Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: [ elektronika] Automat

  1. #21
    tgracing, nie denerwuj się. wisior ma rację odnośnie oilservice. Dodam tylko, że wzór zaszyty w zegarach do wyznaczania czasu wymiany został dość radykalnie uproszczony, bo kiedyś (np w e28), uwzględniał dużo więcej parametrów. Teraz, o ile się nie mylę, tylko przebieg.

    Co do samej adaptacji: Skrzynia adaptacyjna oznacza dokładnie tyle, że sterownik uczy się, jak kierowca operuje pedałem przyspieszenia i w zależności od tego dobiera najlepsze parametry pracy. Adaptacje silnika to zupełnie inna bajka i nie należy mieszać tych dwóch pojęć.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    110
    BMW
    730
    Skąd
    Kościan
    [quote="wisior"]
    Cytat Zamieszczone przez tgracing
    To po co kasować inspekcje w silniku :?? Żeby was nie denerwował to na wyświetlaczu :??


    INspekcja ??? chodzi Ci pewnie o OIL SERVIS który jest tylko po to żeby przypomnieć nam kiedy trzeba wymienić olej w naszym aucie i tak naprawde po nic więcej i sygnalizuje nam to znikającymi zielonymi kwadracikami , w innych markach samochodów tego niema dlatego trzeba samemu pamiętać kiedy zmienić olej tu robi to za nas samochód , to samo jest ze skrzynią biegów zmieniasz olej filtr i nic więcej "żadnego programowania skrzyni pod nowy olej " .....
    Ja też tak uważam, zresztą jeśli było by to połączone z jakimś czujnikiem zużycia oleju to myślę że doliczając do tego skrzynię to też były by jakieś kontrolki. A tak Oil Servis kasujemy tylko dla nas. A w skrzyni wymieniamy olej (oczywiście na jakiś konkretny) i śmigamy dalej.

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    37
    BMW
    E39
    Skąd
    Wawa
    Panowie, jak nie macie pojecia o temacie, to powiedzcie, ze nie wiecie, a nie wypisujecie glupoty i jeden chce byc madrzejszy od drugiego. Wydaje wam sie, ze jest tak czy inaczej i macie racje... wydaje wam sie...

    Automatyczne skrzynie biegow w BMW maja dwa rodzaje adaptacji, pod warunkiem, ze mamy tak zwana skrzynie adaptacyjna, czyli bez przelacznika E,S i podaj sniezynka. Te skrzynie rzeczywiscie przystosowuja sie do stylu jazdy (adaptuja), ale sa to adaptacje krotkoterminowe i nie sa przechowywane po wylaczeniu zaplonu. Czyli po odpaleniu samochodu skrzynia uczy sie od nowa jak dzis chcemy jezdzic... gasimy samochod i skrzynia zapomina... i odpalamy i znow sie uczy.

    Adaptacje, ktore widzicie w INPA to Adaptive Hydraulic Pressure Control i dotyczy hyrdomechaniki skrzyni. Dokladnie macie to opisane ponizej w language. Powiem tylko tyle. Te adaptacje kasuje sie TYLKO I WYLACZNIE jezeli:
    * wymieniono skrzynie na NOWA (Fabrycznie, ew. inna bo fabryka nie przewiduje wkladania uzywek ale my czasem tak robimy :) )
    * wymieniono hydraulike skrzyni
    * wgrano nowe oprogramowanie do sterownika skrzyni
    ** wlozono sterownik od innego samochodu. ;)

    PO WYMIANIE OLEJU NIE KASUJEMY ADAPTACJI SKRZYNI

    Czesc twierdzila, ze tak, czesc, ze nie... przestancie zgadywac. Teraz juz wiecie, ze nie, a ponizej macie dlaczego (w language bo nie chce mi sie tlumaczyc):

    Adaptive Hydraulic Pressure Control
    Pressure adaptation has been a feature of ZF automatic transmissions since the 4HP22EH.
    The TCM will maximize shift quality by adapting to transmission wear over time. The TCM
    will adjust transmission shift pressures to compensate for wear in the multi-plate clutches.

    This is accomplished by monitoring the input and output speeds of the transmission. When
    the transmission shifts, the TCM monitors the time that it takes to accomplish the shift. The
    time change in gear ratio is monitored and compared to an internal time value in the TCM.
    If the ratio change takes more time than the stored value, the TCM will compensate by
    adjusting the transmission shift pressures via the EDS valve solenoids. The adaptation
    value is stored in the TCM. This adaptation values can only be cleared by the diagnostic
    tester (DIS plus or GT-1).
    Note: DO NOT clear adaptation values unless directed to do so by technical assistance.
    Clearing pressure adaptations should not be done to resolve a customer
    complaint. The only time that you would need to do so is after a transmission or
    valve body replacement or software change.
    Also it is important not to confuse pressure adaptation with AGS features. AGS
    features will be discussed later in this chapter. AGS features are not stored on a
    long term basis and will not be cleared when the pressure adaptations are
    cleared. Note: Driving style is NOT stored.
    "Ambition is a dream with a V8 engine."
    -- Elvis Presley

    "Are you ambitious or are you still dreaming, huh?"
    -- Condor ;P

  4. #24
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Condor ,a wogóle o co Ci teraz chodzi ? Odkryłeś Amerykę ,ale chyba w konserwach :hah:

  5. #25
    I wykasował całą treść swojego posta
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    37
    BMW
    E39
    Skąd
    Wawa
    nie wykasowalem tylko ta duza czcionka mi sie nie podobala :)

    ELVIS, chodzi o to, ze przeczytalem ten watek i same bzdury w nim byly. Skoro wiesz to wszystko, to dlaczego tego nie napisales, zeby pomoc kolegom z forum?

    Jedynie z tego co pamietam to Damias wspomnial cos o cisnieniu na tloczkach. Tyle, ze nie zalezy to od oleju ale od stopnia zuzycia elementow mech skrzyni a to wynika z przebiegu.

    Pozdrawiam goraco
    "Ambition is a dream with a V8 engine."
    -- Elvis Presley

    "Are you ambitious or are you still dreaming, huh?"
    -- Condor ;P

  7. #27
    Cytat Zamieszczone przez condor
    nie wykasowalem tylko ta duza czcionka mi sie nie podobala
    Oki już wróciło :)

    Cytat Zamieszczone przez condor
    Jedynie z tego co pamietam to Damias wspomnial cos o cisnieniu na tloczkach.
    To nie ja ;D

    Generalnie ustaliliśmy już że nic się nie programuje po wymianie oleju w skrzyni :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    37
    BMW
    E39
    Skąd
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    To nie ja
    No fakt, ale w Twoim poscie rzucilo mi sie w oczy... jako cytat :) W taki razie przekaz +1 do szacunu autorowi oryginalnej wypowiedzi, a ja robie sobie -1 do spostrzegawczosci :)

    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Generalnie ustaliliśmy już że nic się nie programuje po wymianie oleju w skrzyni
    Myslalem, ze sie przyda, jezeli nie to skasujcie :)
    "Ambition is a dream with a V8 engine."
    -- Elvis Presley

    "Are you ambitious or are you still dreaming, huh?"
    -- Condor ;P

  9. #29
    Cytat Zamieszczone przez condor
    Myslalem, ze sie przyda, jezeli nie to skasujcie
    Taki tekst na pewno się może przydać jako potwierdzenie. Tylko przydałoby się jeszcze jakbyś pisał skąd taki tekst jest wyciągnięty. Tzn chodzi o źródło :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    37
    BMW
    E39
    Skąd
    Wawa
    Zrodlo jedyne sluszne. Materialy treningowe BMW :)
    "Ambition is a dream with a V8 engine."
    -- Elvis Presley

    "Are you ambitious or are you still dreaming, huh?"
    -- Condor ;P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •