Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [ elektronika] Brak podświetlenia zegarów...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    [ elektronika] Brak podświetlenia zegarów...

    Panowie mam taki problem...z 3 dni temu zabrałem sie za naprawe podświetlenia w mojej 7er, czyli aby było tak jak z fabryki. Powymieniałem wiec żarówki w zegarach, w OBC, powymieniałem przełączniki od świateł i od przeciwmgielnych z e34 oraz przelutowałem żaróweczki w panelu od klimy wszystko było ok, świeciło jakies 2 dni i nagle przestało...mrygneło od tych 2 dni moze jakies 3 razy i ciemno?? co robic sprawdzałem na szybkiego bezpieczniki ale niewiem który jest odpowiedzialny za to akurat sprawdzałem przełączniki ściemniacz, i nic dalej ciemno. Może ma ktoś jakies sugestie odnosnie naprawy gdyz niewygodnie sie tak jeżdzi wieczorem...
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    Kolego ewidentnie masz jakieś zwarcie skoro wszystko zgasło i żadna z żarówek się nie pali. Bespieczników nie jest tak dużo żeby sprawdzić,musisz przejżeć wszystkie i się okaże który poleciał,a jak stwierdzisz że masz sprawne to sprawdz to lutowanie bo może coś tam skopsałeś i zrobiło sie zwarcie. ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Tez tak podejrzewam ale skoro swiecilo 2 dni i nagle ptzestało?? odpinałem panel od klimy gdyz myslałem ze wlasnie tam jest jakies zwarcie ale nic to niedało...zastanawia mnie jeszcze jedno mianowicie zarówki które montowałem niestety praktycznie kazda byla mocniejsza o 2 3 waty i teraz mysle czy to niemialo jakiegos wpływu...
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    warto sprawdzić włącznik od świateł bo lubi się zepsuć,to on podaje prąd na oświetlenie zegarów i pulpitu

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    67
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Chełmek
    Witam!
    Pozwoliłem się przypiąć do tego tematu bo w szukaj nie znalazłem odpowiedzi takiej jakby mnie satysfakcjonowała. Nie podświetla mi tarczy obrotomierza i temperatury silnika i nie wiem w którym miejscu jest od tego żarówka i jaka?
    Proszę o pilną odpowiedź dzięki.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    80
    Zarówka z tyłu jest. A jaka? tego Ci nie powiem bo nie rozbierałem jeszcze.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    67
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Chełmek
    ale nie wiesz kolego w którym miejscu ona jest?

  8. #8
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam
    żarówki od podświetlenia są w środku zegarów,chyba 1,5 W
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    41
    Cytat Zamieszczone przez atheo
    Witam!
    Pozwoliłem się przypiąć do tego tematu bo w szukaj nie znalazłem odpowiedzi takiej jakby mnie satysfakcjonowała. Nie podświetla mi tarczy obrotomierza i temperatury silnika i nie wiem w którym miejscu jest od tego żarówka i jaka?
    Proszę o pilną odpowiedź dzięki.
    Wyciągnij zegary to zobaczysz jaka. Wkłada się ją jak wszystkie inne od tyłu. Wymieniałem jakieś 2 lata temu i teraz już nie pamiętam. Za podświetlenie całości odpowiadają chyba 3 żarówki. Nie ma z tym najmniejszych problemów. Żarówki ogólnodostępne.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    skoro mrugały tobie żarówki to masz problem z alternatorem dokładnie z regulatorem ładowania - pewnie ma szpilki z przepięciem napięcia do np. 18 volt i dlatego pala się tobie żarówki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •