Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: [ elektryka] za wysokie napięcie w instalacji

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    alternator z tego co kojarzę jest podłączony dokładnie do tego samego kabla co rozrusznik oraz + pod klapką na silniku , więc jest to pomiar z alternatora ?

    bo rozumiem że tak Ariusz mierzyłeś ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    jeżeli w komorze silnika jest 17.7 V to na samym alternatorze jest troszeczkę więcej, doliczjąc straty na przewodzie, jest to jednoznaczne z uszkodzonym regulatorem napięcia, jeżeli niema żadnych spadków napięcia po włączeniu obciążenia to reszta alternatora jest sprawna:)
    wymień regulator napięcia (zalecam oryginał bądź z górnej półki) + wyeliminuj straty na instalacji, przeczyść połączenie alternator-rozrusznik-akumulator

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    alternator z tego co kojarzę jest podłączony dokładnie do tego samego kabla co rozrusznik oraz + pod klapką na silniku , więc jest to pomiar z alternatora ?

    bo rozumiem że tak Ariusz mierzyłeś ?
    tak.
    jutro będę szukac regulatora
    per aspera ad astra

  4. #24
    sądzę, że nie ma co szukać.

    Szarp alternator i albo ja, albo dżorkajew Ci go zawiezie do sprawdzenia i naprawy ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    jutro raczej nie dam rady bo tyram od 14. to pewnie w poniedziałek?
    per aspera ad astra

  6. #26
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Szarp alternator i albo ja, albo dżorkajew Ci go zawiezie do sprawdzenia i naprawy ;)
    Na bank szyszki będą grane ;) Kalvin Klein załóż \

    Sory za OT ale znasz Mnie ;)
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    34
    BMW
    -
    Skąd
    -
    Chłopie targaj ten alternator i nawet auta nie odpalaj. Walnięty alternator może nawet rzucić na instalacje ponad 200 Volt!! Może trudno w to uwierzyć ale widziałem takie przypadki, niewiele już wtedy działało z elektroniki, a jak ciężko było później to wszystko na nowo zakupić i naprawić, klękajcie narody, działaj!

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Hmm, tak czytam o tym "spadku" to tak nie powinno byc że przy włączonym silniku napięcie jest wyższe? Nigdy nie sprawdzalem tego miernikiem, ale na desce mam 14,5V przy dzialajacym (jezeli dodam gazu to w momencie schodzenia z obrotow wacha sie szybka w dol do 13,5 i wraca), a na wylaczonym napiecie na akumulatorze wynosi 12,6. Jak troche elektroniki podziała w ciagu godziny moze spasc do 11,5. Poniżej tego nie odpala.

    Czy tak ma być, czy może są wskazania żeby to sprawdzić? Jakk mi się na luzie silnik buja delikatnie faluje podświetlenie deski (minimalnie)....

    Pytałem, czy skoki napięcia mogą być przyczyną telepawki, ale nikt mi na to pytanie nie odpowiedział twierdząco.

    Jeszcze na wiosne tego roku bywalo tak, że gasł mi czasem jeden xenon jak jej mocniej dalem po garach, (wyłącz i włącz światła - znowu działał)

    ZAPIS DŹWIĘKOWY PRACY MOJEGO SILNIKA I TESTÓW NA DESCE:

    http://w483.wrzuta.pl/sr/f/1IESOSqKD...silnika_m62b35

    HASŁO: rockr

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    Roskr - alternator w każdym pojeździe ma za zadanie utrzymać stałe napięcie na instalacji elektryczne
    przy sprawnej instalacji spadki napięcia (alternator-'urządzenie zasilane')nie powinny przekraczać 0.04 - 0.1 V MAX, ta ostania wartość może sie tyczyć aut które mają aku w bagażniku czy pod siedzieniem,
    instalacja zapłonowa musi mieć powyżej 12 V do sprawnej pracy,
    jak sam zaobserwowałeś masz bardzo duże wahania napięcia, z tego co piszesz to obserwujesz napięcie tylko na desce, a co jest na pozostałych elementach elektrycznych (komputer, inst. zapł. itd...)tego nie wiesz,

    czy skoki napięcia mogą być przyczyną telepawki - oczywiście mogą, ale raczej spadki napięcia i pod warunkiem rozładowanego aku.

    dokonaj więcej pomiarów na samym alternatorze, dowiesz się czy to wina alternatora czy samej instalacji elektryczne

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez -czarek-
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Szarp alternator i albo ja, albo dżorkajew Ci go zawiezie do sprawdzenia i naprawy ;)
    Na bank szyszki będą grane ;) Kalvin Klein załóż \

    Sory za OT ale znasz Mnie ;)
    hehehe ..:) Czarodziej specjalnie dla CIebie założe ;)

    No to nie ma sie co zastanawiać. Jeszcze jedno... Ten regulator jest od góry czy od dołu alternatora? Potrzebuję kanał?
    per aspera ad astra

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •