Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: spryskiwacz przedniej szyby

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    spryskiwacz przedniej szyby

    Podpowiedzcie Koledzy jak się zabrac za naprawę nie dzialajacego sprysku szyby? a bylo to tak: pelen dobrych checi kupilem banke 5l plynu zimowego na orlenie, bo od dawna jeczal mi ze ma malo, dolalem jak sie okazalo pod sam korek czyli byl jeszcze litr ale mniejsza o to. w trasie uruchamiam sobie myjke poprzez pociagniecie wajhy a tu nic tylko wycieraczki na sucho chodza az mi bebehy powykrecalo jak pomyslalem o biednej szybie. na parkingu odpalam jeszcze raz polawszy uprzednio szybe resztkami plynu z banki i co widze: sprysk od pasazera leje na wysokosc 10cm, a od kierowcy wogole, za chwile widze plame spod auta, okazuje sie ze wylewa sie plyn spod oslony filtra przeciwpylkowego, czyli po mojemu tak jakby wezyk spadl, za duza byla srednica ''upustu'' i stad brak cisnienia w calym ukladzie czyli w prawym sprysku ktory ledwo chlapie. z lewego nie leci zupelnie nic. podpowiedzcie mi jak ma sie za to zabrac bo nijak nie mam pomyslu jak to rozebrac, oslona na masce jest na jakieś nity, a po wyjeciu filtra do niczego wiecej nie widac dostepu. sciagalem tez obicie spod maski ale tam rowniez nie zauwazylem zadnego dostepu do spryskiwaczy. co robic?

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Nie pamiętam ,ale chyba trzeba ściągnąć wyciszenie na masce ,albo te kratkę na górze maski, Popatrz czy jak zamykasz maskę to czy wężyki Ci sie nie zakleszczaja ,maja być założone w takie prowadnice na amortyzatorze maski :)

    > Ta kratka na masce jest na takich kołkach ,ale kup sobie je nowe bo myśle ,że popękaja jak je ruszysz ,bo raczej masz je oryginalne :)

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    147
    BMW
    ex 740iA '97, e46 320d '03, e61 535d '06, e46 320d '04, teraz e61 535d '04 Stage 3
    Skąd
    Łódź
    Witam,
    Kiedyś już też tak miałem, zdejmujesz kratkę na masce- bierzesz coś cienkiego tak aby lekko wbić kołeczki w kratce (powinny bez problemu wejść do środka, tylko uważaj aby ich nie pogubić), nic nie powinno się połamać. Jak już to zrobisz zobacz czy któryś z wężyków nie spadł przez co płyn nie leci na szybę.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    ekhm... Skoro zdejmuje je wybijając w dół to jak je spowrotem zaloze przy montowaniu tego potem do kupy?? :x

  5. #5
    Jak będziesz je miał na wierzchu to bolce wyjmiesz i wetkniesz od góry przy montażu :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #6
    RockR, skoro ktoś napisał, że wbijasz do środka, to tak zrób. To jest standardowy nit, który właśnie tak działa, że środek się wciska przy demontażu, a do ponownego zatrzaśnięcia wbija się kołek od zewnątrz.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    57
    BMW
    e38 m62b35 98'
    Skąd
    lubelskie zadupie
    Bolce pewnie pogubisz, bo ci (przynajmniej 2) polecą wgłąb maski.
    Nie martw się - możesz je tam zostawić - nic nie uszkodzą.

    Awaryjne - zamiast bolców dobierzesz odpowiednio krótki kawałek gwoździa. (jest minimalnie cieńszy - ale pasuje) :-))))

    Robota - nawet jak dla mnie - kompletnego amatora - 5 minut czasu.

    pozdrawiam

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez raski
    Bolce pewnie pogubisz, bo ci (przynajmniej 2) polecą wgłąb maski.
    Żeby nie pogubić tych bolcy nie wybijaj ich do końca tylko troche, tak żeby jeszcze zostały w swoim otworze. Po prostu z wyczuciem ;)
    Cytat Zamieszczone przez raski
    Awaryjne - zamiast bolców dobierzesz odpowiednio krótki kawałek gwoździa. (jest minimalnie cieńszy - ale pasuje)
    Nie no bez takich. Te kołki kosztują w ASO grosze.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    ile one orientacyjnie wchodza do wypadniecia? Centymetr? Poltora?

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    ile one orientacyjnie wchodza do wypadniecia? Centymetr? Poltora?
    Zamów sobie w ASO 5 nowych spinek i po krzyku. Nie będziesz musiał łapać bolca na siłę, martwić się o to czy pęknie. Koszt żaden (pewnie z 5-6 zł).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •