Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Globalne ocieplenie to mit, klamstwo, przekret na kase ?!

  1. #1
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1

    Globalne ocieplenie to mit, klamstwo, przekret na kase ?!

    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Odpowiadając na pytanie w temacie - moim zdaniem ZDECYDOWANIE TAK.

    Takich artykułów jak podajesz Sebek - jest dużo więcej i pojawiają się nie od dziś. Natomiast głosy NAUKOWCÓW giną w jazgocie POLITYKÓW i URZĘDNIKÓW (+ oczywiście kontrolowanych przez nich mediów).

    Dla ciekawych - wywiad z prof. Zbigniewem Jaworowskim, międzynarodowym autorytetem w dziedzinie zmian klimatycznych.

    W religii "globalnego ocieplenia" wielu potężnych ludzi tego świata ma interesy. Handel bzdurnymi limitami emisji CO2, napędzanie sztucznego popytu na nikomu niepotrzebne setki produktów (od "świetlówek energooszczędnych" po samochody) - wymieniać można bez końca.

    PS. pamięta ktoś histerię z powodu "dziury ozonowej" z wczesnych lat '90? Temat ucichł jak makiem zasiał gdy tylko globalnie zabroniono użytkowania freonu w przemyśle. :/
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    A ja tam sie tym nie przejmuje, niech bedzie cieplej - dla mnie lepiej bo nie przepadam za zimą ;)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    A ja tam sie tym nie przejmuje, niech bedzie cieplej - dla mnie lepiej bo nie przepadam za zimą ;)
    Na Twoim miejscu jednak miałbym pewien dyskomfort. Nie dlatego że "będzie cieplej" (w to nie wierzę) - ale dlatego że banda cwaniaków pod tym pretekstem wyciąga gruby hajs - także z Twojej kieszeni.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Też myślę,że to naciąganie. Świetny przykład takich działań rządów, ONZ i bardzo nieobiektywnych dziennikarzy mamy w kwestii szczepionek na grypę. I niestety jest to w dużej mierze wina ogłupiałych dziennikarzy. Podając np. ilość zmarłych w wyniku powikłań po AH1 N1 nikt ani słowem nie mówi ile w tym czasie zmarło osób na powikłania po normalnej grypie - a jak się zorientować o skali problemu bez porównania. A jak słyszałem Balickiego (były minister zdrowia - i w końcu lekarz) że ma pretensje do rządu o niekupowanie szczepionek bez gwarancji producenta - to po prostu szok jak ludzie upodlają się aby tylko opluć innych. Niestety biznes rządzi światem a oficjalne informacje to tylko alibi dla wcześniej zaplanowanych działań - dobry przykład z Irakiem - Bush miał niby pretekst z bronią atomową a wyszła wielka lipa. I tak w kółko - jedyna rada to się edukować i wymieniać informacjami.

  6. #6
    7ka
    Gość
    co za skur.... pomslcie ile kasy w to idzie..

    mam nadzieje ze cos w tym temacie sie wyjasni bo dosc tych bezsensownych platnosci.."naklejki,filtr czasteczek stalych,dodatkowych euro za Co2"...

  7. #7
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    A ja tam sie tym nie przejmuje, niech bedzie cieplej - dla mnie lepiej bo nie przepadam za zimą ;)
    Na Twoim miejscu jednak miałbym pewien dyskomfort. Nie dlatego że "będzie cieplej" (w to nie wierzę) - ale dlatego że banda cwaniaków pod tym pretekstem wyciąga gruby hajs - także z Twojej kieszeni.
    Jestem troche zorientowany w temacie i nie ulegam tym ich pomysłom jak szczepionka czy inne rzeczy.. wyjątkiem są żarówki energoszczędne ale ich używam od lat i to nie z powodu globalnego ocieplenia:) A to "będzie cieplej" było z przekąsem ;)

    Dla ciekawych w temacie pandemii, końca świata i innych spisków wielkich organizacji polecam strone www.globalnaswiadomosc.com (już ją chyba podawałem na forum..)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Może i żyje jeszcze krótko na tym świecie ale nikt mi kintu nie wciśnie że się klimat nie ociepla? Gdzie te zimy -20 stopni? Żeby na święta śniegu nie było to jakaś paranoja. A przy 6 mld ludzi na świecie klimat musi się zmienić. I do tego nie trzeba być naukowcem żeby na to wpaść.

    Poza tym wierzyć w takie rzeczy to 2 sprawa. Podejrzewam że naciągane jest wszystko. I ten artykuł na onecie (też mi źródło wiedzy :hah: ) i cała paplanina ekologów. Ale nie dla nas zwykłych śmiertelników ta prawda. Równie dobrze za parę lat (aczkolwiek już to robią) będzie przekłamanie o II WŚ.
    Na takie tematy nie ma co gdybać bo ile ludzi tyle pomysłów, teorii spiskowych, naukowych wywodów itd.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Ale właśnie trzeba o takich rzeczach mówić. Bo wymiana info to podstawa i miło wiedzieć, że są ludzie "myślący inaczej". To tak jak z reklamą i marketingiem - kreuje się potrzebę a następnie oferuje produkt a politycy kreują zagrożenia a później nas "ratują" - ale nie wszyscy to łykają na szczęście.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    34
    BMW
    -
    Skąd
    -
    Wszystko na Ziemi dzieje się cyklicznie, są okresy gdy jest ciepło i gdy Ziemie pokrywa lodowiec, nie powinno więc dziwić ocieplenie klimatu. Żyjemy w czasach w których żyjemy i są to widocznie czasy ocieplania się klimatu w wyniku naturalnych procesów zachodzących na tej planecie. Zasadniczo jakby nie patrzeć od początku lat 80 zaobserwować można wzmożony ruch na rzecz obniżenia emisji spalin, redukcji gazów cieplarnianych emitowanych przez przemysł itp. Co z tego wynika? Wynika to iż wg. pseudonaukowców-ekologów jest jeszcze więcej co2 (którego dzewa i roślinki przeraniają na TLEN!!) i piorą nam mózg żeby ograniczyć wszystko po kolei. Kupuj ekologiczne telewizory, ekologiczne samochody, lodówki, pralki itp. Co jest tak naprawdę ekologiczne? Pralka która pobiera mało prądu i jest w klasie A i chodzi góra 4 lata czy pralka która została jeszcze zrobiona w RWPG i chodzi 20 lat?
    Czy ktoś pomyślał jaki będzie bilans tego wszystkiego, ile trzeba użyć energii żeby starą rzecz poddać recyklingowi, ile co2 pojdzie w atmosferę na transport złomu, ponowne przetopienie, produkcja nowego itp?
    Jakie auto jest bardziej ekologiczne: takie co więcej pali i zanieczyszcza i działa 25 lat i więcej czy takie co pali mało, psuje sie non-stop i chodzi góra 8 lat. Ile energii wrzucisz w utylizacje pseudoekologicznego mało emitującego parcha?
    Prawda jest taka: EKOLOGIA = KASA !!!!
    Każdy ekolog to chciwiec który tylko patrzy jak wyciągnąć kase, rządy temu sprzyjają bo jest im to na rękę, A JEŻELI EKOLOG MYŚLI ŻE DZIAŁA DLA IDEI to tylko tak myśli, bo naprawdę jest wysoce zmanipulowany przez osoby stojące nad nim w chierarchii organizacji.
    Nie dajmy się odzukać ekologicznym farmazonom dotyczącym CO2 to nie XIX wiek, otwórzmy oczy i choć raz zauważmy jakim manipulacjom poddają nas media każdego dnia!!!
    OBNIŻENIE EMISJI CO2 = KASA i nic więcej pozytywnego z tego nie wynika!!!
    Klimat się zmieniał zawsze, niezależnie od człowieka i zmieniał się gdy go nawet nie było!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •