Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: [mechanika] stuki przy odpalaniu??

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    shebi...E38 miałem 2.8 a CLS jest 5.0...zatem wiadomo,że wrażenia,że tak to nazwę przyśpieszeniowe :))) ,są nieporównywalne.E38 jeździło się fajnie pomijając te cholerne wibracje kół...w CLS-ie jak i w żadnym MB jakiego posiadałem i nadal posiadam,nie ma takich historii...airmatic to prowadzenie bajka w porównaniu do zwykłego zawieszenia...CLS jest autem konstrukcyjnie o wiele młodszym od E38 i tutaj,jak dla mnie,wygrywa w wielu kwestiach...chociaż tak naprawdę jest to zmienione stylistycznie W211...minusem dla niektórych może być to,że jest 4-osobowe ale jak dla mnie nie ma to większego znaczenia.Autko równie ciche jak 7er i z równie pięknie pracującym silnikiem V8...chociaż u mnie jest może bardziej rasowy dźwięk bo założone są ori wydechy AMG.CLS został uplasowany pomiędzy E a S klasą czyli można je chyba dosyć trafnie określić jako luksusowe auto sportowe...krótko mówiąc...polecam...i pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    65
    BMW
    E65 730D LIFT
    Skąd
    Szczytno
    doszedł ktoś o co chodzi z tym stukaniem przy zapalaniu, bo u mnie występuje ... ?

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    Damian u Ciebie pewnie vanosy zaczynają się odzywać niestety...

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez wm Zobacz posta
    opcja szukaj nie dała rezultatów,
    od momentu zakupu auta stuki były słyszalne tylko po dłuższym postoju jakieś 2-3 dni, natomiast od kilku dni stało się to uporczywe i przy każdym odpalaniu je słychać,
    trwają przez 1-2 sekundy, stukanie dochodzi z silnika (zawory, łańcuszek??), już kombinowałem żeby olej wymienić na gęstszy ale to raczej nic nie da, obecnie jest 5w40.
    A może to pompa olejowa, czy można sprawdzić ciśnienie oleju (oleju nie ubywa)
    miał już ktoś podobne objawy???
    U mnie pomogło zrobienie vanosow i ogólnie "rozrządu" na taki objaw.

  5. #25
    Początkujący Użytkownik Awatar Mgorski101
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    90
    BMW
    e32 m60b40
    Skąd
    Mińsk mazowiecki
    Odkopię temat.

    Mam ten sam problem, klekotanie po odpaleniu trwa 2-3 sekundy, zaraz po rozruchu na ułamek sekundy zapala sie konewka od oleju, pózniej silnik chodzi cicho.

    Pompę sprawdzę jutro, zamówiłem uszczelkę. Kto powie jak sprawdzić zawór w obudowie filtra po jego wyjęciu?
    I czy to bardzo niebezpieczne? Jeżeli kontrolka od smarowania śmieci sie po odpaleniu( nawet chwile) to chyba nic dobrego nie znaczy prawda.....?

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xedossfm
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, było 735i m62b35 '98
    Skąd
    Zamość

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Mgorski101 Zobacz posta
    Odkopię temat.

    Mam ten sam problem,
    Masz ten problem w.....

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Cytat Zamieszczone przez Mgorski101 Zobacz posta
    Odkopię temat.

    Mam ten sam problem, klekotanie po odpaleniu trwa 2-3 sekundy, zaraz po rozruchu na ułamek sekundy zapala sie konewka od oleju, pózniej silnik chodzi cicho.

    Pompę sprawdzę jutro, zamówiłem uszczelkę. Kto powie jak sprawdzić zawór w obudowie filtra po jego wyjęciu?
    I czy to bardzo niebezpieczne? Jeżeli kontrolka od smarowania śmieci sie po odpaleniu( nawet chwile) to chyba nic dobrego nie znaczy prawda.....?
    Jaki olej masz wlany?

  8. #28
    Początkujący Użytkownik Awatar Mgorski101
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    90
    BMW
    e32 m60b40
    Skąd
    Mińsk mazowiecki
    W m60b40 e32.

    Wymieniłem olej na 0w40 Mobil1 New Life, pompę dokrecilem, łańcuch naciągnąłem. Zawór w obudowie filtra moim zdaniem trzyma bo po zgaszeniu jest w niej olej.

    Lecz problem dalej pozostał.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •