Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] Węże układu chłodzenia

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów

    [mechanika] Węże układu chłodzenia

    Hej. Mam takie pytanko. Pewnie sylwek7 coś tu dokładnie opisze. Po tym jak holowałem Nikosia postanowiłem u siebie profilaktycznie zmienić ten wąż od wody z tyłu silnika. I tak mam zamiar wymienić trójniki na metalowe więc przy okazji zrobię i z tym porządek. Ale pytanie brzmi czy któryś jeszcze wąż wymienić? Czy jest tam jeszcze jakiś element który często sprawia problemy (układ chłodzenia)?

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Węży wodnych nie zmieniałem nigdy ... I nigdy żaden nie stwarzał problemów ...

    Oceń czy jakiś jest sparciały , przegięty czy coś co by wskazywało na jakiekolwiek uszkodzenie ... Tych możesz się czepiać.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Ale to ciężko ocenić. Ten wąż z tyłu pęka tuż za opaską bo w tym miejscu pracuje - silnik drży a karoseria nie i właśnie miejsce obok opaski jest strategiczne - jednocześnie słabo widoczne.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: Węże układu chłodzenia

    Cytat Zamieszczone przez grześ73
    Hej. Mam takie pytanko. Pewnie sylwek7 coś tu dokładnie opisze. Po tym jak holowałem Nikosia postanowiłem u siebie profilaktycznie zmienić ten wąż od wody z tyłu silnika. I tak mam zamiar wymienić trójniki na metalowe więc przy okazji zrobię i z tym porządek. Ale pytanie brzmi czy któryś jeszcze wąż wymienić? Czy jest tam jeszcze jakiś element który często sprawia problemy (układ chłodzenia)?
    Węże nie wiem ale warto w takich przypadkach sprawdzić korek układu chłodzenia czy trzyma właściwe ciśnienie lub zmienić.


    Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Korek niedawno zmieniłem bo zaczął wyrzucać przez stary płyn i wymiana korka pomogła. Ale zauważyłem, że zdarza się pękanie węży i wolałbym się zabezpieczyć - na tyle ile można. ;)

  6. #6
    To co napiszę, będzie klasycznym OT, ale czy Ty czasem nie szukasz na siłę usterki? Gdybyś wiedział, jak Nikoś szanuje swoje auto, może mniej bałbyś się o te węże....

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez grześ73
    ...zauważyłem, że zdarza się pękanie węży i wolałbym się zabezpieczyć - na tyle ile można.
    tyle ile można zrobić, to próbe ciśnieniową.

    Po prostu zamiast korka zakłada się pompkę ręczna, pompuje tyle ile wynosi ciśnienie upuszczania korka (u Ciebie 2 bary) i rusza wężami. Jak ma wystrzelic, to wystrzeli na warsztacie ;)

    Inna opcja to wymiana węży. Tak na zaś ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •