Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: [mechanika] stuki przy odpalaniu??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce

    [mechanika] stuki przy odpalaniu??

    opcja szukaj nie dała rezultatów,
    od momentu zakupu auta stuki były słyszalne tylko po dłuższym postoju jakieś 2-3 dni, natomiast od kilku dni stało się to uporczywe i przy każdym odpalaniu je słychać,
    trwają przez 1-2 sekundy, stukanie dochodzi z silnika (zawory, łańcuszek??), już kombinowałem żeby olej wymienić na gęstszy ale to raczej nic nie da, obecnie jest 5w40.
    A może to pompa olejowa, czy można sprawdzić ciśnienie oleju (oleju nie ubywa)
    miał już ktoś podobne objawy???

  2. #2
    Może vanosy stukają? ;) Poszukaj po hasłach "vanos" itp i porównaj objawy.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków
    Witam ja tak mialem w R6 i to byly hydrauliczne popychacze lecz nie wiem jak to sie ma do v8.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    miałem kiedyś silnik m52, który pięknie chodził na oleju syntetycznym, lecz ponieważ miał 250 tyś przebiegu mechanik zalecił zmianę oleju na półsyntetyczny. po zmianie zaczęły stukać właśnie popychacze, więc myślę, że zmiana oleju nie pomoże.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    vanosy swoją drogą stukają:) przez cały czas pracy silnika, a ten stukot jest tylko przy rozruchu, tak jakby pompa olejowa miała za małą wydajność?! w wielu postach użytkownicy opisują że te silniki mają feler odkręcających się pomp, czy to może być przyczyną??

  6. #6
    A byłeś na kompie? Jak stuka, to powinno jakieś błędy wywalać. Jeśli stuka tylko przy odpalaniu zimnego silnika, to może nie startować na wszystkie gary i po prostu z któregoś cylindra dochodzą takie dźwięki. Przyczyn może być kilka: lambda, kable, świece... Ja bym na wstępie zrobił diagnostykę.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #7
    Błędów raczej nie wywali. Tak sądzę ;)

    Sprawdź jak ciśnienie oleju. Pompy po M60 już się nie rozkręcaly, choć warto sprawdzić. Nie zaszkodzi.

    Jeśli ciśnienie jest OK, wówczas należy osłuchać górę silnika czyli samoregulatory. Olej tylko syntetyczny. 250 tys to pestka dla zadbanego silnika.

    Daj znac jak obserwacje :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Hmm, scharakteryzuj bardziej te stuki ile trwają i czy na rozgrzanym silniku też, czy to jest jednostajny stuk czy stuka regularnie w jednym tempie czy nie .

    Może to być szklaneczki, może być wałek, może być vanos.

    Napisz jak to wygląda.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    stuki trwają około 2 sekund tylko przy odpalaniu, niema znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły, jak odpalam raz za razem to nic nie słychać, natomiast po krótkiej bądź długiej przerwie odzywają się ponownie, i raczej niema reguły, jak mu się umyśli:(
    stukot jest równomierny (metaliczny, głuchy),
    rano odpalałem i sytuacja się powtórzyła, natomiast przed chwilą chciałem nagrać stukot a tu cisza, sądzę, że jak kamerki nie będzie w reku to stukanie się powtórzy, ale postaram się to zarejestrować.

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Podejrzewam ,że szklanki zaworowe stukają :>

    Jest to spowodowane niskim ciśnieniem oleju ( masz to przy odpalaniu - do chwili aż pompa oleju nie pabije cisnienia ) Jak z tym walczyć ?? Zalać żadszy olej i wtedy powinno to ustać :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •