Witam! Mam taki pomysł aby założyć taki wątek (i umieścić go w widocznym miejscu), w którym zamieszczalibyśmy uwagi na temat podróżowania autem za granicę. Coś na kształt relacji albo luźnych uwag. Ja tam wielkiego doświadczenia nie mam - kilka lat temu wypad do Włoch w okolice Turynu - a być może w te wakacje wreszcie pojedziemy nad ciepłe morze - bo nad Bałtykiem to głownie korzonki można złapać.

Generalnie jest kilka aspektów:
1. Czas przejazdu - czy i jak rozplanować noclegi?
I tu np. ktoś może poleci gdzie przenocować. Ja tą podróż z Kielc pod Turyn (przez Słowację - Austrię) odbyłem na raz - prawie 24 godziny - bardzo męczące. Wtedy jeszcze były granice i to też przeszkadzało. Nie polecam tak.

2. Którędy pojechać?
Ja po fakcie dowiedziałem się, że lepiej byłoby przez Czechy - lepsza droga.

3. Ubezpieczenie, winietki itp.
Winietki można kupić np. w PZM.

4. Tankowanie.
Ja np. na Lpg się przemieszczam. Zatem gdzie zatankować, jakie mogą być "atrakcje" to dla mnie ważne. Z tego co znalazłem to np. za granicą zwykle stacje lpg czynne są generalnie w ciągu dnia tylko. A jak jest z różnymi rodzajami pistoletów do tankowania w poszczególnych krajach?
Z mojego doświadczenia - we Włoszech nie ma problemu - takie jak u nas.

5. Inne uwagi.

Może dla kogoś kto często za granicę śmiga to pikuś. Jeżeli pojadę to opiszę co i jak (Włochy - okolice San Marino).
Co Wy na to? :oops: