Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wariuje elektronika!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    14
    BMW
    BMW e38 750iL
    Skąd
    Tychy

    Wariuje elektronika!

    Witam
    Panowie mam dziwny problem. Podczas odpalania standardowo wlacza sie telefon radio no chyba ze ktos je wczesniej wylaczyl, gasnie oswietlenie wnetrza natomiast ja mam taki problem ze nie dziala radio ogolnie komputer tzn navi, telewizor i wszystkie funkcje, nie dziala obc, oswietlenie wnetrza nie gasnie nie dziala tempomat i jeszcze pare pierdol. Moglbym pomyslec ze cos uleglo uszkodzeniu ale podczas jazdy nie zawsze ale czesto wszystko zaczyna dzialac. Co to moze byc ja bym postawil na wilgoc ale wole zapytac szpecow

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Jak masz możliwość to podepnij pod kompa. To nam najwięcej powie
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    u mnie podobny problem powodowała kostka stacyjki (ignition switch). nie działała również tylna roleta, podświetlenie kierownicy, wywalało błąd poduszek. dodatkowo wszystko wariowało jak ruszałem osłoną przeciwsłoneczną nad głową kierowcy i pasażera. komputer nie wykrył błędu bo brak było komunikacji z modułami. w serwisie kazali zostawić samochód, że muszą po kolei wszystko sprawdzać. oczywiście koszt naprawy nieznany ze względu na niewiadomą usterkę i czas pracy.
    wymieniłem samodzielnie część numer 2 http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...nition_switch/
    koszt o ile pamiętam 120 zł
    poszukaj w googlach hasła kostka stacyjki lub ignition switch, ignition switch removal
    sprawdź czy masz podobne objawy jak na filmie http://www.youtube.com/watch?v=T7gMUrAvcIE

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    110
    BMW
    730
    Skąd
    Kościan
    Też bym obstawiał na jakiś kontakt (lub brak kontaktu) przy stacyjce. Mówisz że w czasie jazdy wszystko zaczyna działać a to może świadczyć o jakimś wstrząsie i załapaniu kontaktu. Ale mogą być tylko zaśniedziałe styki - trzeba rozebrać i sprawdzić.
    Pozdrawiam.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    14
    BMW
    BMW e38 750iL
    Skąd
    Tychy
    Witam Zauważylem dzisiaj kolejna ciekawą rzecz mianowicie kiedy nie dzialają te pasci to ciągle mi swieci swiatla stopu jak sie to naprawi gasna i dzialaja prawidlowo.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    34
    BMW
    -
    Skąd
    -
    NA 100% kostka elektryczna stacyjki, wymień najszybciej jak się da, wymiana jest banalnie prosta, moja rada: poświęć się i kup sobie nową.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    tylko nowa
    nie zalecam kupować używanych części elektrycznych typu przekaźniki i styczniki, bo nie wiadomo ile popracują

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    14
    BMW
    BMW e38 750iL
    Skąd
    Tychy
    Ok dzięki Panowie za poradę przy najbliższej okazji pojadę kupić ta kostkę. Jeszcze raz dzięki
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •