Witam.

Po sugestii kolegi zakładam nowy temat.
Dziś postanowiłem sprawdzić jak działa funkcja CODE i szybki start (czy go mam).
Jeśli chodzi o funkcję CODE to owszem jest. Wprowadzam kod zabezpieczający, potwierdzam przekręceniem w pozycję 0, wyjmuję kluczyk ze stacyjki. Następnie ponownie wkładam kluczyk w pozycję 2 i prosi o kod, jednak ja przekręcam kluczyk w pozycję start i odpala silnik bez wprowadzenia kodu 8/ Po wprowadzeniu kodu jedynie odblokowuje się monitor (MK2). Zakładam że funkcja CODE miała zapobiegać ODPALENIU SILNIKA, a nie włączeniu funkcji komputera?

Druga sprawa. Zgodnie z wypowiedziami kolegów w temacie Triki w E38 powinienem mieć funkcję szybkiego startu (E38 740 4.4). Jednak albo nie umiem jej włączyć, albo jej nie mam, albo nie działa.... Być może ktoś po raz kolejny ze chce wyjaśnić mi od A, do Z jak tej funkcji używać. W moim aucie po przekręceniu w pozycję 3 i puszczeniu od razu kluczyka nic się nie dzieje. Zakręci i koniec. Tak jak by tej funkcji nie było... Być może powinienem wcześniej jakoś ją włączyć?

Być może temat wyda się nie którym prozaiczny, ale fakt faktem, nie warto zaśmiecać innego tematu, a sprawa mocno mnie nurtuje.