Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 96

Wątek: Kiera do E32

  1. #1
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

    Kiera do E32

    Od samego początku wk....a mnie widok mojej kierownicy, którą uważam (uwaga, mogę obrazić purystów E32) za OBLEŚNĄ i PASKUDNĄ. Ostatnio chodzi mi po głowie takie coś, bo nie chciałbym rezygnować z airbag'a. Na aukcji jest opisana, że pasuje do E34, E36, E38 i E39, więc wnioskuję, że do E32 też powinna pasować. Mylę się czy mam rację?
    A może ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? Czy taśma i wtyczka pasują czy jednak trzeba przerabiać?

    [KLIK]

  2. #2
    A może po prostu obszyj ją skórą?

    Jest mnóstwo różnych opcji, można wybrac szycie, kolor szwów czy nawet skórę w 2 fakturach (co osobiście uważam za majstersztyk). Po bokach szorstka z dziurkami a na górze i dole gładka.

    Koszt nie jest zabójczy a efekt murowany i AirBag pozostaje fabryczny

    Jedyny kłopot to kierka zdjeta na 2-3 dni :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie nie, Sylwek, mi się w ogóle "dizajnersko" ta ori kiera nie podoba. Obszycie kosztuje 150-200zł ale to niewiele pomoże ;)

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    Nie nie, Sylwek, mi się w ogóle "dizajnersko" ta ori kiera nie podoba.
    OK - rozumiem. Ori jest po prostu wielka, ale i z E38 nie ma rewelacji

    Jeśli idzie o elektryke to nie ma problemu, ale nie mam pojęcia czy pasuje na frez. Może ktos wie i pomoże?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Nie wiem czy to wyjasnia kwestie ale kiery z e30, e34 oraz e36 pasują na wieloklin e32.

    Zmiana kiery na "nie z epoki" raczej słaba - ale to tylko moje 3 grosze.

    Kompleksy wzgledem e38 najlepiej leczy zakup e38 ;)
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Kompleksy wzgledem e38 najlepiej leczy zakup e38 ;)
    Dobrze powiedziane :)

    Kłopot w tym, że nadal strasznie podoba mi się E32 ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Najgorsze w ori kierownicy jest jej średnica - 400mm to jak ster na żaglowcu ! Ja zmieniłem niedawno na kiere 385mm ( a w zasadzie ma dokładnie 382) i kręci się dużo fajniej - nie trzeba tak machać .


    A może coś takiego - z epoki i z poduszką ?

    http://www.allegro.pl/item831677545_...ne_czesci.html


    albo


    http://www.allegro.pl/item824825967_...ka_airbag.html



    Warto dodać że w e36 było chyba 4 czy 5 rodzajów ślizgu więc ten co masz może się przydać, a czasem trzeba troszkę porzeźbić

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Kompleksy względem e38 najlepiej leczy zakup e38 ;)
    Jak zwykle szukasz drugiego dna... Nie mam kompleksów. Gdybym chciał to sprzedałbym E32, dołożył 5-6k i kupił E38. Obecnie stać mnie na to, ale nie robię tego bo E32 mi się bardzo podoba (poza kierownicą :hihi: ). Model kierownicy, o który pytałem na początku był montowany w E34, więc może nie przesadzaj z tą "inną epoką". Ponadto nigdy nie był montowany w E38, więc tym bardziej dziwi mnie Twoja aluzja nt. moich nibykompleksów... [KLIK]


    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    xsilver bardzo dziękuję za szukanie innego rozwiązania, ale te "sportowe" nie pasują mi do wnętrza i ogólnie do stylu E32. Tam jest salon, spokój, elegancja a nie sportowe zacięcie ;)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Podejdzie bez problemu,jeśli w e34 byla montowana to spokojnie można ją zaadaptować do e32,kiera z epoki,która pasuje do stylu wnętrza starej 7,tylko ja bym szukał skórzanej ,ta z linka była montowana w podstawowych wersjach ;)
    http://moto.allegro.pl/item827390707_bmw_tanio.html
    http://moto.allegro.pl/item827755716...34_525tds.html
    A ta trójramienna z poduchą też jest ok ;)
    http://moto.allegro.pl/item826663827...ima_skora.html

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Jak zwykle podchodzisz do wszystkiego zbyt emocjonalnie. Sens mojej wypowiedzi nie jest pejoratywny, nawet jeśli jakieś uprzedzenia nie pozwalają ci tego zauważyć.

    "Kompleks" nie ma tu znaczenia osobistego, w sensie poczucia niedowartościowania własnej osoby, a jedynie poczucie "technologicznej niższości" względem następnej generacji auta.

    Nie interesuje mnie czy w głębi duszy wzdychasz do e38, czy też nie.
    Zadajesz na forum pytanie odnośnie zmiany kierownicy w swoim pojeździe, dyskusja tego typu będzie zawsze zróżnicowana w zależności od poglądów, licz się więc ze zróżnicowanymi odpowiedziami.
    Moja jest dokładnie taka - bo tak widzę tą sprawę. Nie patrzę tęsknym spojrzeniem w stronę e38, nie zrobiłbym sesji e32 z e38 do swojego podpisu, mimo że e38 to jak najbardziej zacny pojazd.
    Nie marzy mi się też umieszczanie elementów nie pochodzących z e32 w e32. Kierownica którą zamieściłeś istotnie może pochodzić z e39 czy późnego e34 to jednak niewiele zmienia.
    Albo jesteś fanem danego modelu i masz go z sentymentu za to jaki jest (nawet jeśli ma brzydką kierownicę) albo masz go z konieczności i w odpowiednim dla siebie momencie zmieniasz na model późniejszy. Podmiana poszczególnych elementów celem nadążenia za jakimś trendem czy "pogoni" za rocznikiem jest w moim przekonaniu bez sensu.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •