Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Pompa wody E38 4.0

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza

    Pompa wody E38 4.0

    Mam pytanie odnośnie pompy wody.
    Podejżewam że siadło łożysko ,na którym trzyma się rolka paska-wnioskuję to z bujania całym wiatrakiemi rolką paska.
    Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest wymienić na nowe łożysko(znajomy już robił takie manewry) niż kupić używkę (całą pompe ) co do której nie ma pewności jak długo pociągnie :/ Oczywiście po ściągnięciu wymiana potrzebnych uszczelek ;)
    Co o tym sądzicie i czy ktoś z Was już to robił ???
    Pozdrawiam ;)

  2. #2
    Ja jestem przeciwny takim zabiegom.

    Co więcej. Jest kilka zamienników co zaraz po montażu łapia luzy, więc proponuję wysil się na kolka stówek i wymień na ori lub choćby markowy zamiennik i zapomnisz o problemie.

    Ja kupiłem ori z uszczelką i mam spokój. Kilka osób na forum również poszło tym tropem.

    W/g mnie pompa wodna powinna byc porządna bo potrafi skutecznie unieruchomic pojazd, a sama nie pracuje w korzystnych warunkach.

    Jeszcze inna sprawa, ze nie wiem jak wydłubac łożysko :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Dzięki za szybką odpowiedź ;)
    Prosze podajcie mi jeszcze nazwę dobrych zamienników ,jak i oryginału , oraz przybliżone ceny-bym nie utopił kasy w czymś co mi z dala od domu padnie 8/
    Mam jeszcze pytanie -czy jest coś ,na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy wymianie/montowaniu pompy(wiem że wisko ma lewy gwint)????oczywiście uszczelki nowe ;)
    Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników forum :papa:

    P.S. czy ma ktoś zdjęcie ,bądź linka jak wygląda pompa wody do mojego silnika w przekroju???Jeżeli tak byłbym wdzięczny(i chyba nie tylko ja) za jego umieszczenie w tym temacie ;)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    @Martin - ale ogólnie auto Ci jeszcze jeździ?

    Jeżeli tak, to osobiście radziłbym rozwiązać problem z pompą bezzwłocznie, a do tego czasu najlepiej nie korzystać z samochodu.

    Może przesadzam teraz - ale w moim przypadku to chyba rozwalenie pompy wody i związane z tym przegrzanie (trwające przecież moment) - doprowadziło do uszkodzenia uszczelki głowicy... :/

    Nie mam 100% pewności, że to właśnie wtedy się stało - ale tak podejrzewam. Niedługo później pojawiły się ewidentne objawy (olej w układzie chłodzenia), a wcześniej ich nie było.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    @Martin - ale ogólnie auto Ci jeszcze jeździ?

    Jeżeli tak, to osobiście radziłbym rozwiązać problem z pompą bezzwłocznie, a do tego czasu najlepiej nie korzystać z samochodu.

    Może przesadzam teraz - ale w moim przypadku to chyba rozwalenie pompy wody i związane z tym przegrzanie (trwające przecież moment) - doprowadziło do uszkodzenia uszczelki głowicy... :/

    Nie mam 100% pewności, że to właśnie wtedy się stało - ale tak podejrzewam. Niedługo później pojawiły się ewidentne objawy (olej w układzie chłodzenia), a wcześniej ich nie było.
    Nie nie autem nie jeździłem -usterka wynikła chwilę po tym jak odpaliłem,maska była w górze i po chwili zaczęło się bujanie wiatraka -zgasiłem i auto pozostawiłem bez ruszania z miejsca ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków
    Witam ja zamontowalem pompe SKF i jestem zadowolony.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    na tym rysynku masz elementy :

    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...mp_thermostat/

    wymieniajac pompe wiadomo nr. 2 i 9 ( po 10zł w ASO )

    gwint masz "lewy" czyli odkręcasz w prawo :)

    wymień od razu termostat i uważaj na śrubki 10" mają tendencje to łamania sie łebków

    Osobiscie polecam oryginał - kosztuje 620 zł , a niewiem co szło na pierwszy montaż być może SKF , a on jest w tej samej cenie ( + - 30zł )

    inne firmy :

    4MAX - 400zł

    Hepu - 550 zł

    RUVILLE - 460zł

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    polecam SKF-a robiłem rok temu 390 zł uszczelka w komplecie

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Dzięki chłopaki za rozjaśnienie mego umysłu i sprawy związanym z pompą-bez Was byłoby mi o wiele trudniej :)
    Myśle ,że nie tylko ja jestem o małą ociupinke mądrzejszy w sprawach mechaniki-szczere podziękowania za porady :papa: Pozdro wielkie :D

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez martin81
    Pozdro wielkie :D
    Spooooko ;)

    Z tym że RUVILLE - 460zł nie polecam. Nie raz się rozleciała. Wirnik się obrywa na ośce :/ SKF - faktycznie pierwsza liga, a reszty nie znam (tzn. nie montowałem)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •