Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: czujnik klockow

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa

    czujnik klockow

    maly problem a wkurzajacy swieci si ekontrolka od klockow byla na czerwono zdjalem kolo okazalo sie ze ten czujnik jest zniszczony odciolem i skrecilem do czasu kupna nowego i moim zdaniem kontrolka powinna zgasnac a pali sie na zloto :? nie wiem o co chodzi...pala sie rowniesz abs i asc ale to raczej wina czujnika (podlaczalem pod kompa lewy czujnik ponoc walniety)

  2. #2
    Kolego, po pierwsze przecinki.... Tego się nie da czytać.... Kolejna sprawa, może masz padnięte dwa czujniki? Jak zewrzesz oba, powinno się uspokoić, po jakimś czasie. Co do ABS-u - napraw czujniki, jak nie ustąpi, to sterownik w pompie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    sorry za tekst ale nie mam polskiej klawiatury itd... czujnik od klocków widzialem tylko po stronie kierowcy po drugiej nic nie bylo (chyba ze ktos go odlaczyl ) dlatego mnie dziwi ze po skreceniu kabelkow kontrolka ma kolor zolty (a byla czerwona) a powinna sie nie palic juz bo obwod zamknięty :/ ( a wogole sa dwa czujnik od klockow czy jeden??)

  4. #4
    Ech.. no nie przetłumaczy.... Przecinek to nie polski znak specjalny. Drugi czujnik masz na tylnym prawym kole.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok

    Choinka na zegarach...

    Wlasnie w tym tygodniu przeprowadzilem naprawe wlasnie tego o czym piszesz....
    Pierwsz rzecza jest to, ze po fotce widze, ze masz 7eme po lifcie...jest to mozna powiedziec normalna przypadlosc tych betek po 99 roku...Jezeli chodzi o mnie to zaczalem od sprawdzenia czujnikow ABSu...Lewy przód i prawy tył...koszt jednego w ASO to 400...Kiedy go wymienilem bo komp pokazywal ze zostal uszkodzony wlasnie czujnik to po wlozeniu nowego, komp wskazal na tyl lewy...i zwariowalem...najprawdopodobniej padl Ci modul ABSu znajdujacego sie przy pompie ABS wkręcanego na ok. 6 torksow...z wyjeciem nie bedziesz miec problemu...ale trzeba go oddac w rece goscia ktory juz to kiedys naprawial...Nowy sam modul bez pompy to ok 5000 tys...Uzywka z gwarancja to koszt 700 zl...natomiast naprawa ok 150-200 zl...Pozniej musisz zaadoptowac taki modul i polecam wtedy ASO.Tam Ci to zrobia za 320 zl...PAMIETAJ: Sprawdz numery na module jezeli bedziesz kupowac drugi...musza sie zgadzac...Ja oddalem do naprawy do jakiegos magika i modul spierdo....l do konca...Gdzies ponoc w Wawie jest zaklad ktory w 1 dzien takie rzeczy naprawia i odsyla poczta...
    Jezeli chodzi o czujniki klockow to mam pytanie do wszystkich....Wszystko wygasilem po zakupie i adaptacji nowego modulu ABSu...Ale nadal swieci sie Brike LINGS czyli czujki od klockow....wszystkie dzisiaj byly sprawdzana ale nie dzialala zarowka stopu..po jej wymianie kontrolka znikla...nie wiem o co tu chodzi...
    SHOTGUN

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    37
    BMW
    E39
    Skąd
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez SHOTGUN
    Jezeli chodzi o czujniki klockow to mam pytanie do wszystkich....Wszystko wygasilem po zakupie i adaptacji nowego modulu ABSu...Ale nadal swieci sie Brike LINGS czyli czujki od klockow....wszystkie dzisiaj byly sprawdzana ale nie dzialala zarowka stopu..po jej wymianie kontrolka znikla...nie wiem o co tu chodzi...
    Juz Ci mowie kolego:

    Z bledem Check Break Linings tak jest. Po wymianie klockow i czujnika nalezy otworzyc drzwi kierowcy (nie wiem czy to konieczne, ale koledzy z USA twierdza, ze tak), nastepnie przekrecic kluczyk w pozycje 2 (zaplon, ale nie odpalasz samochodu), nastepnie zostawic tak na ok 30 sek. Pozniej wylaczyc zaplon, wyjac kluczyk, wlozyc kluczyk, odpalic samochod. Powinno zniknac (w E39 tak jest, wymienialem klocki tydzien temu, daj znac czy zadzialalo w E38). Wynika to z faktu, ze to wskazanie ma inna logike niz wskazanie zarowek, bo ma bezposredni wplyw na bezpieczenstwo. W zalozeniu zarowke mozesz wymienic sam, na wymiane klockow powinienes udac sie do ASO a tam wiedza o tym co napisalem. Ta procedura kasuje bledy OBC tego typu. Blad ten pojawia sie po przetarciu czujnika i potem juz nie jest sprawdzany a zapamietany przez OBC.

    Mam nadzieje, ze pomoze.
    "Ambition is a dream with a V8 engine."
    -- Elvis Presley

    "Are you ambitious or are you still dreaming, huh?"
    -- Condor ;P

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok

    break linings

    oki...sprawdze...moze byc to...

    -------

    Dzieki!!!!ZADZIALALO!!!!A TAK BUJALEM SIE CALE LATO!!!POZDRO!

    ------------

    Tak nawiazujac do tego tematu...to wydaje mi sie, ze ta procedure nalezy powtarzac po kazdej wymiance klockow....

    MOD: A jak nie będziesz sam edytował postów to będzie kreska....
    SHOTGUN

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    37
    BMW
    E39
    Skąd
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez SHOTGUN
    Dzieki!!!!ZADZIALALO!!!!A TAK BUJALEM SIE CALE LATO!!!POZDRO!
    Ciesze sie bardzo :)

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Tak nawiazujac do tego tematu...to wydaje mi sie, ze ta procedure nalezy powtarzac po kazdej wymiance klockow....
    Dokladniej, nalezy powtorzyc, za kazdym razem kiedy przetarlismy czujnik klockow i w OBC zapalilo sie "Check Break Linings". Jezeli blad przetarcia czujnika klockow nie zostal zapamietany przez OBC (czujnik nie przetarty, klocki wymienione), to nie ma koniecznosci wykonywania tej procedury.

    Pozdrawiam
    "Ambition is a dream with a V8 engine."
    -- Elvis Presley

    "Are you ambitious or are you still dreaming, huh?"
    -- Condor ;P

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez condor
    Z bledem Check Break Linings tak jest. Po wymianie klockow i czujnika nalezy otworzyc drzwi kierowcy (nie wiem czy to konieczne, ale koledzy z USA twierdza, ze tak), nastepnie przekrecic kluczyk w pozycje 2
    W tym jest coś na rzeczy! Tak samo się to ma z kasowaniem inspekcji. Jak nie zostawi się otwartych drzwi to z reguły nic się dzieje...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    Mój przypadek może opisze dla przyszłych pokoleń... Jak kupiłem auto to paliły sie 3 kontroli dsc abs(obie na żółto) i na czerwono od klocków ,po podłączeniu na kompie pokazało lewy czujnik...ale czytając forum doszedłem do wniosku ze to jednak bedzie sterownik abs...kiedyś zdjąłem kolo przednie lewe , okazało sie ze kabelek od czujnika był urwany wiec skręciłem kabelki tymczasowo gdyż klocki na wiosnę wymienię i klocki i nowe czujniki .Kontrolka z czerwonej zapaliła sie na żółto..czyli miałem 3 żółte kontrolki i deska wyglądał jak choinka...w końcu zamówiłem czujnik abs zamieniłem i ku mojemu zdziwieniu wszystko było ok …kontrolki znikły wszystko chodzi jak należy...pozostała czerwonka kontrolka od klocków ale to zastosowałem patent wyżej wymieniony , czyli …otwarte drzwi zapłon i tak dalej....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •