Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: [ elektryka] Prośba o szybką opinię - ładowanie z aku

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    [ elektryka] Prośba o szybką opinię - ładowanie z aku

    Oto link, do filmiku w mp4 jakie napięcie w instalacji wskazuje mój komputer w różnych zakresach obrotów. Proszę zaznajomionych z tematem, czy powinienem zabrać się za dokładniejsze sprawdzenie swojej instalacji, czy może wszystko jest jak najbardziej OK. Nie mam w Poznaniu warunków żeby np. pomierzyć napięcia z alternatora czy cokolwiek rozbierać. Tylko mała skrzyneczka narzędziowa :/

    Pytam dlatego, że ostatnio kolega zwrócił mi uwagę, że przy schodzeniu z obrotów przygasa mi oświetlenie wnętrza, i faktycznie, poniżej 1000 prąd spada na chwilę o 1V. Skądinąd inny forumowicz twierdzi że tak ma być, dodam że dość szybko pada mi aku, wystarczy 2h oglądania TV a napięcie spada do 11,0V.. Akumulator jest kupiony jakiś rok temu: Centra Futura 95Ah, prąd rozruchu bodaj 900A...

    Filmik:
    http://w479.wrzuta.pl/sr/f/4c5oxn8uQtY/ladowanie_m62b35

    z góry dziękuję.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    -wg teorii jest źle - napięcie ładowania nie powinno spadać poniżej powiedzmy 13,6V - a u Ciebie spada sporo niżej.

    - w praktyce - jeżeli jeździsz na trasach i silnik rzadko schodzi do wolnych obrotów to można z tym jeździć - ale to już sygnał że coś tam się dzieje i warto tym się zainteresować , żebyś gdzieś nie stanął w krzakach po środku nocy.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    alternator prawdobodobnie ulegl zuzyciu

  4. #4
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    A nie regulator napiecia??
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Cytat Zamieszczone przez Cichypn
    A nie regulator napiecia??
    No właśnie.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    RockR, podjedz do mnie na kawe, sprawdzimy ładowanie, prąd podczas pracy TV.

    Pozdro.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Możliwe jeszcze ze pada komutator
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    a ja powiem tak. Nic Ci nie pada. Ostatnio tez sprawdzałem wskazanie w teście w BC i mam tak samo czyli pokazuje na obrotach do 13,8V a jak schodzi to światełko chwilowo przygasa, wówczas w teście wskazane napięcie spada do 12,5V. Przestraszyłem się więc że mój wodny alternator jest na wykończeniu. Dokonałem więc pomiaru napięcia ładowania na akumulatorze trzema różnymi miernikami łącznie z analogowym (wskazówkowym) podczas włączonych świateł ładowanie wynosi około 14,2V. Jak silnik opada na wolne obroty wskazanie nie spada poniżej 13,6V. Nie miałem nigdy problemu z akumulatorem auto potrafi stać tydzień nie ruszane i nie ma z nim kłopotów. Osobiście uważam, że albo coś wcina Ci prąd z aku, albo aku masz dobite. Centra nie cieszy się dobrym zdaniem i możliwe że Twoja mimo nie długiego okresu używania jest nie do końca ok. Naładuj aku, zmierz amperomierzem pobór prądu w stanie uśpienia auta. Ma być około 0,01 do 0,02A im więcej tym gorzej. Test w BC poprostu przekłamuje. Nie stresował bym sie alternatorem a bardziej złodziejem prądu lub kiepskim aku. Najlepiej jak zmierzysz ładowanie zwykłym miernikiem, wtedy będzie pewność.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez Flashpointman
    RockR, podjedz do mnie na kawe, sprawdzimy ładowanie, prąd podczas pracy TV.

    Pozdro.
    Podoba mnie się to... ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 750 iL
    Skąd
    Otwock
    Walczę z tym samym tematem. Świadomość tego, że za kolejnym razem auto może nie odpalić o własnych siłach jest mocno irytująca, tym bardziej, że nie mówimy o maluchu...
    Pierwsze o czym pomyślałem to, że aku zdechł. Zamówiłem Varte Silver Dynamic 110 Ah,
    zanim ją wsadziłem coś mnie podkusiło i w warsztacie sprawdziłem ładowanie, wyszło ok
    ale jak się zdziwiłem kiedy na spoczynku pobór prądu był pomiędzy 0,6 na 2,0 8/
    No i teraz wszystko jasne. Varte oddałem, stary aku pod prostownik i teraz muszę jakiegoś speca elektryka dorwać który mi tego złodzieja prądu znajdzie...
    e38 750 iL cosmosschwarz metalic / M73 / 1995

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •