Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: ZABLOKOWANE DRZWI - POMOCY - NIE MOŻNA OTWORZYĆ

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144

    ZABLOKOWANE DRZWI - POMOCY - NIE MOŻNA OTWORZYĆ

    Witam Wszystkich

    Tak jak w temacie zablokowały mi się drzwi przednie od pasażera i nie mogę otworzyć ani od środka ani z zewnątrz, co może być przyczyną, dla ułatwienia powiem co już ustaliłem, ustaliłem że central działa bolec wyskakuje, tak samo jak są drzwi zamknięte i wezmę klameczką od środka to również bolec wyskakuje. Chciałem chociaż wstepnie zacząć działać i poddałem się jak zobaczyłem że nie da się zdjąć boczka od drzwi podczas gdy one są zamkniete gdyż ten boczek zachodzi dookoła przynajmniej centymetr podczas zamkniętych drzwi. Pomocy może to jakieś zabezpieczenie dla dzieci się włączyło nie mam pojecia.

    pozdrawiam
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  2. #2
    Nie krzycz...
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Masz zapieczoną jedną z dzwigienek w zamku ,ratuje Cię tylko po opuszczeniu szyby duża ilośc WD40 ,albo czegoś podobnego . Potem demontaż zamka i wyczyszczenie dzwigienki która blokuje otwarcie zamka.

    Pewnie pociągnąłeś za klamkę zewnetrzną jak samochód był zamknięty ,tak e 38 mają :)

    Pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    przerabialem to jakis czas temu ,ja odchylałem boczek od bory po zdjeciu listwy chromowaniej i wyjeciu klamki wewnętrznej ,póżniej kostkę od centralnego i z góry centralny wyjąć (czarne pudełko)montowane na jeden zatrzask i pod tym są 2 dzwigienki i tyle ...pewnie są inne rozwiązania mi to pomoglo ale trzeba odchylić boczek drzwi nie duzo ale troche trzeba żeby ręka weszła ;)
    u mnie było sporo wody w zamku i jakiegoś tam syfu
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Takie kłopoty są nie tylko z BMW. Ratuje raczej tylko operacja zdjęcia boczka na zamkniętych drzwiach. Trudna żmudna i często kończy sie minimalnymi szkodami np ułamaniem jakiegoś zatrzasku. W BMW o tyle jest dobrze że boczek nie jest nigdzie przykręcany od spodu lub z boków. Siedzi tylko na kilku zatrzaskach rozmieszczonych po bokach, jednym dużym zatrzasku na środku boczka, zatrzaskach trzymających boczek u góry drzwi (przy szybie), oraz wkręcie trzymającym klamkę wewnętrzną. Jak sie postarasz to nie połamiesz nawet jednego zatrzasku. Tak czy siak jak przedmówcy mówili boczek należy odchylić żeby zobaczyć co w trawie piszczy.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    czytalem na innych postach podobne problemy, próbowałem psiukac WD40 z jednej i drugiej strony szyby po odchyleniu tej chromowanej listwy, do tego pukałem w drzwi od zewnątrz tez czytalem ze pomaga, drzwi niestety sie nie otworzyly
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    u mnie to samo mialem nie otwieraly sie za groma ...wiec innego wyjscia nie mialem i musialem odchylać ten boczek tapicerki ruszyc dzwigienka i poszło Dodam ze nie zniszyłem tapicerki bo odchylilem z góry tylko .I tez tak mialem ze rygiel chodził i tak jakby otwierał drzwi .Ale to chodzi o dzwigienki pod tym centralnym zamkiem
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    sciagnij sama listewke chromowana od srodka, delikatnie ja podwazasz, tylko uwazaj bo chromik to tylko takie ''pazlotko'' i latwo sie deformuje. listewka siedzi w samym srodku metalowej spinki laczacej drzwi z boczkiem czyli listewke trzyma tak jakby ''przy okazji''. takich zapinek jest 3 lub 4. jak juz uporasz sie z chromikiem wyciagaj gorna krawedz boczku do gory, jest to teraz mozliwe bo juz chromik go od gory nie zatrzymuje. boczek niejako ''wisi'' w zapince, nie jest w inny sposob mocowany. wyciagasz go do gory jak juz pisalem tylko nie ciagnij za mocno do siebie /czyli w bok/ jak jeszcze siedzi w zapince bo polamiesz ''dykte'' z ktorej wykonany jest od srodka boczek. jak juz wyciagniesz gorna krawedz odchyl ja smialo i wsadz lape, oderwij delikatnie zakitowaną izolację i szukaj zamka. dalej juz musisz pokombinowac ale raczej nie powinno byc klopotu na tym etapie. powodzenia!

  9. #9
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Po popsikaniu wieczorem WD 40 ,rano sie drzwi otwarły :)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    skoro się OTWORZYŁY to za pamięci pobaw się tym wszystkim zeby się nie powtórzyło ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •