Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Szybki start i CODE

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa

    Szybki start i CODE

    Witam.

    Po sugestii kolegi zakładam nowy temat.
    Dziś postanowiłem sprawdzić jak działa funkcja CODE i szybki start (czy go mam).
    Jeśli chodzi o funkcję CODE to owszem jest. Wprowadzam kod zabezpieczający, potwierdzam przekręceniem w pozycję 0, wyjmuję kluczyk ze stacyjki. Następnie ponownie wkładam kluczyk w pozycję 2 i prosi o kod, jednak ja przekręcam kluczyk w pozycję start i odpala silnik bez wprowadzenia kodu 8/ Po wprowadzeniu kodu jedynie odblokowuje się monitor (MK2). Zakładam że funkcja CODE miała zapobiegać ODPALENIU SILNIKA, a nie włączeniu funkcji komputera?

    Druga sprawa. Zgodnie z wypowiedziami kolegów w temacie Triki w E38 powinienem mieć funkcję szybkiego startu (E38 740 4.4). Jednak albo nie umiem jej włączyć, albo jej nie mam, albo nie działa.... Być może ktoś po raz kolejny ze chce wyjaśnić mi od A, do Z jak tej funkcji używać. W moim aucie po przekręceniu w pozycję 3 i puszczeniu od razu kluczyka nic się nie dzieje. Zakręci i koniec. Tak jak by tej funkcji nie było... Być może powinienem wcześniej jakoś ją włączyć?

    Być może temat wyda się nie którym prozaiczny, ale fakt faktem, nie warto zaśmiecać innego tematu, a sprawa mocno mnie nurtuje.

  2. #2
    Z takim czymś się spotkałem, jak moduł GM3 nie był zakodowany do auta, tylko żywcem przełożony z innego.

    Z tego co opisujesz, Twoje auto jednak nie posiada komfortowego odpalania, albo problem z jego niedziałaniem w prostej linii zależy od przyczyny opisanej na początku.

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    W takim razie co powinienem zrobić, gdzie oddać auto do naprawy? Może Ty masz chwilę czasu aby zerknąć jak to wygląda?...

    ---------


    Z tym szybkim startem też dziwne, bo przecież według opinii innych forumowiczów ten model który mam, posiada tę funkcję. Poza tym jest czujnik deszczu a nie ma szybkiego startu? To troszkę bezsensu...

    MOD: Edytuj posty.

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Z tym szybkim startem też dziwne, bo przecież według opinii innych forumowiczów ten model który mam, posiada tę funkcję. Poza tym jest czujnik deszczu a nie ma szybkiego startu? To troszkę bezsensu...
    Nie widzę w tym żadnego udziwnienia. Te opcje wzajemnie od tego nie zależą. Co do zerknięcia, pisz na PW, może coś ustalimy.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    w tamtym temacie pisales ze ''po przekreceniu w pozycje 3 od razu odpala'' wiec sadzilem ze jest szybki start. a z tym code troche kopa, bo u mnie monitorek dziala tylko silnik nie odpali :D

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    w tamtym temacie pisales ze ''po przekreceniu w pozycje 3 od razu odpala'' wiec sadzilem ze jest szybki start. a z tym code troche kopa, bo u mnie monitorek dziala tylko silnik nie odpali :D
    Mój odpala na dotyk, bez żadnego kręcenia, ale to akurat nie jest kwestia szybkiego startu. Oczywiście masz rację, trochę nie precyzyjnie się wyraziłem w tamtym poście. No właśnie u mnie kod blokuje jedynie funkcje komputera (4:3), ale odpala i jeździ bez problemu. Sprawdziłem 2,3 razy za każdym to samo.... Coś musi być skopane :?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    ja niestety w 4,4 tez nie posiadam komfort startu. wiec to chyba nie tak ze wszystkie mialy.
    odpala na dotyk - moj tez nie ma problemu z odpalaniem - sprobuj przekrecic kluczyk tylko na ulamek sek zeby prad do rozrusznika polecial - jak masz komfort start to zakreci tak dlugo jak potrzebuje - jak nie to nie zapali. u mnie niestety nie zapala :(

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    ej, obaj macie Panowie indyviduale... i brak komfort startu ciekawe.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    37
    BMW
    E39
    Skąd
    Wawa
    Panowie, z tego co mi wiadomo, opcja Comfort Start jest dostepna tylko w polaczeniu ze skrzynia automatyczna. W autach z manualem jej nie ma. Nie wiem jak jest w E38 ale w E39 540iA bylo kazdej, chyba, ze ktos sobie swiadomie wylaczyl (rozkodowal).

    Funkcja Code moze nie dzialac, jezeli jest jakis problem z komunikacja pomiedzy EWS i modulem komputera pokladowego (chodzi o wyswietlacz + radio, nie o ECU), bo to EWS realizuje odciecie zaplonu tak na logike :)

    PS. Na potwierdzenie mych slow (sorry, ze w language ale nie chce mi sie tlumaczyc ;) ):

    The automatic start function serves to improve driver comfort during the starting procedure. In order to start the engine, it is only necessary to turn the ignition key into the 'start' position for a short time (terminal 50). After the DME control unit has received the input signal from terminal 50, the starter motor is activated until the engine starts up. All E38 vehicles with M73 engine are already equipped with this function.
    Now all E38 and E39 vehicles with M62 engine are equipped with the automatic start function in conjunction with the special option automatic transmission.
    Function
    The starter relay is no longer activated directly via terminal 50 with the automatic start function. Terminal 50 now only serves as an input signal for the DME 5.2.
    When the DME 5.2 control unit receives the incoming start signal (terminal 50) and the EWS control unit detects the correct change code at the same time, the DME activates the starter relay via the 'automatic start' output. The prerequisite for this is that the gear selector lever is in 'P' or 'N' position.
    The starter motor is activated by the starter relay until 'engine running' is detected by the crankshaft sensor.
    'Engine running' is detected when the engine speed
    nMot> 920 rpm when the engine is cold or
    nMot> 680 rpm when the engine is at operating temperature
    is temporarily exceeded during the starting procedure.
    On detecting the 'engine running' signal, the DME control unit switches off the starter relay. If starting the engine is unsuccessful, the automatic start procedure is terminated after 20 sec by a ground signal output by the DME.
    "Ambition is a dream with a V8 engine."
    -- Elvis Presley

    "Are you ambitious or are you still dreaming, huh?"
    -- Condor ;P

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    mamy wyjaśnione, zatem komfort start mialý wersje z automatem, chyba wszystkie bo ja to mam, a w specyfikacji (wydruku z aso po vin) nie ma zaznaczonego tego jako opcja. W sumie logiczne to...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •