Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: [mechanika] Płyny eksploatacyjne e32 750iL z 1993

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz

    [mechanika] Płyny eksploatacyjne e32 750iL z 1993

    Mam zamiar wymienić wszystkie płyny eksploatacyjne w moim autku. Chcę to zrobić troszkę wcześniej niż muszę, bo to pierwszy rok eksploatacji tego samochodu przeze mnie, a wcześniej pod tym względem był trochę zaniedbany.
    Mam kilka propozycji, jeśli chodzi o te płyny i chętnie wysłucham Waszych porad, co do wyboru.
    1. OLEJ SILNIKOWY:
    - Castrol Magnatec 15W40 10l/180 zł
    - Mobil Super 1000 X1 15W40 10l/220 zł
    - Mobil Super M 15W40 10l/185 zł
    - Shell Helix Super 15W40 10l/170 zł
    - Motul 4100 POWER 15W50 10l/260 zł

    2. OLEJ DO SKRZYNI:
    - Valvoline MAXLIFE 10l/400 zł (interesuje mnie całkowita wymiana oleju)

    3. OLEJ DO DYFRA:
    - Motul GEAR FF 75w140 2l/190 zł

    4. PŁYN CHŁODZĄCY:
    - K2 Turbo KULER 8l (koncentrat)/100 zł

    5. PŁYN HAMULCOWY:
    - Castrol RESPONSE DOT 4 ??? (nie wiem ile litrów wchodzi) 1l/45 zł
    - PENTOSIN SUPER DOT-4 ??? (nie wiem ile litrów wchodzi) 1l/29 zł
    - ELF FRELUB 650 ??? (nie wiem ile litrów wchodzi) 1l/25 zł
    - DOT 4 MOBIL 1 ??? (nie wiem ile litrów wchodzi) 1l/28 zł

    6. PŁYN DO WPOMAGANIA + NIVO:
    - Pentosin CHF 11S ??? (nie wiem ile litrów wchodzi) 1l/95 zł - w instrukcji jest napisane CHF7.1, a co na korka to nie pamiętam (musżę sprawdzić), ale jaka jest różnica?

    Co sądzicie o takim zestawieniu płynów? Które z nich Waszym zdaniem są najlepsze? Jeśli możecie, to podajcie mi ile wchodzi płynu chamulcowego i do wspomagania. Nadmienię tylko, że obecnie mam do wspomagania wlany ATF czerwony - wiem, że źle ale tak było - czy zmiana na CHF nie zaszkodzi?
    Może macie dojścia w lepszych cenach do tych płynów?
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Możecie także polecić mi konkretnych producentów filtrów i ich modele.
    Z góry dziękuję!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    15W-40 do V12. Skoro chcesz taki olej lać to lepiej sprzedaj samochód i kup opla. Szkoda silnika

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,289
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    15W-40 do V12. Skoro chcesz taki olej lać to lepiej sprzedaj samochód i kup opla. Szkoda silnika
    Uzasadnij swoją odpowiedź...Jest na poziomie gimnazjalisty.

    Może silnik kolegi nie jest w najlepszej kondycji i na 10w-40 będzie miał za duże zapotrzebowanie.Co jest takiego złego w oleju mineralnym że kolega musi kupować opla? Jak juz silnik chodził na 15w-40 tzn że tak musi być i jak teraz wleje 10w-40 to mogą być tylko same problemy.Nie pomyślałaś/pomyślałeś o tym?

    Koggi
    Co do oleju to jestem przekonany do Castrol-a a płyn jednak bym polecił np Petrygo-śmigam na nim i nigdy nie miałem problemu.Co do płynu ham to ja bym wlał ATF

    pozdr

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    15W-40 do V12. Skoro chcesz taki olej lać to lepiej sprzedaj samochód i kup opla. Szkoda silnika
    Kupując auto miałem zawieszkę od poprzedniego właściciela głoszącą, że zalany jest olej Mobile 1 Super 15W40, więc przy pierwszej zmianie też taki wlałem (nie znałem silnika). Silnik pracuje idealnie równo (nie tylko monetę, ale nawet cały portfel postawię :D ) i nie bierze ani grama oleju. Jednak nie wiem jak długo i czy był jeżdżony na oleju mineralnym - a co z tego wynika nie wiem, czy mu nie zaszkodzę powrotem do półsyntetyka?! Przebieg 380 tys. km w 100% autentyczny

    Drogi użytkowniku rodzinabmw autko mam tak doinwestowane, że nie jeden chciałby takie mieć. Jeśli zwrócisz uwagę na ceny olejów o jakie zapytałe, to zorientujesz się, że oszczędności to ja raczej nie szukam :598: . Jęśli byłaby taka potrzeba i zasadność, to kupiłbym olej nawet i za 200 zł/ 1litr (chyba nawet taki nie istnieje). Więc takie niewiele wnoszące wypowiedzi zachowaj dla siebie :wpale:

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzuda, dzięki za rady!
    Co do płynu chłądzącego, to muszę powiedzieć, że Petrygo w mondeo udało mi się zagotować, a tego K2 nigdy (korki, bardzo ostra jazda).
    Może coś z Preston'a albo Castrol'a?

    P.S. Przepraszam, że nie edytowałem postu powyżej

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jak masz pewny silnik to ja bym lał minimum dobry półsyntetyk, a najlepiej syntetyk.

    Płyn chłodniczy - moge polecić castrol antifreez , ale ostatnio kilka osób sprawdzało prestone i są zadowoleni.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    A może coś takiego: VALVOLINE MAXLIFE - półsyntetyk, który podobno ma mało substancji czyszczących. Może na taki powrót z minerału byłby najlepszy?

  8. #8
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,289
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Przebieg mam większy niż 380t km i mam wlany 10w-40(oczywiście poboru oleju też nie ma).Ale skoro gość od którego kupiłeś auto taki olej wlewał i Ty też taki wlewałeś to myślę żebyś już nie kombinował.

    Nie znam się za bardzo na m70 bo nie miałem z nim styczności ale chyba tam nie ma hydrauliki a więc jak lejesz 15w-40 to nic sie mu nie dzieje.Ja w e30 m20b25 miałem taki olej i nie chodziła gorzej od tych co miały 10w ;) E30 było męczone i katowane na tym oleju przez 3 lata a silnik chodził do końca jak zegarek.Więc myślę Koggi żebyś nie przejmował się takimi wypowiedziami żeby kupować opla :hah:

    Pomyśl o tym płynie ham ATF-ja mogę go śmiało polecić.

    Jeśli chcesz powrócić na 10w-40 to też o tym oleju Valvoline słyszałem dobre opinie.

    Xsilver-nie wiem czy to jest dobry pomysł przeskoczyć z 15w-40 na pełny syntetyk...(auto ma blisko 400t km)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Ale skoro gość od którego kupiłeś auto taki olej wlewał i Ty też taki wlewałeś to myślę żebyś już nie kombinował.
    Czy poprzednik jeżdził na takim, czy innym oleju, to nie wiem. Wiem tylko co było na zawieszce, a olej po spuszczeniu był tragiczny - jak smoła. Ja na Mobilu zrobiłem 2500 km w ciągu niecałych 8 m-cy.

    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Pomyśl o tym płynie ham ATF-ja mogę go śmiało polecić.
    Przemyślę sprawę.

    A co powiecie na inne płyny? Co z tym do wspomagania? A ten do skrzyni? - podobno przy jego stosowaniu nie ma znaczenia, że czy powinien być DEXTRON II, czy III.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,289
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez koggi
    A ten do skrzyni? - podobno przy jego stosowaniu nie ma znaczenia, że czy powinien być DEXTRON II, czy III.
    Myślę że ma znaczenie czy D II czy III.

    Ja w e30 do wspomagania wlewałem AFT 220 czyli odpowiednik dextrona II,w e32 jeszcze nie wymieniałem ale na dniach to własnie zrobię.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •