Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: [ elektryka] za wysokie napięcie w instalacji

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa

    [ elektryka] za wysokie napięcie w instalacji

    Czesc,
    Mam taki problem - w instalacji ma sporo za wysokie napięcie.
    Na klemach akumulatora jest to 14.5V, natomiast w komorze silnika na klemie + i masie jest 17.7!!!
    Dziwne jest to, ze na desce rozdzieczej zasilanie jakie mi pokazuje to 13.3-14V
    Jak mogę ten problem rozwiązać i dlaczego jest taka róznica pomiędzy wskazaniami na akumulatorze na klemach
    Zastanawiam się, czy to ze padł mi czujnik połozenia wałka nie zawdzięczam własnie temu.. doczytalemsie ze ten element jest bardzo wrazliwy na takie warunki pracy.
    per aspera ad astra

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    ten pomiar to na wolnych czy wysokich obrotach ? bo jeśli na wolnych to na wysokich musi być jeszcze gorzej ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    pomiar był wykonywany na wolnych obrotach.

    Od jakiegos czasu pali mi się kontrolka ładowania, bnatomiast tak jak wspomniałem - napiecie pokazywane na desce rzdzielczej wskazuja poprawną wartość.
    Staram się jezdzic na niewiecej niz 2 000 obr:/
    per aspera ad astra

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    nie padają ci jakieś urządzenia elektryczne ? np żarówki ? przekaźniki kable coś ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    z elektryki to co mi nie dziala to wycieraczki (zasniedziałe kable (sterowania) poodpadały od przekaźników), podświetlenie deski rozdzielczej- jedna zaróweczka i ten cholerny czujnik połozenia wałka(po dzwonku)
    Akumulator narazie jest ok, ale migaja mi xenony- sadzę ze to dlatego bo są juz stare, chcoiaz światło nie jest fioletowe.
    Z elektryki róznych rewolucji to tyle, także póki co nic mi nie pada.

    No ale co to moze byc? Regulator napięcia? gdzie on jest? chociaz nie wiem czy na bank regulator, bo roznice napięć są za duze. Skąd takie błędy we wskazaniu napięcia??
    per aspera ad astra

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    wygląda to jak zwalony regulator Ładowania + słaba masa

    jak ci się świeciła lampka od ładowania to czemu nic z tym nie zrobiłeś ? przecież lampką informuje że coś jest nie tak


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie ryzykuj stary bo Ci po pali kompy od silnika czy skrzyni i koszty naprawy pójdą minimum w setki złotych. Dobry elektryk powinien bez problemu wytropić problem.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    nie robiłem nic, poniewaz stało się to jakis czas temu przy uszczelnianiu silnika (przed sulejowem) razem z uszkodzeniem sterownika do skrzyni biegów (brak podłączenia masy z tyłu silnika-przy kolektorze ssącym) i zapaleniem lampki hamulców (!) więc uznałem ze jest to jakis błąd,(padła sugestia że najpewniej to diody w alternatorze). Sprawdzałem napięcie tylko na desce, pokazywało własciwe, wiec nie przyszło mi do głowy ze moze byc w rzeczywistosci inne, a tu zonk....

    gdzie jest ten regulator?
    per aspera ad astra

  9. #9
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    U mnie gdy regulator napięcia był przepalony to pokazywało 9.0 V
    Ja chyba bym zaczął od alternatora ...
    Miałem nieciekawe z nim przygody

    PS. Ariusz daj mi znać jak będziesz szukał regulatora
    Pewność na każdym kilometrze ...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    zaczne szukac zaraz, bo to byc tak nie moze:/
    per aspera ad astra

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •