paliwa - w E38 jest o prawie 30l większy.

  5. #5
    Swoja droga licznik z E39 ma leciutka inna obudowe .. Mocowanie na 3 srubki w E38 sa na dwie

    We wroclawiu STANDO serwis rowniez radzi sobie wysmienicie z programowaniem licznikow :)

  6. #6
    7ka
    Gość
    dzieki,dzieki...napewno zglosze sie do goscia... ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    48
    A jaki jest kontakt do gosci z Gliwic - od programowania licznikow? Dzieki. DMC2007

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    52
    BMW
    F01 740i in progress
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kupilem na sprawdzenie licznik z anglika (ten sam silnik / ten sam rocznik co moj) i bardzo sie ucieszylem jak zobaczylem czytelne napisy :) Ale sa 2 problemy :
    1) Nie działa DSC
    2) Temperatura sie nie zgadza (na starym liczniku pokazuje +7 a na angliku -7,5 - w stopniach C oczywiscie)

    Problem moze byc w zmianie elektryki - licznik jest z poczatku 98roku a w 9/98 chyba byly zmieniane kompy (ja mam 10/98).
    Czy ktos spotkal sie z takim problemem ? Jakies pomysly ?

    Licznik kupilem za 50zł wiec nie ma tragedii - w dodatku moge go oddac jak nie bedzie dzialal.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Masz furke po lifcie i nie bedzie grało...
    Dreams from Dreams - 7er...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    52
    BMW
    F01 740i in progress
    Skąd
    Bydgoszcz
    Szkoda. Nawet mi sie podoba ten licznik w milach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •