Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [mechanika] M30B35 wyciek płynu chłodzącego

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    36
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Pionki/Warszawa

    [mechanika] M30B35 wyciek płynu chłodzącego

    Witam,

    wczoraj zgasiłem silnik i wyświetlił mi się komunikat, ze poziom płynu w chłodnicy jest minimalny. Pora była późna a płynu nie miałem przy sobie pomyślałem, ze dojadę 20 km do domu... Rozwijała normalną moc, wskazówka płynu pionowo - nie drgnęła. Dojechałem normalnie, zostawiłem na luzie żeby otworzyć garaż. Wracam, a tu wskazówka na maksa i komunikat , ze temperatura przekroczyła max. Szybko wyłączyłem silnik a tu leje się jak z kranu płyn w okolicach elektrozaworów tj.po stronie kierowcy. Jako, ze spać nie mogłem pół nocy :) z samego rana wziąłem się za robotę. Nalałem wody destylowanej i zaczęła cieknąć z dodatkowej pompki wody pod elektrozaworami. Wyjąłem ją i okazało się, że pod spodem ma otwór, z którego leje się płyn. Jak tylko zakupię nową to ją zamontuje.

    Dziwne jest to, że po pierwsze się zagotowała chociaż wcześniej nie było problemów z temperaturą i to, ze złapała temperatury na luzie w 20 sekund bo tyle otwierałem garaż. Szybkość wycieku też była imponująca jak na tak mały otwór w pompce ale innych nie zlokalizowałem.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Jak myślicie czy przyczyną może być ta pompka wody pod elektrozaworami czy raczej silnior kaplica? ;(

    Pozdrawiam

  2. #2
    Cytat Zamieszczone przez Oczko
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Sugeruję dział Przedstaw się, a najlepiej jeszcze raz przeczytaj zaakceptowany regulamin....

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    36
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Pionki/Warszawa
    Przepraszam wszystkich. Mój błąd.

    Tłumaczenie to żadne ale problem nie daje mi spokoju a przedstawić się chciałem po jakiejś fajnej sesyjce bo auto na to zasługuje. Niestety awaria była pierwsza.

    Wracając do tematu, wszelkie opinie i sugestie mile widziane :)

    Pozdrawiam

  4. #4
    Nie ma problemu. ;)

    Skoro masz nieszczelność, to w pierwszej kolejności ją usuń. To co napisałeś, jest możliwe. Skoro już wcześniej silnik zgubił płyn chłodzący, to naturalną konsekwencją było szybsze nagrzewanie się. Dodatkowo zmniejszone obroty to spowolniony przepływ płyny, czyli łatwiej tą małą ilość zagotować. Ja na chwilę obecną bym tego problemu nie rozkładał na czynniki, bo chyba problemem jest tylko wspomniana wcześniej nieszczelność.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    36
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Pionki/Warszawa
    Dzięki sylwekk!

    Z ciekawości rozkręciłem tą pompkę (nr 7 w linku http://www.realoem.com/bmw/showparts...64&fg=18&hl=52 ) i co się okazało składa się z dwóch części tj. wirnika z dwoma króćcami oraz drugiej silniczka. Dmuchając w jeden króciec (drugi zatkany) powietrze wydostaje się przez część gumowa przylegającą do silniczka. Dalej leci do silniczka i ucieka na zewnątrz. Wydaje mi się, ze nic tam nie powinno puszczać i jest to źródło problemu. Być może wiecie czy tam wszystko ma być szczelne? Raczej odpowietrzenie w tym miejscu byłoby bez sensu...

    Mam nadzieję, że nic nie przekręciłem :)

  6. #6
    Pompka musi być szczelna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •