Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [inne] wał napędowy 730 a 750

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    [inne] wał napędowy 730 a 750

    Witam,
    czy wał od 750tki będzie pasował do 730tki w automacie? w realoem ten do 730 ma 1535mm ale nie ma podanej długości dla 750tki - robił ktoś taka kombinację? Numer części jest inny -bo i wał jest dużo lżejszy (a o to właśnie mi chodzi - zimowe odchudzanie ;)...??

  2. #2
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Na pewno podpora wału będzie inna bo mi nie pasowała ( tzn generalnie podpora była dobra tylko łożysko było za małe bo w 750 na pewno wał jest szerszy )

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Wał od 750i (jako całość) rzadko kiedy nadaje się do ponownego użycia bez regeneracji kluczowych elementów.

    20 lat pracy przy 450 Nm robi swoje - podpora wału, łożysko oraz krzyżak zazwyczaj wymagają regeneracji, w tym także wyważenia. Nie są to zabiegi tanie ani proste.

    Jaki dokładnie efekt chcesz uzyskać "szczepiąc" wał od 750i do 730i ?
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    che ją odciążyć ile sie da i szukam możliwości... np. ciężar foteli to zmora, ktoś wie czy te sportowe od E34 są lżejsze?

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    To wał od 750 jest lżejszy?

    Jeśli chodzi ci o siedzenia sport size?

    A tak z ciekawości to po co taki zabieg chcesz wykonać?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Chłopie - wał z mocniejszego samochodu , wykonany w tej samej technologii musi być cięższy .

    Fotele - wydaje mi się że sportsitze ważą tyle samo...


    Chcesz odciążyć - wywal koło zapasowe , wszystkie boczki , zostaw fotel kierowcy , wszystkie dywaniki i wyciszenia z bagażnika itp ...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez pit3er
    che ją odciążyć ile sie da i szukam możliwości... np. ciężar foteli to zmora, ktoś wie czy te sportowe od E34 są lżejsze?
    Nie wiem w jakim celu chcesz to zrobić,jak już Ci zależy na niskiej masie auta,kup e30 wsadź m30 i problem z głowy ;)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Chłopie - wał z mocniejszego samochodu , wykonany w tej samej technologii musi być cięższy .

    Fotele - wydaje mi się że sportsitze ważą tyle samo...


    Chcesz odciążyć - wywal koło zapasowe , wszystkie boczki , zostaw fotel kierowcy , wszystkie dywaniki i wyciszenia z bagażnika itp ...
    no właśnie nie ;) miałeś kiedyś taki wał w ręku? - jest duużo lżejszy (ten od 730 mało co mnie nie przygniótł :P ), tak jak kilka innych części np. wahacze od 750tki... Dywaniki? wyciszenie <LOL> przecież to są jakieś GRAMY a nie kilogramy... wolę zostać przy wale, wahaczach, lżejszym aku, fotelach itp... a koło niestety się przydaje czasami ;)

    Słuchajcie - nie chcę robić drifto-wozu z E32 bo to bez sensu :hah: po prostu włożyłem instalkę LPG + czeka mnie kompletne wyciszenie auta matami (a to niestety sporo waży) i potrzebuję zredukować masę auta do stanu pierwotnego...
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    kup e30 wsadź m30 i problem z głowy ;)
    jak bym chciał e30 to bym na innym forum siedział <LOL> - pozdr!

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Masz sprzeczne informacje.


    Podaje dane według EKT bmw:

    -wał napędowy z 730 ( 1535mm ) - ciężar - 8,706
    -wał napędowy z 750 - ciężar - 10,506



    Zakładając gaz do samochodu trzeba pogodzić się z pewnymi minusami - jednym z nich jest większa wada pojazdu - która jednak w przypadku e32, które królem lekkości nie jest, nie ma większego znaczenia ( no chyba że wsadzisz do bagażnika butlę 100 litrów)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    44
    BMW
    e32
    Skąd
    lichfield
    Fotele sport z e34 napewno nie są lzejsze, przynajmniej te w skórze i elektryce (recaro?). Moim zdaniem są nawet cięższe. Chciałem u siebie przekładać i miałem je już nawet w garażu. Powiem Ci że dwie osoby trzeba żeby to cholerstwo przenieść z miejsca na miejsce...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •