Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: 7-emka za granicą - porady, doświadczenia.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów

    7-emka za granicą - porady, doświadczenia.

    Witam! Mam taki pomysł aby założyć taki wątek (i umieścić go w widocznym miejscu), w którym zamieszczalibyśmy uwagi na temat podróżowania autem za granicę. Coś na kształt relacji albo luźnych uwag. Ja tam wielkiego doświadczenia nie mam - kilka lat temu wypad do Włoch w okolice Turynu - a być może w te wakacje wreszcie pojedziemy nad ciepłe morze - bo nad Bałtykiem to głownie korzonki można złapać.

    Generalnie jest kilka aspektów:
    1. Czas przejazdu - czy i jak rozplanować noclegi?
    I tu np. ktoś może poleci gdzie przenocować. Ja tą podróż z Kielc pod Turyn (przez Słowację - Austrię) odbyłem na raz - prawie 24 godziny - bardzo męczące. Wtedy jeszcze były granice i to też przeszkadzało. Nie polecam tak.

    2. Którędy pojechać?
    Ja po fakcie dowiedziałem się, że lepiej byłoby przez Czechy - lepsza droga.

    3. Ubezpieczenie, winietki itp.
    Winietki można kupić np. w PZM.

    4. Tankowanie.
    Ja np. na Lpg się przemieszczam. Zatem gdzie zatankować, jakie mogą być "atrakcje" to dla mnie ważne. Z tego co znalazłem to np. za granicą zwykle stacje lpg czynne są generalnie w ciągu dnia tylko. A jak jest z różnymi rodzajami pistoletów do tankowania w poszczególnych krajach?
    Z mojego doświadczenia - we Włoszech nie ma problemu - takie jak u nas.

    5. Inne uwagi.

    Może dla kogoś kto często za granicę śmiga to pikuś. Jeżeli pojadę to opiszę co i jak (Włochy - okolice San Marino).
    Co Wy na to? :oops:

  2. #2
    Cytat Zamieszczone przez grześ73
    ...Jeżeli pojadę to opiszę co i jak (Włochy - okolice San Marino).
    Co Wy na to?
    Grześ - napieraj. Ja nie pomogę, ponieważ zawsze na zachód jeździłem i do Włoch nigdy nie dotarłem :D

    Czekamy na wieści - oby forumowicze pomogli przetrzeć szlaki
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Ja nie miałem na myśli tylko konkretnie tej trasy bo może ostatecznie wyjdzie coś innego. Rozumiem, że można by zamieszczać info na zasadzie - Wawa - Paryż - itp. Taki poradnik co i jak jadąc za granicę.
    Jeszcze dodam, ale nie z mojego doświadczenia, że w Rumuni i Bułgarii to w zasadzie niewiele się zmieniło po wejściu do Unii. Trzeba dawać łapówki, itp. Jak u Rosjan prawie.

  4. #4
    Jak mieszkałem w Essen i dojeżdzałem z Warszawy E32 to nie było kłopotu z niczym.

    Tuz przed granicą niemiecka słynna knajpa "Las Vegas". Jest tam jak się wykąpać, kantor, sklep, stacja. Dobre żarcie - polecam

    Za granicą stacje z LPG co około 300 km więc spokojnie. Są ładnie oznaczone więc cała podróż mija bezproblemowo :)

    Szkoda że u nas taka męczarnia z jazdą :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Na temat Austrii mogę powiedzieć troszkę, bo w sumie spędzam w Wiedniu sporą część roku.

    NIE MA LPG!! Tylko CNG

    Większość stacji (poza autobahnami) nieczynna po 22.

    Na autostradach winiety (mandaty za brak droooogie). Najkrótsza 10 dniowa kosztuje ok. 7-8€. Potem w kolejności 2 miesiące - 22,2€, roczna 76€

    Czechy to też winiety, tam mandaty są horrendalne, nawet do 150 000 koron za brak. Radziłbym uważać na prędkość bo są strasznie zakręceni policjanci i nie da się negocjować.

    Co do możliwości zjedzenia czegoś to mogę polecić w Czechach na trasie Brno - Znojmo (wg mnie najlepsza droga na Wiedeń, a jeżdżę tam co tydzień) "Pension Marketa". Świetne jedzenie, ceny niskie. Jak nazwa mówi, można się przespać, ale tej możliwości nie sprawdzałem bo nie mam takiej potrzeby.

    W razie pytań o Austrię i Czechy może wiem coś jeszcze, ale zapomniałem napisać. W razie czego dowiem się ;)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Ja też mam za sobą parę dłuższych podróży samochodowych po Europie...

    Tak na szybko, z rzeczy które jeszcze nie padły:
    - w Niemczech do LPG potrzebna przejściówka,
    - w Hiszpanii LPG nie ma w ogóle,
    - praktycznie wszędzie poza Niemcami autostrady płatne (winiety lub za poszczególne odcinki), w tym we Francji skandalicznie drogie,
    - w Niemczech chyba teraz są jakieś obostrzenia z wjazdem do miast (Umweltplakette, itp.) - ale nie znam szczegółów,
    - wszędzie na południu nawet w małych miasteczkach horror z parkowaniem (płatne i brak miejsc); Warto pamiętać o miejscu dla auta wybierając miejsce pobytu.

    Jak coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę, jak coś konkretnego interesuje - to pytać śmiało. ;)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Panowie jeśli chodzi o wyjazdy na wschód to służę pomocą ,jak jakieś pytania to walić śmiało :)

  8. #8
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    a jeżeli ktos planuje wyjazd na Wyspy Brytyjskie , Hiszpania (Costa Brava, Catalonia), Francja (Paryż, Lille) to smiało pytać :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Haha, z wątku z poradami - robi się wątek z kontaktami... ;D
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Właśnie - Panowie jak ktoś nie ma doświadczenia to i nie zapyta właściwie. Dlatego na spokojnie jak byście zamieścili swoje spostrzeżenia to było by ok. :D

    Co do lpg w Austrii to znalazłem na forum citroena, że można kupić ale to trochę utrudnione. A i cena mniej atrakcyjna niż w Czechach czy Włoszech -

    http://podroze.auto-swiat.pl/aktualn...iwa-w-europie/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •