Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Czujnik deszczu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC

    Czujnik deszczu

    Mam nadzieję że temat w dobrym dziale.

    Więc jak w tytule chodzi mi o czujnik deszczu, a mianowicie jego dołożenie. Wymiana szyby mnie czeka i chciałbym dołożyć sobie do wypasu taki czujnik i lusterko wewn. fotochromatyczne. Tylko pozostaje pytanie co będzie mi potrzebne i czy wiąże się to z pruciem 3/4 auta i przerabianiem wiązek, czy jest to przeróbka z gatunku "bolt-on"?

    Z góry dzięki za odpowiedzi :)

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Myślę że poza szybą i sterowaniem przy kierownicy będzie trzeba kupić jakieś dodatkowe moduły. Podejrzewam że raczej ciężko z dostępnością używanych, a ceny ASO jak znam życie zastraszające, ale poczekajmy na wypowiedź mądrzejszych ode mnie. Ogólnie bardzo fajna sprawa, zarówno czujnik deszczu jak i lusterka fotochromatyczne. Jestem bardzo zadowolony z tych funkcji... Montując nowe lusterka warto od razu zainwestować w podgrzewane i elektrycznie chowane :) Wszystkie te dodatkowe funkcje są naprawdę na co dzień bardzo przydatne. Życzę powodzenia w przeróbce

  3. #3
    Autko masz dość świeże więc kabli pewnie oczekujących na podłączenie czujnika nie ma. Samo dołożenie kabli nie będzie wymagało prucia 3/4 auta. Zwróć uwagę przy zakupie szyby na odległość stopki lusterka od czujnika deszczu (a w zasadzie na odwrót) - są dwie. I pamiętaj, że dołożona opcja może wymagać zmiany klucza kodowego w Twoim aucie (żeby samochód reagował na sygnały z RS-a). Co do cen, to szału nie ma. Lusterka wewnętrzne foto kosztują poniżej 100 zł, czujnik deszczu w okolicach 100 zł. Reszta to prace ręczne.

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    zujnik deszczu w okolicach 100 zł. Reszta to prace ręczne.
    A jak z komputerem? Nie potrzeba dodatkowych modułów sterowania? Poza tym rączka sterowania przy kierownicy chyba też inna?

  5. #5
    No właśnie tej "rączki" czyli manetki nie jestem pewien. Inność polega na tym, że jest dodatkowo opcja mycia z użyciem zbiornika intensive. Myślę, że nic więcej nie będzie potrzebne z "klamotów". Po dołożeniu zmiana klucza kodowego i kodowanie. Powinno śmigać.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Z dostępem do części raczej nie będę miał problemów. Kolega (na Allegro firma Luk&Luk) rozbiera sporo e38 na części ;) Więc myślę że coś ogarniemy w temacie. W razie czego będę pytał dalej :D

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Co do podłączenia czujnika deszczu to powiem tak: czujnik komunikuje się za pomocą K-BUS, więc nie trzeba dodatkowych modułów, ale wiąże się to z kodowaniem magistrali. Co do manetki od wycieraczek to jest taka sama, nie trzeba jej zmieniać. Podłączenie czujnika jest proste: +12V, -12V, kabel od położenia wycieraczek + szyna K-BUS i tyle.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    podepnę się pod temat,
    w moim aucie ponoć jest czujnik deszczu, (poznaje po przyciemnionym miejscu nad lusterkiem) chyba:) czy tylko po tym można poznać?? podczas jazdy niema żadnej różnicy w pracy wycieraczek,
    po tym co napisał Marcin_BMW wnioskuje, że również niema nic na manetce od wycieraczek.
    Może się jakoś włącza?!
    gdzie się udać po rozszyfrowanie VIN-u?? może z tego będzie szybciej

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Manetkę od wycieraczek unieś jedną pozycję do góry wtedy będą włączone i jak zacznie padać to zaczną wycierać szybę. Prędkość raczej same dopasowują, ale gdybyś miał ochotę to możesz zwiększyć, czy zmniejszyć częstotliwość ruchu tym takim przełącznikiem na końcu manetki - są tam chyba 3, albo 4 tryby. ;)

    A czy przyciemnione miejsce... hmm raczej wpada w fiolet. Taki paro centymetrowy punkt nad lusterkiem. Najlepiej wejdź w zdjęcia mojego auta to zobaczysz jak to wygląda. W temacie "Przedstaw się" będą zdjęcia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •