Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Jakie spalanie gazu i paliwa?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    34

    Jakie spalanie gazu i paliwa?

    Witam mam pytanie do posiadaczy gazu w autach,mianowicie chodzi mi o spalanie gazu ile wynosi w cyklu mieszanym,mieście i trasie.Dużo więcej pali niż beny,jaki jest roczny koszt utrzymania gazu?Po ilu mniej więcej kilometrach silnik się nagrzewa do momentu gdzie przełaczy sie na gaz?W tym momencie jazdy jakie może być spalanie do momentu przełączenia na gaz?Dodam że chodzi o silnik 4.0.

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Poczytaj troche tematow w dziale "paliwa alternatywne" a wszystkiego sie dowiesz.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    12.5% więcej LPG niż PB im gorsza instalacja tym więcej

    a ile pali PB sprawdź sobie na BC


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    34
    Zakładając że koło 15 pb i instalacja koło 5tyś zł do 20 litrów gazu się zmieści

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    jeśli założysz instalacje gazowa LR Omegas (około 5000~5500zł)

    to jeśli pali 15 benzynki to będzie palił 17 gazu


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    34
    a są rocznie jakieś koszty utrzymania gazu?jak to jest z tym odcinkiem jazdy do przełączenia na gaz?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    na pw masz numer gg to pogadamy


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    to 12,5% to może być na trasie ...

    Jak będziesz jezdził w mieście to 20 % a jak na krótkich odcinkach to jeszcze więcej , bo będziesz jeszcze do tego szło sporo PB ( szczególnie jak jest zimno) .


    U mnie przełącza się na gaz w połowie niebieskiego pola na wskaźniku temperatury - w lecie następuje to błyskawicznie , w zimie w zależności od temp na polu .

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    xsilver z całym szacunkiem od wielu tysięcy km mam 12,5 % z tolerancja od 11,8 do 13,2% z tego w 70% jeżdżę po mieście

    podobne auto kolega ma ze stagiem i wychodzi 30% w mieście i 25% w trasie


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ja mu podałem wartości takie jakie ludzie osiągają w warunkach mieszanych np na stagu i normalnych elementach - żeby chłopak nie liczył na cuda , a jak mu wyjdzie różnica 12% to się będzie strasznie cieszył.

    W związku z tym że na gazie jest taniej , to ludzie chętniej gaz wciskają i stąd też wzrost spalania ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •