Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: [ elektryka] Prośba o szybką opinię - ładowanie z aku

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    a czy pan elektryk wie że w BMW jest coś takiego jak stan uśpienia? Mam nadzieję że tak bo jak nie to psu na budę te jego pomiary. Pobór prądu ma mierzyć po około 20 min od zamknięcia drzwi w aucie tzn najlepiej jak amperomierz podłączy na około 20 min a po tym czasie odczyta z niego wskazania. 0,10A to za dużo powinno być około 0,02A Miernik podłączony i wyjmujemy kolejno bezpieczniki obserwując kiedy pobór spadnie. W ten sposób znajdziesz obwód pochłaniający prąd.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    27
    BMW
    730d e38
    Skąd
    Śląsk
    Tego akurat nie wiem czy on wie o stanie uśpienia. Ale dziękuję Ci za informacje. Już wiem w jakim kierunku pójdzie rozmowa :-)
    misakow

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    a ja przepraszam, ze tutaj, ale temat o ładowaniu... miałem problem z odpalaniem auta ostatnio... przyczyna to suchy aku... dolałem 2,6l wody destylowanej ( ;( ) i będe teraz obserwował co się dzieje... czy mój aku odzyska swoją sprawność.

    Polecam sprawdzić poziom elektrolitu! To bardzo wazna sprawa, i jeśli ja tego nie pilnowałem to znaczy, ze raczej wszyscy o tym zapomnieli ;)

    PS jeśli źle trafiłem z tym postem to proszę moda o usunięcie lub przesunięcie.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    współczesne akumulatory są zamykane, plombowane i "bezobsługowe". Czy Ty masz jakiś starego typu czy te nowe też należy w jakiś sposób sprawdzać? 8/

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To jest właśnie mylne rozumienie "akumulatora bezobsługowego".

    Nazwa bezobsługowy bierze się stąd, że nowe akumulatory mają znacznie mniejsze parowanie i lepsze uszczelnienie, przez co zużywają mniej wody. Ale to nie znaczy, że jej nie zużywają - w większości przypadków mają normalne korki pod naklejką, albo pod deklem - i konieczna jest kontrola poziomu elektrolitu i w razie co uzupełnienie wodą destylowaną.


    Całkowicie bezobsługowe są akumulatory np w technologi AGM - całkowicie szczelne.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    To jest powód dla którego odwiedzam 7er.pl ;D dzięki xsilver!

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Dobrze jest też co jakiś czas doładować akumulator prostownikiem - ale tu uwaga - przy zamkniętych deklach nie można ładować napięciem wyższym niż 14,4 - 14,6v ( prądem max. 1/10 pojemności akumulatora, ale też nie bardzo małym ) . Po odkręceniu dekli można zwiększyć napięcie ładowania do ok 15,6v (niektórzy podają 16v; o małym natężeniu )- co umożliwi pełne naładowanie akumulatora oraz jego ewentualne "odsiarczenie" ( jeżeli ono oczywiście występuje i jest mozliwość rozbicia kryształków PbSO4 ).


    Warto co jakiś czas sprawdzać poziom elektrolitu, a jeżeli jest go za mało ( a nie było wycieku elektrolitu ) to uzupełnić wodą destylowaną, zaczekać aż płyty nasiąkną ( powiedzmy kilka godzin ) i naładować do pełna. W takim przypadku warto skontrolować napięcie ładowania w samochodzie, bo może być za wysokie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •