Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [elektryka] Nie wyłączają się światła mijania

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?

    [elektryka] Nie wyłączają się światła mijania

    Miałem dzisiaj taką sytuację: podłączałem światła przeciwmgielne bo poprzedni właściciel chciał z nich zrobić światła dzienne. Operacja prosta nie ingerująca właściwie w instalację (oryginalne kable z wtyczkami wisiały). Podłączyłem, włączyłem światła i sprawdziłem czy działają, były Ok. Wyłączyłem światła, zgasiłem silnik, wyjąłem kluczyk i idę do garażu, a tutaj ZONK, światła mijania włączone. Pierwsza myśl była taka, że skleił się przekaźnik do świateł, a że nie wiedziałem, który to, no to wyjmowałem każdy po kolei, najpierw te w tej dużej puszcze pod szybą, potem te z tej mniejszej puszki bliżej przodu, a na końcu te z pod kanapy (czy są gdzieś jeszcze inne przekaźniki?), a światła jak się paliły tak palą się dalej, wyjąłem włącznik świateł i wypiąłem go, dalej nic. Odłączyłem wtyczki od żarówek i zacząłem kombinować jaka może być tego przyczyna. No i nic nie wymyśliłem, podpiąłem wtyczki i odpaliłem silnik. Zapaliłem sobie, pobawiłem się włącznikiem świateł, pogadałem z kumplem, znowu sobie zapaliłem. W końcu doszedłem do wniosku, że nic nie wymyślę, wysiadłem z auta i zacząłem sprzątać narzędzia. Patrzę na światła, a one zgasły :o No to skończyłem sprzątać i sprawdziłem, czy się zapalają i wyłączają prawidłowo, a tu wszystko Ok, światła działają, wyłącznik działa. Wszystko wróciło do stanu wyjściowego ;D. No i teraz pytanie, co to mogło być? jaka mogła być przyczyna takiego zachowania się świateł? Co zrobić jak to zdarzy się znowu? Wołać egzorcystę? czy ładnie poprosić bunię żeby zgasiła światła?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    w buni chyba moduł świateł jest zespolony i znajduje sie pod maską z lewej stronie moze on czoś szwankuje?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    pewnie sie skleił po maska samochodu od strony kierowcy taki wiekszy prostokąt (moduł) rok temu rozbieralem w e32 tam masz jak zdejmiesz obudowe plaskikowa z tego modulu jak dobrze pamietam na płytce 4 male przekazniki wlutowane i moze sie skleił kazdy odpowiada za inne swiatla ... ja to bym rozebral zalozyl bez obudowy jeden wlacza swiatla (zeby zobaczyc ktory na tym module) i ewentualnie go przeczyscic albo przedmuchac... ja tak swoj naprawilem tylko u mnie byla sytuacja odwrotna ale byla spowodowana malymi opiłkami metalu na stychach
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Nooo, dzisiaj założyłem buni nowe oczy, nareszcie widać w nocy drogę :) ale mój poprzedni problem nie został rozwiązany, nie bardzo wiem który moduł jest od świateł. W tej dużej puszce są dwa moduły, większy i mniejszy, czy to któryś z nich?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...1618dcf9b.html
    Moduł a3 na ilustracji jest odpowiedzialny za światła.
    a tu masz przekażnik odpowiedzialny za światła mijania.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f0bb9afcf.html

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Dzięki Ci, :) niech Ci wszystkie drzewa będą gumowe, a bak zawsze pełnym... ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •