Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: [mechanika] stuki przy odpalaniu??

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    kolejna obserwacja:)
    w nocy temperatura spadła do 0 stopni, rano w aucie miałem około 4 i o dziwo wszystko ucichło, nie wiem czy ma to coś wspólnego z gęstością oleju czy to tylko przypadek,
    neuf - poobserwuje auto jeszcze przez jakiś czas i jak nić się nie zmieni to zaleje jakiś pełny syntetyk, masz coś godnego polecenia??

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    A jaki masz olej obecnie? Ja proponowałbym motula.

    http://www.allegro.pl/item820783073_...a_wysylka.html
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    na karteczce mam Havoline 5w40,
    potwierdzam poprzednie obserwacje, zimno w nocy, brak stuków:) tylko że to nie rozwiązuje problemu,

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Stary temat, ale odpowiedzi brak :/
    Klekotanie/stuki przy odpalaniu po dłuższym postoju przez 1-2 sekundy - częsta przypadłość m62.
    Czy może być za to odpowiedzialny zawór zwrotny w podstawie filtra oleju?

  5. #15
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    U mnie był zapchany smok, po wyczyszczeniu, popychacze nie stukną nawet po pół roku stania.
    pozdrawiam Bartek

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    U mnie był zapchany smok, po wyczyszczeniu, popychacze nie stukną nawet po pół roku stania.
    w silniku m62?

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wm Zobacz posta
    opcja szukaj nie dała rezultatów,
    od momentu zakupu auta stuki były słyszalne tylko po dłuższym postoju jakieś 2-3 dni, natomiast od kilku dni stało się to uporczywe i przy każdym odpalaniu je słychać,
    trwają przez 1-2 sekundy, stukanie dochodzi z silnika (zawory, łańcuszek??), już kombinowałem żeby olej wymienić na gęstszy ale to raczej nic nie da, obecnie jest 5w40.
    A może to pompa olejowa, czy można sprawdzić ciśnienie oleju (oleju nie ubywa)
    miał już ktoś podobne objawy???
    Identyczne objawy w m62tub44 ustaly mi po zrobieniu kompleksowym rozrządu (vanosow, napinaczy, ślizgów i wszystkich okolic rozrządu).

    Cytat Zamieszczone przez wm Zobacz posta
    vanosy swoją drogą stukają:) przez cały czas pracy silnika, a ten stukot jest tylko przy rozruchu, tak jakby pompa olejowa miała za małą wydajność?! w wielu postach użytkownicy opisują że te silniki mają feler odkręcających się pomp, czy to może być przyczyną??
    To chyba bardziej w m60, pod koniec produkcji temat pomp był ogarnięty z tego co pamiętam. Moja pompa po 250kkm siedziała dobrze.

    [QUOTE=sylwek7;124687]Błędów raczej nie wywali. Tak sądzę ;)

    Sprawdź jak ciśnienie oleju. Pompy po M60 już się nie rozkręcaly, choć warto sprawdzić. Nie zaszkodzi.

    Jeśli ciśnienie jest OK, wówczas należy osłuchać górę silnika czyli samoregulatory. Olej tylko syntetyczny. 250 tys to pestka dla zadbanego silnika.

    Daj znac jak obserwacje :)[/QUOTE

    Z moich obserwacji 200-250kkm to szczyt dla m62b44, i nie bez powodu w tym silniku producent zaleca robić rozrząd przy 200kkm o ile się nie mylę.



    ​Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 22-06-2015 o 19:23

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Mi w M60B40 jakiś czas temu...tak z 7 lat temu zaczęło się stukanie przy odpalaniu po dłuższym postoju...nawet po kilku godzinach...stukanie trwało przez około 1-2 minuty...potem po około mcu nagle to ustało i do dzisiaj odpala z błogą ciszą...myślę,że był w popychaczu jakiś syf i się wypłukał...A jak u Ciebie stukanie trwa 2 sekundy to nie zawracał bym sobie i innym doopy :)))) Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  9. #19
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez grabol Zobacz posta
    w silniku m62?
    Nie, ale silnik to silnik. Klepie albo napinacz lub łańcuch, albo klawiatura na górze. Zaworek w filtrze oczywiście ma znaczenie, bo najpierw napełnia się puszka, jeżeli jest pusta.

    Poza tym warto zwrócić uwagę, na fakt, że jak sparcieją uszczelki w napinaczach to tamtędy ucieka olej i maleje ciśnienie ogólnie na górze. A napinacze w M6X są trzy jak pamiętam.

    Niedawno przechodziłem to w silniku VW 1.8T. Tam jest napinacz hydrauliczny łancucha, który spina wałki. Delikatnie było słychać łańcuch, ale jak się rozebrało, to olej walił z napinacza bokiem, że hej. Skutkowało słyszalną klawiaturą, po wymianie błoga cisza.

    Auta mają swoje lata, a uszczelki się starzeją, bez względu na markę.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 22-06-2015 o 18:37
    pozdrawiam Bartek

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Mi w M60B40 jakiś czas temu...tak z 7 lat temu zaczęło się stukanie przy odpalaniu po dłuższym postoju...nawet po kilku godzinach...stukanie trwało przez około 1-2 minuty...potem po około mcu nagle to ustało i do dzisiaj odpala z błogą ciszą...myślę,że był w popychaczu jakiś syf i się wypłukał...A jak u Ciebie stukanie trwa 2 sekundy to nie zawracał bym sobie i innym doopy :)))) Pozdrawiam.
    OT :-P A jak się jeździ CLSem w stosunku do e38? Nie ukrywam że bardzo podobało mi się to auto kiedyś :-P jakie Plusy minusy?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •